PAG. 6 - AJAX CLUBNIEUWS Na den uittrap gaat onze voorhoede er direct vandoor en er volgt een goeden voorzet van den inmiddels geblesseerden Wim Volkers, welke van Reenen mist; de bal komt bij Mulders, doch Veen stopt zijn schot; Schubert krijgt op het midden van het veld nog een vrijen schop te nemen, waaruit van Reenen juist naast kopt. Weer komt K.F.C. opzetten en Keizer verricht een grandiose safe door een schitterend schot van den K.F.C. links? binnen te stoppen. Hierna volgt de fatale mistrap van Diepenbeek en Mol scoort zonder moeite een tweede doelpunt. 20. Wim Volkers kan niet meer meekomen en wordt vervangen door Loois. Blomvliet komt thans rechtsbinnen en Loois linksbinnen. Een andere oplossing voor dat geval had m.i. meer voor de hand gelegen, doch de elftallen?commissie zal ten slotte wel geweten hebben wat zij deed. Het spel zakt hierna bedenkelijk en K.F.C. bepaalt zich meer en meer tot verdedigen, waardoor onze voorhoede slechts sporadisch tot keeper Veen kan door? dringen. Eenige niet al te moeilijke schoten worden door hem goed gestopt. Met een achterstand van 20 voor Ajax gaat de rust in. Na de thee begint K.F.C. wat te forsch te spelen, waardoor Mutters eenige vrije schoppen geeft. Het spel is zeer matig. Van Reenen kruipt steeds achter den spil, waardoor hij bijna geen enkelen bal krijgt, of, zoo dat bij tijd en wijle dan nog eens geschiedt, wordt hij door drie man danig op z'n huid gezeten. Op een vrij onverwacht moment komt ons eerste tegenpunt. Blomvliet passeert een paar spelers en geeft van vrij grooten afstand een goed geplaatst schot. Keeper Veen trapt den bal nog wel uit den goal, doch scheidsrechter Mutters heeft gezien, dat de bal de doellijn reeds gepasseerd was en geeft onverbiddellijk goal, ondanks protesten der K.F.C.'ers. Er komt wat meer fut in den strijd en onze ach? terhoede begint zich goed te weren. Bij eenige goede aanvallen van onze jongens gaat de bal tel? kenmale juist naast het doel. Slechts enkele malen kan de K.F.C.?voorhoede tot Keizer doordringen, doch deze geeft niet thuis Het publiek moedigt thans luide onze jongens aan, doch de tijd verstrijkt en doelpunten blijven uit. De spanning wordt steeds grooter. Velen ver? zoenen zich reeds met een nederlaag tot plots twee minuten voor het einde Schubert op den midden? lijn een vrijen schop moet nemen, deze keurig voor den goal plaatst, een paar hoofden gaan de lucht in en de bal komt juist op den knikker van Piet van Reenen. Een pracht?kopbal en het is 22. Enorme vreugde binnen en buiten de lijnen van alles wat Rood en Wit is. Een even groote deceptie voor alles wat Rood en Blauw is. Men danst en springt, men huilt en juicht. Hiermede is voor de zooveelste maal bewezen, dat een wedstrijd nimmer gewonnen of verloren is voor het eindsignaal klinkt. Het verder spelverloop moet ik U besparen, daar het uitzicht mij werd ontnomen. Komen wij thans nog even op de prestaties van onze spelers terug. De ster van het veld was ongetwijfeld Jan Schubert. In ieder opzicht stak hij boven zijn col? lega's uit. Bijna iedere bal, die door hem werd ge? plaatst, was een doorloopend gevaar voor de K.F.C.?verdediging. Een groot deel van de eer voor den gelijkmaker komt hem ongetwijfeld toe. Ook Anderiessen en van Dijk hebben zich kranig ge? weerd. Laatstgenoemde moet zich echter ont? houden voor teveel praten in het veld. Keizer was prima en kon de beide doelpunten niet verhinderen. Diepenbeek en Puttelaar. Ja, zij hebben beiden een fout gemaakt, die hun nood? lottig werd. Voor het overige hebben zij wel vol? daan, al was Puttelaar de minste der twee. Mulders heeft hard gewerkt, ontving echter niet veel steun van Loois, die vaak teveel achterbleef. Te weinig wedstrijdroutine zal hieraan wel niet vreemd zijn. Van Reenen had niet veel geluk met zijn „door? geven in eens" van hooge ballen. Verder werd hij streng bewaakt en deed weinig moeite zich hiervan los te maken. Blomvliet heeft hard gewerkt, doch wat spelopvatting betreft schiet hij nog al eens te kort. Ten Have was goed zonder meer. Bij de K.F.C.'ers blonk de spil uit. Waar gevaar was, kwam het blonde hoofd van dezen knaap te voorschijn. De achterhoede heeft stug verdedigd. Wat de voorhoede betreft, deze bestond meestal uit de beide vleugelspelers en een centervoor. Zij blijven door hun snelle uitvallen gevaarlijk voor iedere defensie. In de kleedkamer. Ik behoef U zeker niet te zeggen, dat hier na den wedstrijd een prima stemming heerschtte. Dr. van Prooye kwam ons als voorzitter van den K.N.V.B. allereerst gelukwenschen, benevens Karei Lotsy, voorzitter der techn. commissie. Verder sprak nog Dr. Vos namens het Gemeentebestuur van Am? sterdam. Ook de A.V.B. was vertegenwoordigd en nog vele andere officials en scheidsrechters.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1934 | | pagina 6