A J A X CLUBNIEUWS - PAG. 93 wm/zmmmmmmmmmmmmmm. Nadat we om kwart over tien uit Amsterdam vertrokken waren, kwamen we om ongeveer 11 uur in Utrecht aan, waar we ons direct naar het U.V.V.-veld begaven en na eerst een poosje gekeken te hebben naar hondendressuur konden we ons gaan verkleeden. We moesten op het 2e veld spelen, doch er werd bij gezegd, dat het een prima veld was, maar toen we er op kwamen had het veel weg van een stuk boerenkoolveld! Ajax verloor den toss en Dekeling trapt af om 12 uur in de grauwe mist. Het begin was voor U.V.V. en vooral in onze voorhoede was het verband nog al eens zoek en hoewel Giesch- ler niet slecht speelde kon hij ons Koning niet doen vergeten. Langzamerhand kwamen we er een beetje beter in en begon onze voorhoede zich ook te roeren, succes kon dan ook niet uitblijven en hèt was Arens, die ons met een ouderwetsche „roei" de leiding bezorgde (01). Hierna kwam U.V.V. ge ducht opzetten doch ons backstel v. 't Hull-Been was in goede vorm en er was voor U.V.V. geen doorkomen aan. Succes kwam onverwacht aan den anderen kant toen Fischer er voor zorgde dat we met een 20 voorsprong de rust konden ingaan. Na de rust weer hetzelfde spelbeeld een hard, doch systeem loos spelend U.V.V., dat onze verdediging handen vol werk bezorgde tegen een technisch stukken beter Ajax. Langzamer hand werd onze voorsprong dan ook opgevoerd resp. door Arenz (3), Aukema (1), Dekeling (1), terwijl U.V.V. er zelfs niet in slaagde de eer te redden, zoodat het einde kwam met een 7-0 zege voor de Amsterdamsche roodwitten. Over het spel kunnen we, de terreinomstandigheden in aanmerking genomen, best tevreden zijn. Na een prettige terugtocht en na onderweg in Hotel „De Kampioen" onzen dorst gelescht te hebben kwa men we om ongeveer 4 uur weer in Amsterdam aan, met 2 punten en een schorre keel rijker! Aan het einde van mijn ver slag wil ik de dames-supportsters nog even lof brengen voor hun aanmoedigingen wat ons minstens een paar goals gescheeld heeft. That is O, K. KRABBELAAR. D.W.S.AJAX 0—4. In een forsch doch fair gespeelden wedstrijd zijn we er in geslaagd een zwaarbevochten zege op D.W.S. te behalen. Reeds van het begin af zat D.W.S. fel op den bal, en kreeg Ajax geen gelegenheid zijn spel te ontplooien, toch was dit echter voor ons geen beletsel om het D.W.S.-doel een paar keer onder vuur te nemen, waarbij het soms op wonderbaarlijke wijze aan doorboring ontsnapte. D.W.S. slaagde er niet in voor ons doel te komen, dank zij ons hechte backstel en prachtige midden- linie met spil Kluft aan het hoofd. Toch duurde het nog ca. een kwartier voor Arens Ajax met een hard schot de leiding kon geven. Inmiddels was Fischer in botsing gekomen met een D.W.S.'er, waardoor hij het veld moest verlaten en Geerlings zijn plaats innam. Uit een mooi genomen hoekschop van Arens gelukte het Geerlings even later met een kopbal den stand op 02 te brengen, terwijl Dekeling nog voor de rust het mooiste doelpunt van den middag scoorde. Rust 03. Na de rust was D.W.S. vastbesloten den achterstand in te halen en moest onze verdediging alle zeilen bijspannen om onheil te voorkomen, doch tot doelpunten kwam het niet. Onze voorhoede was voor doel een beetje de kluts kwijt, waardoor eenige fraaie kansen op onbegrijpelijke wijze gemist werden, al dient gezegd dat de D.W.S.-keeper goed op dreef was en suc ces in den weg stond. Verder als een doelpunt gescoord door Arens brachten wij het niet, zoodat het einde kwam met een zwaarbevochten 40 zege voor Ajax. Lui, zooals het nu gaat stevenen we recht op het aan, laat de geest in ons elftal blijven zooals ze nu is, dan zul len er nog vele scalpen aan onze gordel komen, laat ons het voorbeeld volgen van het Eerste. O, bedoel je dat? KRABBELAAR. AJAX 6—BLAUW WIT 5 2—3. Reeds binnen de eerste minuut krijgt BI. Wit om onbegrij pelijke redenen een penalty toegewezen en we hebben een 10 achterstand. Dit was het sein om alles op alles te zetten en werkelijk er werd goed gespeeld. Dikwijls uitstekend combi neerend, gaan de onzen op het BI. Wit-doel af, maar vinden de achterhoede der gasten in goede conditie. Ook BI. Wit zit niet stil en hun rechtervleugel is een voortdurend gevaar, maar ook onze verdediging houdt stand. Vijf minuten voor het einde der eerste helft gelukt het de Bruin den stand gelijk te maken. 1—1. Na de rust hetzelfde spelbeeld en verkeeren beide doelen beurtelings in gevaar. Toch heeft BI. Wit het eerst succes, treuzelen met aanvallen stelde de B. Wit-middenvoor in staat alleen op ons doel af te rennen en Schoonderwald onhoudbaar te passeeren. 12. Doch twee minuten later is de stand alweer gelijk, wanneer de kleine Levert iets vlugger bij den bal is dan dan uitgeloopen keeper en inschiet 22. Er ontspint zich nu een felle, doch faire strijd om de leiding en het gelukte de BI. Wit-linksbuiten, zij het in absolute buitenspelpositie, zijn club de overwinning te bezorgen. 23. Ondanks deze nederlaag was dit toch wel den best gespeelden wedstrijd van het Zesde. De Blauw Witters waren prettige tegenstanders. Over den wedstrijd AJax 6S.D.Z. 2 kan ik kort zijn. Onze redacteur, de heer Desmit, heeft deze wedstrijd geheel mee gemaakt. Het is jammer voor ons en voor den heer Desmit, dat hij juist dezen wedstrijd voor onze Clubkrant kwam verslaan, want het geheele Zesde had een volslagen off-day. Doch het moet me van het hart, onze Elftalcommissie er op te wijzen, dat wil zij met het zesde nog eenig succes behalen, eenige wijzigingen ln de samenstelling beslist noodzakelijk is. Men diene niet te vergeten, het Zesde is dit jaar in een zeer sterke afdeeling ingedeeld. Noem ik slechts de vereenigingen, zooals R.O.D.I. 3, B.P.C. 2, A.V.O.G. 2 enz. enz. Alle le elftallen dezer clubs staan, zoo niet op de le, dan toch wel op de 2e of 3e plaats in de le klas A.V.B. Het Zesde heeft nog een 10-tal wedstrijden voor den boeg, dus een alleszins eervol resultaat is er nog best te behalen. OPTIMIST. VETEMANEN^VOETBAE. Onze ruïne kwam slechts eenmaal in het veld en wel tegen de Brandweer. Met 14—2 bleven zij in de meerderheid. Door een misverstand bij de Brandweer weigerden eenige hunner spelers in het veld te komen, waardoor onze tegenpartij met in* vallers uitkwam. Rest ons nog het Bestuur dank te zeggen voor den aanleg van duinwaterleiding in de kleedkamers op de Kruislaan. J. K.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1933 | | pagina 11