PAG. 14 - A J A X CLUBNIEUWS NAAK MET NOORDEN. Zondag 12 Augustus gingen we dan per autobus naar Joure om aldaar een partijtje voetbal te spelen tegen De Kooy, kam pioen 2e klasse K.N.V.B. Ik geloof, dat de tocht ontstaan is, doordat Piet van Reenen z'n oom een bezoek wilde brengen en ons toen maar allemaal heeft meegenomen. Daar hij toen natuurlijk niet wist wat hij met zoo'n uitgezocht stel moest beginnen en een voetbal wonder zou verrichten, heeft hij ook nog voor een wedstrijd gezorgd. Ik geloof dan ook de mee ning te vertolken van allen, die aan den tocht deelnamen, wan neer we Piet van deze plaats hartelijk danken voor den aan- genamen dag, dien hij ons bezorgd heeft. Daar we negen uur in de bus doorbrachten, n.l. vier uur heen (over den afsluitdijk) en ongeveer vijf uur terug (over Zwolle), moest de meeste stof tot schrijven in de bus worden opgedaan. We vertrokken om ongeveer negen uur van Station W.P., onder leiding van de heeren Elzenga en Koolhaas, welke in de bus direct door Volkers werd overgenomen. Hij (Volkers) ging in 't midden zitten, speelde om zoo te zeggen spil en be- heerschte ook werkelijk het geheele middenveld. Toen hij dan ook even z'n mond hield en het dus stil was, zagen we hem toch nog vechten tegen een denkbeeldige zee: Wim gaf een demonstratie hoe z'n vrouw zee koos bij een hitte van 90° in de schaduw. Zelfs om het uit te beelden had hij al ruim tien minuten noodig, zoodat we maar willen zeggen, dat de held haftigheid van z'n vrouw een hevige deuk heeft gekregen. We waren intusschen in Alkmaar gearriveerd. Gedachtig aan de spreuk zijner voorvaderen: ,,Van Alkmaar begint de Victorie", begon Jaap een hevige worsteling met z'n gramophoon. Het was vermoedelijk z'n bedoeling geweest een plaatje te draaien en daar zoo mogelijk de heele bus van mee te laten profiteeren. Helaas, hooren kon men niets; echter wel zien, daar het pen netje lustig met elke straatsteen meehobbelde en loodrechte krassen op de groeven trok. Enfin, hij zag het nuttelooze ervan in en onderhield ons verder met te wijzen op de laatste sjees, een nieuwe brug, enz., allemaal dingen, die we zonder hem natuurlijk nooit gezien zouden hebben. Intusschen naderden we zonder wereldschokkende gebeurtenissen te beleven Den Oever. Of het moest zijn het feit, dat Jopie Jurriaans er nu bepaald uit wilde om een café op te zoeken, terwijl ze toch heelemaal geen dorst had, Enfin, ze kwam er rond voor uit: ,,Ze most effe weg'"! Toen we dan ook eindelijk aanlegden, was het zoowel bij de Dames als Heeren totaal uitverkocht en was de koffie maar bijzaak. Nu gingen we de afsluitdijk op, waar een prachtige weg ons naar een soort uitkijktoren voerde. De interesse was verdeeld, een gedeelte ging enthousiast naar boven, een ander deel schreef kaarten, kocht koeken, bananen, enz., terwijl Koolhaas mij niet wijsmaakt, dat hij nog steeds aan z'n eerste haring bezig was, toen we reeds naar boven en beneden ge- loopen hadden. Toen we in Joure aankwamen, werden we hartelijk ontvan gen, niet in 't minst door een keurigen lunch, dien we dan ook naar juiste waarde wisten te schatten. Nadat Koolhaas eenige woorden tot de aanwezigen gespro ken had, gingen we dan ook nog voetballen. Ik zal u een uitvoerig verslag van den wedstrijd besparen, daar de pers op het terrein aanwezig was en u dus het Sport nieuws van Joure kunt koopen als u er erg veel belang in mocht stellen. Het volgend elftal trad aan Keizer v. Rooy