PAG. 98 A J A X CLUBNIEUWS Opvallend was het, dat Sparta's defensie onzen linkervleugel extra bewaakte, wat tengevolge had, dat ten Have menige doorbraakkans geboden werd. Kort voor het einde van de eerste helft, kwam Ajax' eerste doelpunt. Cohen redde uit? loopend fraai, doch onvoldoende, want van ten Have's voet ging het leder met een boog hoog in den linkerhoek. Ook Schubert was snel ter plaatse om den bal in te koppen, doch we meenen, dat de bal reeds „zat". Na de hervatting was de stand door een fraai, doch o.i. in buitenspebpositie gescoorden goal, spoedig gelijk. Lang pieizier hadden de Rotter- dammers er niet van. Na enkele minuten hergaf Schubert uit een voorzet van Ten Have, Ajax de leiding en toen volgde een periode, waarin slechts één elftal speelde en dat was het onze. Slechts het feit, dat de goede aanvallen geen, en schijnbaar onschub dige situaties wel doelpunten opleverden, deed de Ajax' superioriteit niet zoo duidelijk uitkomen. Twee zonderling draaiende ballen boden Schubert en v. Reenen twee kansen om te doelpunten, die zij niet onbenut lieten. De mooiste Ajax?aanval was wel die, toen ten Have er snel tusschen uittrok, voorzette en Mub ders vallende in vollen ren naast knalde. In het laatste kwartier kreeg ook Sparta nog een paar kansen, o.a. uit een vrijen schop, welke Keizer op sublieme wijze wegstompte de paal, die hierbij ook hielp, wordt vriendelijk bedankt. Aan een zeker schijnend tegenpunt ontkwamen we, bij een schot van Warburton, dat van de lat terugkwam, toen Keizer uitgeloopen was. Zoo bleef het 41, cijfers, die o.i. niet over? dreven waren. De vreugde der overwinning werd tot een roes, toen de overige uitslagen bekend werden en dat we op den terugweg naar Mokum, de opkomende Maan voor de ondergaande Zon hielden, zegt genoeg. De toestand tabel uit: in cijfers drukt de volgende Ajax V.S.V. Sparta Feijenoord Z.F.C. Hermes-D.V.S. H.F.C. A.D.O. Haarlem 't Gooi gesp- 11 11 11 11 11 11 11 11 11 11 10 7 7 6 6 5 4 3 8 1 gel. 0 0 0 1 0 0 2 1 1 1 verl. 1 4 4 4 5 6 punten 20 14 14 13 12 10 10 doelp. v. t. 39 43 31 20 24 36 30 18 26 20 15 25 30 22 18 29 27 31 32 36 ONZE RESERVES. AJAX II. Het magere programma van den 19en Novem? ber bood niet veel keus. We dubieerden tusschen Ajax 2 en Ajax 5. Aan een bezoek aan l.g. elftal kleefde het bezwaar, dat „Haantje" pas z'n vaste aanstelling had gekregen als verslaggever en al sluit zelfs zoo'n vaste aanstelling de concurrentie van de redactie niet uit, iemand reeds na één week het brood uit den mond te nemen, dat lokte ons niet aan dus naar Z.F.C. 2?Ajax 2. Daar leek inderdaad een hoop voor te zeggen. Zeer dikwijls wordt het spelpeil in de reserve le klasse gedrukt, doordat de elftallen geregeld eenige spelers en dikwijls de besten als reser? ves en invallers aan het „eerste" moeten afstaan. Op 19 November waren beide hoofdploegen vrij en lag de veronderstelling voor de hand, dat twee reserve?ploegen „au grand complet" met elkaar den strijd zouden aanbinden. Ons elftal zag er als volgt uit: Vis Blomvliet Gras Hangard Vunderink H. Loois Stam Heins P. Loois Koning v. Wijngaarden Op papier dus een sterk elftal. Sterk zijn op papier bleek echter niet in te sluiten, sterk zijn in de klei, want dat was het opmerkelijke, verschil? lende spelers konden zich slecht aan de terrein? omstandigheden aanpassen. Dat we zulks hier memoreeren wil niet zeggen, dat we in de Zaan? sche klei een excuus willen zoeken voor de 2—4 nederlaag, die onze reserves moesten incasseeren. Integendeel, het heeft ons luist verbaasd, dat er in

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1933 | | pagina 4