A J AX CLUBNIEUWS - PAG. 85 we evenals Feijenoord, de Z.F.C.'ers als prettige sportmakkers konden eeren, want er is in zoo menig opzicht veel in deze Zaansche club te waar? deeren. Onze menschen hebben dus Zondag j.l. weer voor heete vuren gestaan en er waren zelfs perioden, dat onze aanvallers eenvoudig niet meer durfden spelen. Naast deze erkenning der moei? lijkheden, moet toch eveneens erkend worden, dat onze aanval niet in grooten vorm was. In onze middenlinie was Wim Anderiesen weer de groote figuur, ook Hangard kan op een goede partij terugzien; een prestatie, die des te meer ge? waardeerd moet worden, daar onze kleine rechts? half physiek in een wel zeer ongunstige positie stond tegen den langen Zaanschen linkerwing. Als geheel zou onze middenlinie een stuk voor? uit kunnen gaan als v. Deijck speelt, zooals het ook volgens zijn eigen ervaring, kan. We nemen zijn spel tegen Feijenoord tot voorbeeld. Alle over? bodig gedrijf met den bal werd nagelaten en het leder werd, na vrijgemaakt te zijn, direct met lange passes aan de voorhoede gegeven. Als Piet Zondag j.l. ook dat spel gespeeld zou hebben, dan zou Lust niet zoo herhaaldelijk hebben kunnen ontsnappen. Onze achterhoede bevestigde volkomen den goeden indruk, dien zij tegen H.F.C. maakte. Put? telaar en Diepenbeek uitstekend, en Keizer heeft, behalve het eene foutje, dat jammer genoeg Z.F.C.'s tweede doelpunt ten gevolge had, veel moedig en uitstekend werk gedaan. Zonderen we twee aanvallen van Z.F.C. uit, waarvan de één op Puttelaar, de ander op Keizer strandde, dan waren in de eerste 10 minuten onze aanvallers voortdurend aan het woord. Vooral onze linkerwing weerde zich, en de beste aanval uit deze periode, na doeltreffend combineeren van Schubert en Mulders, leverde een goed schot van 1. g. op, dat Kuipers vallend in den hoek stopte. Zooals het meer gaat gebeurde ook nu: onze veldmeerderheid werd ons noodlottig. Na een snellen uitval van Z.F.C.'s linkervleugel scoorde v. d. Oever op fraaie wijze het eerste doelpunt voor z'n club. Na dit doelpunt duurde Ajax's overwicht onver? minderd voort en vond ten slotte de belooning in een door Schubert gescoord doelpunt, gemaakt na een afgeslagen corner, waarbij W. Anderiesen direct retourneerde. Na den gelijkmaker kwam Z.F.C. gevaarlijk op? zetten en onze verdediging heeft in deze periode uitnemend werk verricht. Diepenbeek zagen we bij een overrompelenden aanval van drie Z.F.C.'ers, zegevierend met den bal tevoorschijn komen. Toch kwamen er kansen voor Z.F.C., een kopbal en een fraaien omhaal van v. d. Oever, beiden na uit? nemend voorzetten van Lust, brachten voor de rust nog twee benauwde momenten voor ons. Na de hervatting ging het bij ons beter. Wel miste ons aanvalsspel de nauwkeurigheid, die er anders zoo kenmerkend van is, doch het tempo was versneld en reeds na 3 minuten lag de bal, bij een goed door W. Anderiesen gesteunden aanval, achter Kuipers. Naar we meenen was het Schubert, die den laatsten trap gaf. Na dit doel? punt had het den schijn, dat Ajax met sprekende cijfers ging winnen. Een hard schot van Mulders stompte Kuipers nog over de lat, doch toen Ouden? dijk, op een goed door Volkers aangegeven bal, Mulders opnieuw in schotpositie bracht, werd het onverbiddellijk 31. Bijna kostte een te ver opdringen van v. Deijck ons een tegenpunt, toen Lust's voorzet door Han? gard juist vóór den toesnellenden v. d. Kolf on? schadelijk werd gemaakt. Een onduidelijk geval met een vrijen schop bracht Oudendijk in schot? positie, doch Mutters had reeds afgefloten. Intusschen was het spel er niet zachtzinniger op geworden. Als Wim Anderiesen bij een te nemen corner in de buurt van Z.F.C.'s doel trachtte te komen, werd hij daarbij door Hoogmoed be? sprongen en geduwd. We brengen hier. Wim Ande? riesen weer eens hulde voor zijn zelfbeheersching. Puttelaar werd „genomen", toen de bal reeds via Keizer bij onze voorhoede terecht was gekomen, v. d. Kolf verkleinde op fraaie wijze den achter? stand uit een voorzet van Lust en wat er nadien gebeurde is de moeite van het verteilen niet waard. Toen Mutters het Zaansche vuur met een paar waarschuwingen en vrije schoppen gebluscht had, waren beide ploegen de voetbalkluts kwijt, waarbij de bal luk?raak heen en weer getrapt werd en alleen de onzekerheid omtrent het eindresultaat, hield de menschen op de tribunes. ONZE RESERVES. Ons tweede elftal zagen we een goeden wed? strijd spelen tegen H.F.C. 2. „Zagen" is feitelijk wat de eerste wedstrijdhelft betreft over? dreven, beter kunnen we zeggen „vermoeden", want de zware mist, die zich op Zondagmorgen 5 November over de velden uitgestrekt had, mmmmmmmmmmmmmmmmvmmmmmmA

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1933 | | pagina 3