Blomvliet v. Deyck Strijbos Jurriaans v. Praag, Volkers, v. Reenen, ten Have, v. Wijngaarden Het begin ging eigenlijk te mooi, want na vijf minuten werd den bal al volgens de regels achter den keeper van De Kooy gedeponeerd. Toch bleek de tegenpartij niet als slachtoffer te willen fungeeren, want de gastheeren speelden veel enthousias ter dan wij. Toen zij bij een hoogen bal dan ook doorliepen, raakte Keizer den bal weer kwijt en de stand was gelijk. Of schoon we nog genoeg kansen voor de rust kregen, bleek de keeper in buitengewonen vorm te zijn. Vooral na rust hield hij met bravour en ook wel met eenig geluk de gekste ballen eruit. Een keihard schot van v. Reenen verdient nog ver melding, daar de keeper uitviel, toen de bal al in het net lag. Enfin, het resultaat was 33, waarmee De Kooy zichtbaar tevreden was, terwijl wij eigenlijk onder de maat bleven. Toen we het veld verlaten hadden, begon het te stortrege nen, hetgeen zoo blijven zou tot in Amsterdam. De dames hadden het zich intusschen gemakkelijk gemaakt en troffen we in een verdacht vroolijke stemming in de huis kamer van den kastelein aan. Ze* hadden geborreld en ieder had een kop en schotel voor zich staan. Nee, u begrijpt me verkeerd: tusschen een en ander bestaat niet het minste ver band, want ze dronken het uit een glaasje en kop en schotel was een aardige herinnering aan Joure. We gingen dus weer naar het Hotel terug, waar v. Praag nu meer succes met z'n gramophoon had (o.a. een griezelig plaatje van Louis Davids). Het werd een soort bal, waarbij dansen niet te pas kwam. Het diner bleek niet voor de lunch onder te doen, hetgeen Koolhaas niet onder stoelen of banken stak in z'n speech tot de bestuurderen van De Kooy. Volkers bedankte namens de spelers en sprak de hoop uit, de aangename kennismaking het volgend jaar te kunnen hernieuwen. v. Reenen wilde nu ook niet achterblijven en maaide het laatste grassprietje voor mogelijk volgende sprekers voor der- zelfder voeten weg. We namen nu afscheid van onze gastheeren en gingen nu over Zwolle naar Amsterdam terug. In 't begin onderhield de firma Knijn Co. het gezelschap, waarbij Blomvliet den heer Hollander (elias Knijn) een inter view afnam. Henk ondervroeg in 't Engelsch, hetgeen den heer Knijn zeide beter te verstaan. Toen hij één vraag beant woordde, werd Keizer bleek van schrik. De heer Knijn sprak Engelsch op een manier, die Gerrit beleedigend voor de taal achtte. Enfin, Henk vroeg naar den vorm van de spelers van vanmiddag, waarop Knijn dusdanig antwoordde, dat er van geen één speler een stuk heel bleef. Zoo vond hij v. Deyck een zwerverover het veld dan. Later ging hij bepaald gek doen, tooverde ons bijvoorbeeld voor oogen, waarbij een hond, wiens benzine op was door een kraanwagen weggesleept moest worden. V, L. Knijn hadden ze benzine aan z'n staart gesmeerd omdat hij wel eens een slip pertje maakte en z'n kameraadjes blijkbaar niet tegen benzine lucht konden. De kookles van den heer Kers, die Knijn ver warde met een gymnastiekles per radio, is alleen voor insiders bestemd, evenals de scène, die P. v, Deyck regisseerde en waarbij Volkers de hoofdrol speelde met Theo Muller, als de man die de klappen kreeg. Toen we in Amsterdam aankwamen goot het nog steeds en keek iedereen weer naar een auto uit. Onbegrijpelijk, er zijn menschen, die er nooit genoeg van krijgen! A. C. VAN ROOY.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1934 | | pagina 14