A J A X CLUBNIEUWS PAG. 17 w/mmmmmmmmmmmm/mmm CRICKET, JEUGD-CRICKET. HONKBAL. Wegens uitstedigheid van den leider mag ik het cricket secretariaat waarnemen en de reeks cricketverslagen voort zetten, Ik begin dan met den wedstrijd AjaxA.C.C. 3 op 1 Juli, Onze captain won den toss en stuurde eerst A,C.C, naar de mat, Gehrels en Bob Schoevaart hanteerden den bal, later nog bijgestaan door de .flows'' van Ferry Dukker, waardoor het totaal van de A.C.C- slechts een 50 runs bedroeg. Gehrels bowlde 5 voor 21. Bob 4 voor 15 en Ferry 1 voor 12. Hierop gingen wij aan bat en bleek al spoedig, dat wij de bowlery de baas waren. Vooral Thiry had er zin in en scoorde een goede 62 runs, not out, waarbij 1 zes en 9 vieren, dan volgde Leo Arens met 29 runs, waaronder ook een zes, waarna de Munnik met 21 en Gehrels met 11 runs ook in de dubbele cijfers kwa men. Voor 146 runs voor het verlies van 7 wickets sloten wij de innings om nog te probeeren het derde punt te veroveren, We hadden nog 1 uur en 10 minuten om A.C.C. uit te gooien, doch niettegenstaande allerlei fantasieballen werden losgelaten stonden de de A.C.C.'rs zoo te prikken, dat we na 1 uur slechts 3 wickets neer hadden en verderen strijd opgaven. We wonnen dus met 96 runs. Zondag 15 Juli trokken we op naar Bussum om de Vleer muizen II te bestrijden. In een akelige motregen kwamen we in Bussum aan en konden gaan wachten tot het droog zou worden. Toen het zoover was konden wij in een kletsnat veld gaan fielden en de bowlers met een zeepbal gaan bowlen. De ge volgen bleven niet uit, want met enkele onderbrekingen voor gietregentjes, scoorden de Vleermuizen er lustig op los en brachten een totaal van 136 op het bord. Intusschen was het droog geworden en kwam het zonnetje ook nog te voorschijn, met natuurlijk een opdrogende mat. Ook hiervan bleven de gevolgen niet uit, want voor resp. 46 runs in de eerste en 32 runs in de tweede innings hadden we ,,alle negen" een beurt gehad. We verloren dus met innings en 58 runs. de M. Na lang zoeken zijn we er eindelijk in geslaagd om voor onze jeugdelingen een geschikten oefenmeester te vinden. De be kende V.V.V.-speler H. van Wermeskerken heeft zich n.l. be reid verklaard om de oefenmiddagen des Woensdags te leiden. Om te beginnen hier aan zijn adres een woord van dank voor deze bereidwilligheid. En het prettige is, dat men reeds bij onze jongens succes van deze lessen kan constateeren. Reeds ziet men, dat het vasthouden van het bat, het behandelen van de ballen, het voetenwerk enz. onder deze leiding zijn vooruit gegaan. Maar het meest verblijdende is wel, dat het animo onder de jongens met rassche schreden is vooruitgegaan. Met aandrang willen we dan ook den jongens, die nog niet van de partij zijn, aanraden om eens een Woensdagmiddag naar ons veld te trekken en er een kijkje te gaan nemen en we zijn dan overtuigd, dat ze ook weldra van de partij zullen zijn. Op Zaterdag 14 Juli zouden de junioren tegen V.R.A. spelen, 's Morgens een gietregen van je welste, doch om 2 uur was het weer tamelijk opgeknapt. Doch ziet, een viertal van de jeugde- lingen bleven gewoon weg en daar stonden we met 7 spelers. Hoeveel maal reeds op dit aambeeld geslagen is, weet ik niet, maar weer zal ik het herhalen, laat toch je elftal niet in den steek, je dupeert niet alleen je club, maar ook je medespelers en last not least je leider. Het gevolg was, dat de wedstrijd niet kon doorgaan. Toch hebben we nog prettig vriendschap pelijk gespeeld. We kregen 2 jongens van V.R.A. en hebben, dank zij die V.R.A.'rtjes, ook gewonnen. De kleine Teilegen van V.R.A. maakte n.m. een keurige 66 not out, terwijl ook Siliakus met 12 runs in de dubbele cijfers kwam. Wij sloten de inning op 110 voor 5 wickets. Ook met bowlen was Teilegen de primus, want hij nam 5 wickets voor 26 runs en Wim Schoevaart 3 wickets voor 16 runs. We hadden afgesproken tot 6 uur te spelen en klokslag 6 uur viel het laatste wicket voor een totaal van 65 runs. Wij wonnen dus met 45 runs. de M. Was ik de vorige maal nogal optimistisch ten opzichte van de verrichtingen van ons negental, thans zijn door enkele neder lagen onze kansen op het kampioenschap gedaald, zoo niet op nihil teruggebracht, In het gelijke spel tegen de V.V.G.A. waren wij allereerst bijzonder onfortuinlijk door een foutieve beslissing van den scheidsrechter, die op een gegeven moment, welk moment voor ons de overwinning beteekende, Helman voor uitgetikt verklaarde, terwijl deze tot nog toe zelfs nog aangetikt moet worden. Deze tegenslag deprimeerde onze spelers blijkbaar zoozeer, dat in den daarop volgenden uit wedstrijd tegen de V.V.G.A. ons negental ver beneden zijn kunnen speelde, terwijl de Gemeente-Ambtenaren daarentegen boven hun normale kracht speelden en hierdoor een volkomen verdiende overwinning behaalden. Z.R.C. kon blijkbaar haar spelers met geen stok meer naar de honkbalvelden drijven, waardoor wij een papieren overwin ning behaalden. Ook tegen Blauw-Wit hadden wij veel pech, immers wederom werd door één der scheidsrechters, op appèlleeren van den BI.W.-aanvoerder, een goed geslagen bal voor fout verklaard, welke beslissing ons twee kostbare runs onthield, en wij den wedstrijd met dit verschil van 2 runs verloren! De scheids rechters moeten Ajax van dit seizoen wel hebben! Allereerst in den wedstrijd AjaxH.H.C., daarna AjaxV.V.G.A. en ten leste AjaxBlauw-Wit. Het wordt toch de hoogste tijd, dat de Ned. Honkbalbond eens iets meer voor de vereenigingen, die reeds zooveel jaren lid van den Bond zijn, doet, inplaats van enkel en alleen voor de propaganda naar buiten te zorgen. Immers, nu worden door het buitengewoon slechte scheids rechtercorps, waarin ik slechts enkele goede scheidsrechters ken, de vereenigingen gedupeerd, met het resultaat, dat wel de Bond naar buiten bekendheid krijgt en groeit, doch de reeds jaren honkbal beoefenende spelers van de gedupeerde vereeni gingen er hoe langer hoe minder zin in krijgen en zoodoende andere takken van sport laten voorgaan bij de honkbalwed strijden. Ook het spelen van de competitiewedstrijden op Zondag is voor ons een groote handicap. In principe waren door vroegere

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1934 | | pagina 17