PAG. 92 - AJAX CLUBNIEUWS afgedaan, terwijl een elkaar vreemde combinatie daar ook niet toe meewerkte. De verstandhouding onderling liet niets te wen- schen over. Vermeld moet nog worden een fraaie goal van Koes, die op een goeden wedstrijd kan terugzien. Bij den wedstrijd tegen Electra zat het ons niet erg mee. We begonnen met 10 menschen, waarschijnlijk tengevolge van het late opstaan van een der spelers, en hadden bovendien wind tegen. Desondanks waren we niet in de minderheid. Er werd door Electra veel op den man en nog al zwaar gespeeld, wat hun nog al eens een vrijen schop kostte, doch geen der par tijen kon tot scoren komen. Wel ontglipten wij op gelukkige wijze aan een doorboring (het doel wel te verstaan), doch zonder geluk vaart geen voetballer wel. Ruststand 00. Direct na de hervatting, met wind in den rug, werd een snel goed samenspel ontwikkeld, zoodat spoedig, door Farmentier de eerste goal werd gescoord. Het overwicht was toen zoo groot, dat niemand gedacht zou hebben, dat dit tevens het laatste doelpuntje in dezen strijd zou blijven. Twee puntjes waren dan ook de belooning voor de hard werkende ploeg, waar de ver standhouding goed was. Werd er nog eens een fout begaan, dan werd niets gezegd en hatelijke opmerkingen kwamen bij ons niet voor, wat in vele elftallen nog wel eens geschiedt. De wedstrijd tegen Z.S.G.O. liep erg ongelukkig voor ons af. Na steeds in de meerderheid te zijn geweest, met goed samenspel, werd een 20 voorstand, na een penatly en een ongelukkig oogenblik van onzen keeper, die dezen wedstrijd verder goed werk leverde, ingeloopen tot 22, waarbij het bleef. Ondanks de noodlottige wending, die deze partij voor ons nam, hebben onze jongens zich goed gehouden en was en bleef het „mondje dicht". Bravo, jongens, dat is nog eens spor tiviteit!!! