PAG. 106 - A J A X CLUBNIEUWS w////////////sm///////m'^^^^ partijen zeer fair gespeeld, want het was in verband met de terreinsomstandigheden wel gewenscht. Na een kwartier geeft Arema een fraaien voorzet, Schelvis vangt het leder op, doch kan den bal niet direct onder controle krijgen, maar Timman aarzelt niet en scoort met een mooi schot. Z.V.V. zit ook niet stil, maar haar aanvallen worden, tengevolge van den wind, te hard naar voren gespeeld, zoodat succes voorloopig uit blijft. Toch weet ze onverwachts uit een corner te scoren. De hoekschop, goed door den Zaanschen linksbuiten genomen, tracht één der Ajax-spelers weg te koppen, doch doelman Happel springt er boven uit, hij raakt het leder half en de linksbinnen heeft maar voor het inschieten. Kort hierna nemen de Zaankanters de leiding, wederom uit een corner, nu van rechts. De bal wordt hoog voor doel geplaatst, de roodwitte doelman vergeet uit zijn doel te komen en het is 12. Ajax zit ook niet stil doch heeft geen succes. Nadat de Z.V.V.- midvoor met een ver schot den stand op 1—3 gebracht heeft .komt de rust. Na de pauze is Ajax met den wind mee veel sterker, doch heeft door te kort spel geen kans, terwijl de keeper der gasten er ook eenige fraaie schoten uithoudt. Arema, die met snelle rennen nogal eens verwarring sticht, heeft dan pech als hij keihard tegen de lat schiet. Ook een ver schot wordt door den keeper eenigszins fortuinlijk gestopt. In den nog resteerenden tijd gebeurt er niets bijzonders meer en ieder is blij als het einde komt. PA OLIE. VAN „HET VIJFDE". Ajax VR.C.A. II 50. Het hangt er vanaf van welk standpunt men het beziet, maar om van één van je zwaarste mededingers, al of niet voor een kampioenschap, met 50 te winnen, met goed of slecht spel, vinden wij „spelers" van het Vijfde nog steeds een prestatie, waar je mee voor den dag kunt komen, terwijl zooiets voor de toekomst hoopvol stemt. De elftal-commissie, welke „in grooten getale" aanwezig was, zal het er wellicht niet geheel mee eens zijn, gezien de ongearticuleerde kreten en de ge agiteerde gebaren, welke aan de lijn ten beste werden gegeven, b.v. bij een mislukt schot, verkeerd plaatsen etc., doch dat zou ook zijn oorzaak kunnen vinden in het feit, dat ondanks het groote veldoverwicht, het 10 voor de rust bleef en ook, al werden er ettelijke corners op het R.C.A.-doel genomen (je kon daar eens fijn mee oefenen, niet waar Bulté) een tweede goaltje kon er niet meer af, zoodat we in verband daarmede de opgewondenheid van de „oude sterren" kunnen verklaren. De wedstrijd begon met levendig spel van beide kanten. R.C.A. ontwikkelt steeds, al zijn de capaciteiten wellicht niet zoo groot, een vlug spel. Waarschijnlijk aangemoedigd door het succes van verleden jaar, waar ze ons 3 van de 4 punten afhandig maakten, werd geprobeerd ons nu ook weer te nek ken, doch succes kwam, geheel regelmatig echter, van Ajax- zijde. Koes passeerde hun keeper met een tam schot, welke geheel verrast scheen en daardoor een grooten blunder maakte. Door een aanvechtbare beslissing van den scheidsrechter werd een tweede goal geannuleerd en werden „off-side"-posities al of niet gemotiveerd gestraft, zoodat niets meewerkte om een grooteren voorsprong, welken wij noodig achtten voor een overwinning, te krijgen. Na de rust een sensationeel begin. De bal werd direct keurig opgebracht tot vlak voor het doel, Parmentier mist echter jammerlijk; daarna werd hands gemaakt in het strafschop gebied (evengoed werd geen penalty toegekend), waarna R.C.A. niets anders wist te doen dan corner maken. De door Qriese keurig genomen corner werd door Bulté ineens inge schoten en het was 20. Kort daarop werd de bal door Par mentier netjes aan Koes doorgegeven, die op zijn beurt aan Qriese overgaf, een ren van Griese gevolgd door een pracht voorzet en de inmiddels toegeschoten middenvoor maakte er 30 van. Het was met R.C.A. gedaan, dat was de genadeslag en was het, behoudens enkele aanvallen van R.C.A., dat niet opgaf, slechts Ajax V, dat voetbalde, hoewel de R.C.A.'ers het ons, dat moet tot hun eer gezegd worden, niet cadeau gedaan hebben. Ons is dan ook, bij den return-wedstrijd, een gewel digen tegenstand beloofd. Zondag j.l. was het Vijfde vrij en konden we ons eerste elftal tegen A.D.O. bewonderen. Als tegenprestatie gaan onze jongens deze week minstens 2 maal trainen, aangezien „rust roest". Als ik me niet vergis zal „Electra" Zondag a.s. onzen tegenstander zijn en hopen we maar, dat ze niet al te veel „geladen" zijn. Zal er weer een scalp bijkomen, boys? HAANTJE. VAN „HET ZESDE". Volewykers IV—Ajax VI 32. Het is niet prettig steeds maar weer nederlagen van het Zesde te moeten melden. Maar we hebben dan ook geen greintje geluk ook. De geest in het elftal is een goede en prettige, getuige de gijn op de pont en autobus. Op het veld wordt niet gemopperd. Wordt er dan zoo slecht gespeeld? Gelukkig kan ik dit, met een volmondig „neen" beantwoorden. Stuk voor stuk spelen allen werkelijk niet slecht, maar het samenspel laat nog wel eens wat te wenschen over. Bovendien hebben wij in het Zesde nogal veel spelers van klein formaat, terwijl ook nu weer de Volewykers juist het tegendeel waren. Het niet opkomen der aangeschreven invaller was oorzaak, dat ons elftal al na 30 minuten spelen zoo goed als met 10 man moest verder spelen, daar een onzer last kreeg van een oude blessure. Over den wedstrijd het volgende: Tegen een straffen wind in trappen we af, doch de Volewykers, gesteund door den sterken wind, nemen voorloopig het spel in handen. Onze achterhoede weet echter voorloopig het gevaar te keeren en zet de middenlinie onze voorhoede aan het werk. Eenmaal denken we Levert te zien scoren, doch zijn schot komt juist in keepers handen. Bij een algemeenen Volewyk-aanval besluit hun middenvoor met een hard schot en ziet Schoonderwald zich gepasseerd 1—0. De Volewykers blijven gevaarlijk en even later zien we onzen achterstand vergroot 2—0. Geleidelijk weten we ons nu los te werken en kort voor half-time weet Levert een voor zet keurig te benutten 21. Na de rust het zelfde spelbeeld en weten we een kleine veld- meerderheid te behouden, doch een goede schutter ontbreekt. Aan den kant, waar het niet verwacht wordt, ziet de keeper zich gepasseerd 3—1. Dit is het sein om nog beter aan te pakken en weet Levert ten tweede male te doelpunten 32.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1933 | | pagina 12