A J A X CLUBNIEUWS - PAG. 91 dat men niet zoo zelfbewust ging afkammen wat nog geen kans heeft gehad te gedijen. Nu kan men in ieder geval nog niet spreken van een mislukking. Keulen en Aken zijn niet op één dag gebouwd. Laten wij dit onthouden en ons niet te hartstocht telijk werpen op iets, waarvan wij het verloop nog moeten afwachten. Ook de jeugdcompetitie bet hoort een kans te hebben, want het doel is tè mooi en derhalve verdient die zeker voorloopig onze medewerking. VAN „HET VEERDE". AJAX 4KENNEMERS 2 1—3. Zondag 5 Nov. 1933. Het vierde elftal leed vandaag haar vierde nederlaag in dit seizoen; de Kennemers 2 brachten ons een 31 nederlaag toe, die overigens volkomen verdiend was, tenminste volgens de speelwijze die beide elftallen na de rust vertoonden. In de eerste helft was het een gelijk opgaande strijd, waarbij Ajax door Kreuger de leiding nam. Hiervoor had Hetebrij „de kans van den dag" voorbij laten gaan, door op enkele meters afstand van het doel met alleen den doelverde- diger tegenover zich den bal recht in diens handen te schieten. Toch waren de aanvallen der gasten gevaarlijker omdat deze, buiten het flinke tempo, een meer open karakter droegen, terwijl bij Ajax het spel veel te kort gehouden werd. Onze ver dediging, waarin Botschuijver als linksback uitstekend speelde, had dan ook handen vol werk. Toch kon zij niet verhinderen, dat de tegenpartij, zij het dan ook wat gelukkig, kort voor de rust gelijk maakte (11). Na de thee kwamen de Kennemers direct flink opzetten en spoedig kopte de centervoor een voorzet van links keurig in (12). O.i. was dit buitenspel. Onze voorhoede lukt het niet erg en goed aangegeven ballen van de halflinie worden gemist. Herhaaldelijk stuwde de half-linie der gastheeren, waarin hun spil een keurige partij speelde, de voorhoede op en het gelukte hun dan ook de voorsprong te vergrooten door hun rechts binnen, die op korten afstand via den keeper inschoot (13). Nog gaf Ajax zich niet gewonnen, doch de voorhoede zag geen kans te scoren, zoodat het einde kwam met een 3d overwin ning voor de Kennemers II. OP BEZOEK BIJ HELDER 2. Zoo stond dan voor Zondag 12 November de verste uitreis voor Ajax 4 op het programma: Den Helder. Om 11.59 vertrok het gezelschap onder leiding van Wim van Qelderen naar het uiterste puntje van Noord Holland, waar we, na een voorspoe dige reis, om bij half twee arriveerden. Nadat eerst in Hotel „Bellevue" nog iets gebruikt was werd de wandeling naar het veld aanvaard, waar we om half drie tegen Helder 2 in het veld zouden treden. Hoewel Helder 2 zeer forsch speelde werd er toch door Ajax, zoo ver dit tenminste mogelijk was, behoorlijk gecombi neerd en had Hetebrij waarlijk pech, toen hij uit moeilijke positie keihard tegen den paal schoot. Het gelukte de thuisclub de leiding te nemen toen een bal door een van onze achter spelers verkeerd werd beoordeeld en in het doel verdween. Het duurde evenwel niet lang of Arema kopte uit een door Schelvis genomen corner den gelijkmaker in het net. (11). Hiermede brak ook de rust aan. In de tweede helft kwam geen der beide partijen tot scoren. Wel beleefden beide doelen benauwde momenten, doch doel punten bleven uit. 't Was inmiddels bij half vijf geworden, en een „Duistere" verkleedpartij volgde. Hetebrij miste z'n boordenknoopje en zag zich genoodzaakt zijn overhemd met boordje door middel van een stukje ver bandgaas met elkaar te verbinden; de een miste dit, de ander dat, b.v. een onderbroek, kortom 't was een hopeloos zoeken, totdat lucifers, sigaren-aanstekers enz. ons te hulp kwamen. In „Bellevue" hebben we hierna gezellig gedineerd, waarbij v. Tuijl als gangmaker fungeerde, Arema ontpopte zich als een „moord"-pianist, terwijl „Tuijltje" ons ook even demonstreerde wat een Ajacied, op toer naar Den Helder, verorberen kan. Om kwart voor acht vertrokken we weer. Een „reuze" terug tocht, waarbij we nog bijna in Haarlem zouden arriveeren, toen in Alkmaar verkeerd werd overgestapt. Van Alkmaar naar Mokum nog een „verboden-te-rooken"-incident, waarbij Wim v. Gelderen warm liep en in-moeilijke-positie nog redde, door tijdig uit te loopen. Zoo kwamen we om halfaan het C.S. aan en behoorde de Heldersche trip alweer tot het ver leden. SUNIT. VAN „HET VIJFDE". Ondergeteekende, in de wandeling genoemd en daarom voortaan schrijvend „Haantje", neemt hierbij de vrijheid te reflecteeren op uw advertentie in het Clubblad van Donderdag 2 November en solliciteert naar de vacature voor „Verslag gever", met dien verstande, dat ondergeteekende zich beleefd aanbeveelt voor papierstreelingen over wedstrijden, gespeeld door onze jongens van het Vijfde Elftal. Verslaggevers-capaciteiten geene, doch aangezien toch geen salaris etc. wordt uitgekeerd, zullen deze ook niet noodig zijn. „Rechts"-positie wordt niet verlangd (onderget. kan nog al links worden genoemd). Referenties te twijfelachtig om op te geven. Bij voorbaat neemt onderget. aan, dat zijn meer dan schit terend aanbod, wie doet er wat voor niets tegenwoordig, met gretigheid wordt geaccepteerd en zal hij direct van wal steken om de nog achterstallige verslagen in het kort te behandelen en hoopt daarbij, dat zijn geheugen hem niet in den steek laat. Wij begonnen met een goed resultaat, Schinkelhaven werd geklopt met 4—2 in een zeer fair gespeelden wedstrijd, welke misschien niet op zoo'n hoog peil stond, maar de twee noodige punten binnen bracht. We waren nog wat onwenning met dat ronde ding, doch daar zal het terrein, waar de Ajax-Schapen en Geiten nog maanden lang hadden kunnen grazen, zonder dat het kaler geworden zou zijn, wel het noodige aan hebben

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1933 | | pagina 9