Rotterdam, 3 Juli 1934. Den Aanvoerder van het „Ajax" K.N.V.B. Jeugdelftal Amsterdam. Waarde Sportvriend, Ik was tot mijn groote spijt, niet in staat om je met het behaalde Kampioenschap van Nederland te feliciteeren. En langs dezen weg wil ik jou en je jongens van harte gelukwenschen met deze mooie prestatie. Niemand zal jullie dit misgunnen, want Ajax heeft het meest constant in dit tournooi gespeeld. Wij zijn niet gelukkig geweest, je zult toch ook wel toegeven, dat wij de tweede plaats verdienden. Maar het is nu eenmaal voetbal en de doelpunten tellen. Ik heb zelden zoo'n prettigen en gezelligen wedstrijd gespeeld als tegen jullie. Geen wanklank werd vernomen en alles ging even fair. Toen wij gelijk stonden en het hard tegen hard ging, vond ik het zoo prettig, dat jullie het niet in lichaams? kracht zochten (physiek waren jullie absoluut de meerderen), maar dat jullie het spel bleef spelen zooals het gespeeld behoord te worden. Het is te hopen, dat verscheidene spelers van jullie en van ons in hoogere elftallen tegenover elkander komen te staan en dan spreek ik den wensch uit, dat het even sportief toe zal gaan, dan kan het niet anders of de band tusschen Feyenoord en Ajax zal daardoor nog versterkt worden! Met sportgroeten Hoogachtend, (w.g.) BERTUS KIK, Aanvoerder van het Feyenoord Jeugdelftal. AJAX CLUBNIEUWS - PAG. 13 Den Helder, 19 Juli 1934. Den aanvoerder van Feyenoord*K.N.V.B.diiniores?elftal, Rotterdam. Waarde sportvriend. Daar ik in militairen dienst ben, ontving ik heden via ons bestuur je brief en ik zeg je daarvoor namens onze spelers en geheel Ajax hartelijk dank. Het is inderdaad zooals je schreef, jullie zijn in Utrecht niet bepaald gelukkig geweest, want het krachtsverschil tusschen onze elftallen was uiteist miniem. Onze jongens waren er ook allen opge* togen over, Feyenoord een nederlaag toegebracht te hebben na een uiterst spannenden en fairen wedstrijd, omdat een overwinning behaald op een tegenstander van uitstekende reputatie altijd veel meer voldoening geeft dan een gemakkelijk be* haalde overwinning. Onze jongens hebben allen je brief gelezen en ze vroegen me of ik je wilde vragen, of we nog niet eens een wedstrijd tegen elkaar konden spelen, op een avond b.v., want ons algemeen oordeel is, tegen Feyenoord, daar kun je tegen voetballen! Nu, ik hoop, dat we elkaar nog vele malen mogen ontmoeten en ben er van overtuigd, dat dan altijd hetzelfde faire en technische voetbal vertoond zal worden, zooals dat reeds jaren door Feyenoord en Ajax beoefend wordt. Three cheers for Feyenoord! Met sportgroeten, Hoogachtend, DICK SCHOL, Aanvoerder Ajaxdeugd*elftal.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1934 | | pagina 13