fgMjjIWEtfTRUD. MgjVERfLAGEN A A X CLUBNIEUWS - PAG. 105 VAN „HET DERDE". Hilversum IIIAjax III 04. Het derde elftal heeft de tweede helft van het programma ingezet met een flinke overwinning, die echter meer aan het slechte spel van Hilversum was te danken, dan aan ons, met het oog op den uitslag, goede spel. Voor de rust was het eigenlijk alleen een strijd tusschen onze voorhoede en de achterhoede van Hilversum, terwijl ons achtertrio blijkbaar in het stuk heelemaal niet voorkwam. Dit lot trof ook den scheidsrechter, die geen actieve- rol scheen te willen spelen; een bal, die reeds een meter de doellijn was gepasseerd, werd niet geteld, omdat de scheidsrechter nog in het middenveld vertoefde, zoodat hij geen goal kon constateeren. Dat er voor de rust slechts één goal werd gemaakt, kwam in de eerste plaats door het terugtrekken van de Hilversumsche midden- linie, die alleen maar verdedigde. Er was dan ook soms geen doorkomen aan. Dat Joop Schelvis in deze periode ook twee opgelegde kansen mistte, was iets, wat eigenlijk niet door den beugel kon. Rust 01. te openen, daar de bal steeds terugwaaide. De keeper hield er ook heel wat uit, hoewel hij wel geluk had toen de bal drie maal werd ingeschoten, waarvan tweemaal tegen de lat, waar na nog werd weggewerkt. Toch speelde onze voorhoede dezen middag wel erg onproductief, ofschoon we het harde veld daarbij in aanmerking nemen. Uit de afgemeten voorzetten, die Reys dezen middag weer gaf, moet toch een behoorlijk doelpunt te maken zijn. Na de rust ging de strijd gelijk op, waarbij we onzen kleinen voorsprong zelfs met het noodige geluk moesten handhaven. Een mooi schot van den linksbinnen van H.V.C. belandde tegen de deklat, wat Berkhout niet op zich liet zitten en aan den anderen kant een bal direct opving, die ook keihard van de deklat terugsprong. Zelfs een penalty, die we toegewezen kregen voor een free-kick voor Berkhout, leverde niets op, daar de keeper prachtig redde. Nadat zich nog verschillende kansen hadden voorgedaan,- besliste één der backs van H.V.C. den wedstrijd door den bal hard en zuiver in eigen doel te schieten 20. De scheidsrechter, die goed leidde, blies direct hierop inrukken, waaraan met groot enthousiasme werd voldaan. Belangrijk is nog te vermelden de nederlaag van 't Gooi II tegen Vriendenschaar II n.l. met 20. Dit behoeven we niet zoodanig op te vatten, als zou het Gooi II nu eenigszins uit geschakeld zijn, doch veeleer, dat we er in Vriendenschaar II een nieuwe concurrent hebben bijgekregen. We zullen ze dus nu voor alle zekerheid maar alle twee in de gaten houden. A. C. VAN ROOY. Na de rust viel Hilversum direct aan met eenige open aan vallen, die echter in de meeste gevallen te doorzichtig waren om succes te hebben. Toch hadden we geluk, toen de midden voor buiten bereik van v. Groningen tegen den paal schoot. Doordat het spel nu meer verdeeld werd, kreeg onze voorhoede ook wat meer ruimte, waarvan dan ook dadelijk werd gebruik gemaakt. Uit een voorzet van links doelpuntte Loois voor de tweede maal 02. Hans Reys, die met Th. Muller den linker- wing vormde, was vanmiddag goed op dreef, zoowel op het groene veld als op de piano, op welk instrument hij ook een behoorlijke partij speelt. Hilversum had intusschen zijn verdedigende houding weer aangenomen, zoodat aanval op aanval door ons werd onder nomen. Uit één van die attaques doelpuntte Kooyk van dichtbij, terwijl Reys in z'n eentje er 40 van maakte. We vermelden nog dat 't Gooi II ook met 4won, zoodat oppassen geboden is. A. C. VAN ROOY. Ajax lil—H.V.C. II 2—0. Over dezen wedstrijd is eigenlijk weinig bijzonders te ver tellen, daar het een zeer eenzijdigen wedstrijd was. H.V.C. kwam meestal niet verder dan onze middenlinie, die het weinige wat ze kreeg gemakkelijk af kon. Het is dan ook een kopie geworden van den wedstrijd tegen Hilversum. Onze voorhoede kiende het verder met de achterhoede van H.V.C. uit. Uit één van de vele aanvallen werd de bal door Berkhout als het ware in het doel gewerkt 10. Daar we den sterken wind tegen hadden, viel het niet mee het spel op de vleugels VAN „HET VIERDE". O.S.V. II—Ajax IV 3—1. Zondag 26 November 1933. Ajax IV heeft het ook in den return-wedstrijd tegen O.S.V. II niet kunnen bolwerken. Met 31 moesten we in Oostzaan hun meerderheid erkennen. We waren in dezen wedstrijd niet erg fortuinlijk. Tweemaal werd in eigen doel getrapt, waardoor we reeds met de rust een 20 achterstand boekten. Toch speelden we niet slecht. Doch in de allereerste plaats maakte de bovengenoemde achterstand een deprimeerenden indruk op het elftal en dan lukte het in onze voorhoede ook niet erg. We misten Arema, waardoor Botschuijver linksbuiten kwam, Hetebrij linksbinnen en Berk hout centervoor. In de tweede helft werd het elftal zoodanig gewijzigd, dat Hetebrij linkshalf ging en Kroese linksbuiten. Toch was het spel voor de rust van dien aard, dat we ondanks den achterstand nog goede hoop hadden. Direct na de her vatting zaten onze jongens dan voor het O.S.V.-doel, doch tot doelpunten kwam het niet. Aan den anderen kant maakte de centervoor onhoudbaar het derde doelpunt. Hierna slaagde Botschuijver er in onzen achterstand te verkleinen, waarmede we tenminste de eer nog konden redden. Beide doelen door leefden hierna nog enkele gevaarlijke momenten doch gescoord werd er niet meer, zoodat het einde kwam met een 31 over winning voor O.S.V. II. SUN IT. Ajax IV—Z.V.V. II. Ajax verkiest eerst met den wind in 't gezicht te spelen en is direct in den aanval. Er wordt gelukkig door beide

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1933 | | pagina 11