PAG. 108 - A}AX CLUBNIEUWS mmmmmm/mmmmmmmmmm EEN ONTMOETING MET ST. NICOLA AS. mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmz Het fabeltje, dat St. Nicolaas het tijdige met het eeuwige heeft verwisseld, begint, jammer genoeg, veld te winnen bij de ongeloovige massa. En waarom eigenlijk, als U even de moeite wilt nemen, de binnenstad in te wandelen, tien tegen één, dat U den bisschop ergens ontmoet, trouwens heden heb ik hem toevalligerwijze zelf gesproken, als er dus één het recht heeft over zijn bestaan te oor* deelen ben ik het toch zeker wel. Maandagavond kom ik thuis, het is door om* standigheden erg laat geworden, en daar ik liever niemand stoor, glijd ik behoedzaam de warme huiskamer binnen. Het licht floept aan, en daar sta ik plotseling tegenover hem; de goede Sint die rustig bij de kachel zit, groet mij als een oude bekende. „Halloh James, hoe maak je het, old Boy, in lang niet gezien, eigenlijk had ik je nu in je bed ver? wacht, als ik had kunnen vermoeden, dat je nu nog thuis zou komen, was ik al weg geweest. Je weet ik houd niet van nachtelijke ontmoetingen". „Wat zal ik je zeggen, beste „Zeg maar Klaas tegen mij, dat mag wel onder oude vrienden", onderbrak de Heilige man mij. „Nu, Klaas, het is een beetje laat geworden van? avond, maar dat geeft eigenlijk niets, hier, steek eens een sigaartje op, en vertel mij eens even hoe maak je het eigenlijk, je ziet er patent uit, on? danks je „Ja, James, zeg het maar, ondanks mijn 643 jaar; met mijn gestel gaat het uitstekend, alleen heb ik een weinig tandpijn, ik ben nu voor den achtsten keer aan het wisselen, en die overgang is altijd wat pijnlijk. Het is hier anders verduiveld koud in Holland, een paar honderd jaar geleden, heb ik eens een bevroren teen gehad en daar ben ik nu een beetje angstig voor, vandaar, dat ik even bij je kachel ben gekropen. Maar, a propos, nu ik je toch spreek, hoe maakt je Vereeniging het eigenlijk, je weet, dat ik in Spanje de verrichtingen van Ajax steeds met belangstelling volg, maar met de laatste drukke dagen is het een beetje door mijn hoofd gegaan". „Met Ajax gaat het buitengewoon, het eerste elf? tal is bijna kampioen en volgens mij, behoef je met lang in Holland te blijven, om ons kampioensfeest mede te maken (in„civiel dan natuurlijk), verder gaat alles uitstekend, we zwemmen weer in onze Internationals, de geest in de vereeniging is prima, enfin we kunnen niet veel meer wenschen. Ik zou de Aiaxmenschen dit jaar dan ook maar eens extra goed bezoeken, heusch ze verdienen het, en vergeet ook onze dames niet, deze lieftallige wezentjes, hebben door hun prachtige mede? werking ook wel recht op een extra bezoek. Kijk maar eens, misschien heb je nog wei een paar vrijers van speculaas natuurlijk of iets der? gelijks voor hun over de hand". „James, je wenschen zullen verhoord worden, schrijf maar even op een papiertje wat je wil, dan kom ik dat straks op de terugreis wel even uit je schoen wippen. Doe de groeten aan Koolhaas en zeg hem, dat hij bij eventueele feestjes nog net als vroeger op mij kan rekenen, mijn adres heeft hij nog wel. Maar jongen, ik ga er nu van door, want ik ben anders bang, dat zwarte Piet in de dakgoot is vastgevroren, en dat zou dan de 48ste bediende zijn, die in mijn dienst is verongelukt. Ik vrees, dat ik last met den Raad van Arbeid zou krijgen. „Tabeh, en tot kijks". Met een sierlijken zwaai verdween de Sint door de schuif van de kachelpijp en kon ik met een half slaperig hoofd nog even vlug mijn wenschen neer schrijven. Voor het Bestuur: Een nieuw terrein, (een beetje vlug), dit jaar het Kampioenschap terug, Het bordje „uitverkocht", bij ejken thuiswedstrijd, gezondheid, kracht en lust; tot jarenlang beleid. Onze Ned. elftalspelers: Dat 't groot gebeuren, vol succes mag slagen, dat zij 't Oranje?shirt nog dikwijls mogen dragen, dat Vrouw Fortuna hun, ook in haar gunst laat [deelen, en dat zij fair en flink, hun eigen spel steeds spelen. De Jochies van de Jongenstribune: Dat als Ajax, 't nieuwe veld heeft ingenomen, ook voor hun, een plaats is vrijgekomen, dat zoo een knaap, die weer en wind trotseert, als voorbeeld; ook aan ons, den waren clubgeest [leert. Alle Ajaxdeden: Een wensch voor ieder lid? 't Is moeilijk om te [zeggen, daarom zal ik 't geheel als één wensch voor U [leggen, de zaak zit zoo, ik kan het kort'beschrijven, onze wensch bestaat alleenuit, Ajacied te [blijven. JAMES.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1933 | | pagina 14