A J A X CLUBNIEUWS PAG. 15 w////////////m^^^^ WIJ OP DE TRIBUNE. HULDEBLIJK-PRAATJE. Zendt uw biljet in a. u. b. mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm Be Spartaan IIAjax combinatie 0 J.l. Zondag mocht het bovengenoemde combinatie, bestaande uit: Middendorp Pokorny de Ruijter v. Keulen Winter Geerlings Griese Koes Botschuijver Gerritzen Bulte gelukken de Spartaan-reserves met 1O te slaan. Hoewel de uitslag zoo klein mogelijk is, geeft dit toch niet de juiste ver houding weer. In vele opzichten waren wij onze tegenstanders verre de baas, alleen in het flink-op-den-man-spelen, blonken zij uit. Verder had de Spartaan-verdediging, vooral na de rust, de buitenspelval open gezet, waar onze voorhoede herhaaldelijk inliep. De Ajax-verdediging bleef overigens ook niet van werk verstoken. Herhaaldelijk moest zij ingrijpen om goede kansen van de Spartaan om te scoren te voorkomen. En aangezien onze aanval het net der tegenpartij in de eerste helft ook niet wist te vinden, was de stand met de rust dubbel blank. Na de hervatting weet Koes dan met een hard schot onzen eenigen goal te scoren, in welken stand, ondanks hardnekkige pogingen der roodbroeken om nog gelijk te maken, geen ver andering meer komt. SUNIT. Ajax, ons Ajax is kampioen van Nederland! Bravo jongens!! Prachtig werk hebben jullie geleverd in dit zoo zwaar seizoen. Jullie hebben het verdiend!! Ik heb het voelen aankomen na de overwinning op Willem 2, dat we het zouden halen. Maar dat het zoo zou gaan, Kampioen worden in de allerlaatste minuut, neen dat hadden jullie ons toeschouwers moeten besparen. We hebben zitten zuchten....... we hebben ons in allerlei bochten gewrongen,we hebben als het ware mee ge vochten door de Koogsche systeemmuur heen te breken, want velen hadden na afloop het gevoel alsof ze een zwaren wed strijd achter den rug hadden. Hoe vaak hebben we niet gelezen van woeste enthousiaste tooneelen, die zich in het verre Zuiden bij voetbalwedstrijden zouden afspelen. Was het bij ons anders? De goal, de kampioensgoal was er enwe sprongen uit den band! Weg crisis, weg malaise! Zelden heb ik onze jongens in het veld zoo brooddronken gezien van blijdschap als nu. Piet van Reenen werd besprongen door z'n medespelers. Twee, drie, vier adspiranten sprongen Gerrit Keizer om zijn hals! Het publiek holde het veld in! Politie en suppoosten stonden machteloos!! Mannen zoenden hun vrouwen!! Mannen zoen denandermans vrouwen! (Weest echter gerust, dames, ik zal geen namen noemen). Alles danste, alles stond. We Juichten onze keelen schor! Ook nog toen K.F.C. alweer af getrapt had. Wij telden "die twee minuten die nog te spelen waren niet. Voor ons was het pleit beslist. Wij voelden ons kampioen! En ik ben het met Koolhaas z'n woorden eens: ,,Lui van het eerste, jullie hebt Ajax een grooten dienst bewezen, door te zorgen, dat wanneer we straks ons nieuwe terrein openen, we dit kunnen doen als Kampioen van Nederland. Ajaxieden, proficiat! OPTIMIST. Reeds meerdere malen mochten wij blijken van belangstelling uit het buitenland ontvangen, doch onderstaand schrijven van onzen vroegeren back is toch wel zoo eenig, dat ik dit met aandrang aan de achterblijvers ter lezing aanbeveel. Misschien Ajaxieden, achterblijvers, zegt U dit thans iets. Tj. DE MUNNIK, Penn. Comm. Huldeblijk, de Clercqstraat 28, Postgiro 157177 Gem. Giro M. 2218. Medan, 27 Juni 1934. Waarde Tjerk, Heden zond ik aan je af een postwissel zijnde een door mij gehouden inzameling onder de oude Ajaxieden hier, nl. Ko van Weeren, Willy Henning en ik, zegt de gek. Het geld is bestemd voor het huldeblijk, zoodat je weer 3 van het aantal achter* blijvers kunt aftrekken. Verder heb ik nog een verzoek aan je. Ik ont* vang nl. geregeld het Ajaxblaadje, hetgeen ik steeds met veel belangstelling lees, de twee andere ouddeden echter niet. Please geef de adressen even op, zoodat zij ook voor geregelde toezending worden genoteerd, tw.: J. A. van Weeren, Soengei Mentjirim, Arends* burg, Medan S.O.K. W. G. Henning, N.V. Rotterdam*Tapanoeli Cul* tuur Mij., Batang Taro. Tapanoeli. Westk. Sumatra. Voor de te nemen moeite bij voorbaat besten dank. Ik behoef je zeker niet te zeggen, dat de uitslag Heracles*Ajax een groote teleurstelling was. Wij leven hiér echter nog in de stille hoop, dat Willem II de Koogers er onder zullen houden en Velocitas in de Meer verliest, zoodat wij nog in de running blijven. Ik vertrouw er dan ook maar op Maandag a.s. goede berichten van Aneta te hooren. Ontvang mijne beste groeten, zoomede aan de diverse bekenden, als steeds t.a.t. K. VAN DER LEE. Com. Huldeblijk

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1934 | | pagina 15