A J AX CLUBNIEUWS PAG. 5 Na de thee spelen onze jongens beter als voor de rust, het samenspel is beter verzorgd, al levert het niet veel op. Anderiessen raakt geblesseerd en kan zich niet meer voor de volle 100 geven. Toch weet Loois bij een scrimmage den bal voor de tweede maal in het Willem ILdoel te deponeeren 21. Even daarna passeert van Reenen de achter* hoede, doch zijn schot wordt door van der Aa ges stopt. Het spel wordt steeds sneller, Willem II komt eenige malen gevaarlijk opzetten en Keizer weet op schitterende wijze ons doel voor doors boring te bewaren. Schubert kopt zelfs, als Keizer reeds is gepasseerd, een zeker doelpunt uit onzen goal. Onze voorhoede zit echter niet stil en als Wim Volkers een mooie pass naar Mulders geeft is het 31. Een schot van van Reenen stompt v. d. Aa tot corner. Even voor het einde hebben onze jongens wederom suqces als Piet van Reenen een goeden voorzet van Mulders in de touwen jaagt. Het einde komt met een 41 overwinning. Den tweeden dag speelde Willem II tegen K.F.C. en moest ook in deze NoordsHollandsche ploeg haar meerdere erkennen. Met 21 bleven de Koogers in de meerderheid. Het pleit moest dus beslecht worden door Ajax en K.F.C.welke wedstrijd Donderdag plaats vond. Deze partij is wel de sensationeelste van dit tournooi geweest, en hebben onze jongens eerst twee minuten voor het einde een verdiend gelijk spel (22) uit het vuur gesleept. Het door K.F.C. gedemonstreerde spel was een getrouwe copie van hetgeen zij in de gewone kampioenscompetitie heeft gedemonstreerd. Een halflinie, die nimmer mee ten aanval trekt, doch steeds bij haar eigen verdediging blijft hangen en zoodoende een bijna onoverkomenlijk struikelblok vormt voor iedere voorhoede. Hoewel onze jongens het grootste gedeelte van den wedstrijd in den aanval zijn geweest, was de stand met de rust 20 in het voordeel van K.F.C. Twee fouten in onze achterhoede en deze stand was bereikt. Met dezen moreelen voorsprong hebben de K.F.C.'ers zich met hand en tand tegen onze aanvallen teweer gesteld en het dient gezegd: ze hebben zich tot het einde toe kranig geweerd. Over de speelwijze van deze Koogsche vereeni* ging is veel geschreven. Er is over het algemeen meer tegen dan dat er vóór deze spelmethode is. Maar ten slotte is het ook een systeem en iedere vereeniging, die de Koogers moet bestrijden, dient hiermede rekening te houden. Dat het spelpeil met deze wijze van voetballen niet gebaad is, zal iedere kenner van het spel toe moeten geven, en ik geloof dan ook, dat de Koogers ons het volgend seizoen iets anders zullen laten zien. Zij kunnen, indien zij de verdere lessen van hun trainer volgen, zeer zeker vooruit gaan, meer speciaal dan in hun aanvalsspel. Onze jongens waren vóór de rust wel eenigszins uit het lood geslagen door den achterstand. De eerste goal komt m.i. op rekening van Puttelaar, die te ver van het doel staande afhield, zoodat Keizer den bal kon bemachtigen. De afstand was echter te groot. Had Puttelaar zich hersteld, miss schien ware het niet zoover gekomen. Maar hij bleef staan en K.F.C. scoorde haar eerste doelpunt. Het was jammer, dat deze „held van Almelo" bijna steeds den bal tegen een tegenstander aan* trapte. Volgende keer beter doen, Joop! Het tweede doelpunt kwam door een mistrap van Jan Diepenbeek. Wat mij in dezen wedstrijd bes vreemdde, was het spel van onze „goaltjessPiet". Over het algemeen stelt Piet zich tamelijk scherp op. Dat deze speelwijze niet de juiste was, is reeds duidelijk gedemonstreerd in onzen eersten weds strijd tegen deze Koogsche ploeg. Piet wachtte dan ook meestal op een mistrap van den spil, doch deze blonde knaap bleek bijzonder trapvast. Het beste was hier wel, om steeds in beweging te blijven. Den tegenstander geen gelegenheid tot dekking te geven. Ik heb eens hooren beweren, dat een centers voor, die veel stilstaat, de juiste niet is. Ik zal de laatste zijn, die wil beweren, dat onze Piet geen centervoor is. Maar iedere raad, die zoo iemand krijgt, is toch wel eens het overwegen waard. Ten slotte zal het spel er in snelheid door winnen. Nu nog het verloop van den wedstrijd: De eerste aanvallen zijn voor Ajax, met als resultaat een tweetal corners op het K.F.C.sdoel, welke echter goed worden weggewerkt. Wij noteeren een goed schot van Blomvliet, hets geen juist naast gaat. Hierna volgt het hierboven vermelde misverstand van Puttelaar, waardoor K.F.C. na 5 minuten haar eerste doelpunt scoort. 10. K.F.C., aangemoedigd door dit onverwacht succes, komt fel opzetten en een corner op ons doel wordt goed door Keizer weggewerkt. Een vrije schop tegen Blomvliet wordt door den K.F.C. half* back precies op de bovenlat gemikt, hetgeen velen zal hebben verrast, daar Keizer er geen hand naar uitstak.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1934 | | pagina 5