A J A X CLUBNIEUWS - PAG. 97 HET KWIK DAALDE EN ONEE KANSEN STEGEN. We hebben het niet beroerd getroffen in deze competitie, onze tegenstanders plukharen elkan? der en ons eerste gaat rustig en zeker door met punten verzamelen. Van de voorspelling, dat in afd. I een zeer felle strijd om de leiding zou gevoerd worden, is niet veel uitgekomen. „Ho!" roepen voor je over de brug bent, is verkeerd, zooals een oud?Hollandsch spreek? woord leert en in den mooien voorsprong van 6 punten schuilt ook weer een gevaar van ver? slapping. Doch we vertrouwen, dat onze menschen over de sterke beenen beschikken, die de weelde kunnen dragen en rekening zullen houden met de komende zware uitwedstrijden in Rotterdam, Velsen en Zaandam. Mooi voetbal hebben we in de afgeloopen weken niet te zien gekregen, daar leende het weer, en op den laatsten Zondag zich ook het veld niet voor. Reeds tegen Ado maakte de snerpende Noord? Ooster het geen pretje, zoowel om te spelen als om te kijken. Ado gaf goed partij en de Haagsche voorhoede had momenten van zeer goed positiespel. Ook defensief bleken de Hagenaars heel wat mans te zijn en zoo werd het tegen de verwachtingen in, een wedstrijd waarin de spanning niet ontbrak. Goede kansen tot scoren waren er voor onze aan? vallers slechts weinige en het eenige gevaarlijke schot, dat vóór de rust gelost werd, kwam van Oudendijk's voet en vloog via de lat over het doel. Ook in de tweede helft hield Ado aanvankelijk stand en reeds begon de Ajax?aanhang ongerust te worden, toen Oudendijk een goed door Volkers aangegeven bal doorgaf naar Mulders, die met een keurig diagonaal schot den bal langs Quax zond. Heelemaal veilig waren we ook toen nog niet en Keizer verrichtte uitloopende een paar safes, die niet velen hem nadoen. Een nonchalant momentje van Quax kostte den Hagenaars het tweede tegen? punt. De doelman werkte uitloopend den bal niet ver genoeg weg en Volkers profiteerde keurig van de kans, den bal eerder in den doelmond te doen zijn dan de keeper. Met 2—0 kwamen we weer op ons gemak en allen waren blij, dat de streng en goed leidende heer Wey het einde aankondigde. Waren de weersomstandigheden tegen Ado niet gunstig, vergeleken bij hetgeen de Bildt ons Zondag j.l. aandeed, mocht het geen naam hebben. Felle kou, een hard bevroren grond en dat bleek nog het ergste een door de zon ontdooid dun laagje blubber, dat alleen reeds het loopen, laat staan dan nog het voetballen, zeer bezwaarlijk maakte. Voeg daar nog aan toe, dat de felle wind? stroomen, die om de hoeken van de tribunes over het veld floten den bal de grilligste wendingen deden maken, dan behoeft zeker niet gezegd te worden, dat van het aanpassingsvermogen der spelers het uiterste gevergd werd.En dat onze jongens door hun technische vaardigheid zooveel beter de moeilijkheden wisten te overwinnen dan de Spartanen, heeft ons de zege gebracht. Op? vallend was vooral het verschil in keepwerk. Cohen, toch ook niet de eerste de beste, werd een klasse overtroffen door Keizer, die evenals tegen Ado een kijk op het spel en een klemvastheid toonde, welke voorbeeldig genoemd mogen worden. In het middenveld was we kunnen wel zeggen „natuurlijk" Wim Anderiesen de onbetwiste heerscher. Op Spangen was men na afloop de meening toe? gedaan, dat Sparta onfortuinlijk gespeeld had. Inderdaad heeft Sparta met een schot tegen de lat, toen Keizer uitgeloopen was, pech gehad en verder is nog eens de bal van lat en paal teruggekomen. Daar staat echter tegenover, dat Sparta's tegen? punt in off?side?positie gescoord werd en dat de Rotterdammers „zwijnden", toen de arbiter kort na het begin juist affloot voor penalty, toen de bal ingeschoten werd. Dat was een inderdaad onfortuinlijk moment voor onze jongens. Ten Have was na een geweldigen mistrap van den linksback alleen voor Cohen gekomen, schoot tegen den doelman aan, de bal werd opnieuw voor doel geplaatst, ingezet, met de hand uit het doel geslagen en daarna toch nog in de touwen gejaagd. Zooals reeds gezegd, was op het beslissende moment juist afgefloten en kregen we een penalty te nemen, die ten Have nam en door Cohen ge? stopt werd. Hiermee werd ons overwicht voor? loopig verstoord en volgde een spel met onver? wacht moeilijke situaties voor beide doelver? dedigers.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1933 | | pagina 3