AJAX CLUBNIEUWS - PAG. 31 CRICKET, Het plan is om in de omgeving van het Centraal Station een geheel overdekte cricketkooi te maken. Zoowel voor bowlers als voor batsman bestaat gelegenheid hunne capaciteiten te ontplooien. De kosten bedragen ƒ9.per persoon en per seizoen, hetwelk loopt van 1 Oct. 1934 tot 30 April 1935 éénmaal per week. Dit plan gaat uit van de heeren G. Dolman en J. Pos en kan men zich bij laatstgenoemde opgeven voor deelname. Adres: Achtergracht 7, telefoon 37037. Zondag 12 Augustus 1934. Br, wat een weer! Arme cricketters. Juist een dag om de scoring-books eens door te loopen en belangstellenden te ver tellen, wat Ajax op cricket-gebied presteert. Ajax—V.V.V. IV Gewonnen door Ajax met 8 runs. Ondergeteekende had het geluk de meeste runs te scoren n.l. 26, terwijl Gehrels de primus interpares was met bowlen. 6 voor 32 zegt alles. AjaxAmsterdam-D.V.C. Gewonnen door Ajax met 28 runs. H. Bakker was nu de man, trouw bijgestaan door Arens en de Munnik met resp. 20 en 15. AjaxRio. Deze wedstrijd verloren wij met innings. H. Blomvliet met 64 runs in de tweede innings en R. Vunderink 34 not out konden helaas onze nederlaag niet verhinderen. AjaxVleermuizen. Gewonnen door Ajax met 86 runs op de le innings. H. Blomvliet met 84 en F. Dukker met 31 brachten Ajax in veilige haven, terwijl Schubert met den bal een mooi succes boekte door 3 wickets te nemen voor slechts 4 runs. AjaxK.N.S.M. Ajax maakte 65 runs met F. Schoevaart als topscorer (20). De Bootmenschen stoomden ons echter voorbij en wonnen met 43 runs op de le innings. De Munnik met 25 runs in de 2e innings redde ons van een inningsnederlaag. AjaxA.C.C. Ill De A.C.C.-menschen zaten voor een totaal van 50' weer aan den kant. Thiry en Arens leverden daarna een mooie prestatie om in combinatie met de Munnik uit een totaal van 146 resp. 62, 29 en 21 te scoren. Wij hadden nog 4 wickets in handen, terwijl Thiry not out was gebleven. Wij konden ons de weelde veroorlooven A.C.C. nogeens in te sturen doch thans konden zij zich handhaven en moesten wij in verband met den tijd opgeven. De bowlingcijfers waren natuurlijk prachtig. Gehrels 5 voor 21 en B. Schoevaart 4 voor 15. VleermuizenAjax. Regen en daardoor onvolledig. Wij verloren de toss en iij een nat veld konden wij ons geluk beproeven om de Vleer muizen zoo laag mogelijk uit te gooien, doch deze dachten er anders over en maakten het mooie totaal van 130. Wij konden het niet verder dan 46 brengen, waarvan tR Bakker 12. In de 2e innings trachtten Arens en de Munnik Ajax een inningsnederlaag te doen ontloopen en scoorden niet onverdienstelijk resp. 12 en 10, doch de rest was er totaal uit. Ondanks alles bleef de goede stemming er in en na afloop achter een glaasje was de nederlaag gauw vergeten. A.C.C.Ajax. A.C.C. IV eerst ingaande bracht het tot 39, welk totaal door Ajax werd beantwoord met 163 voor 5, waarvan H. Blomvliet een mooie 80 bijeensloeg. De Munnik en Schubert leverden echter ook hun aandeel n.l. 31 en 19. Natuurlijk stuurden wij A.C.C. nogmaals in en voor een schijntje (33) zat de heele familie weer aan den kant, zoodat wij met innings en 91 runs dezen wedstrijd wonnen. Ook met bowlen trad Blomvliet op den voorgrond. Zijn cijfers waren in de twee innings resp. 2 voor 2 en 5 voor 11. AlbionAjax. Au grand complet trokken wij naar dén Zaan, maar voor de zooveelste maal is gebleken, dat de Zaandamsche pitch ons niet ligt. Nu vonden wij ook Albion in goeden vorm en dat wii wat zeggen, speciaal Malief had er het oog in en scoorde 55 uit een totaal van 151, trouw bijgestaan door Kluyver (28) en A. J. Stuurman (19). Alleen Blomvliet en Arens met resp. 43 en 15 bleken in staat het Zaansche bowlen te bespelen en voor een totaal van 88 hadden wij allen een beurt gehad. Ajax moest nogmaals naar de wickets, doch nu ging het beter en werden de bowlers met meer vertrouwen gespeeld. Op een totaal van 36 werd Ten Have voor een keurige 26 gevangen. De Munnik kwam hierna in en met Dukker tezamen hielden zij goed stand. Op een totaal van 46 werd door Albion van verder spelen afgezien, aangezien het haast tijd was, zoo dat wij niet met innings verloren. Ondanks het hooge totaal van Albion hadden Schubert en Ten Have geen slechte bowlingcijfers, n.l. 5 voor 47 en 3 voor 14. Jeugd-Cricket. Het blijkt een goede greep te zijn geweest van de A.C.B. om jeugdwedstrijden te laten spelen in clubverband, want de cricketters in den. dop kunnen nu rustig en met jongens van eigen leeftijd het cricketspel beoefenen. Ongetwijfeld schuilen er nu reeds goede krachten onder onze jongens. Bob en Wim Schoevaart, Stuurman, Brand- steder om maar enkele namen te noemen zullen het ongetwijfeld nog verder brengen in het edele cricketspel. Ook de andere spelers toonen voldoende animo en ik heb goeden hoop, dat wij het volgende seizoen nog beter voor den dag kunnen komen. Aan het einde van het seizoen zal ik eenige cijfers publiceeren.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1934 | | pagina 13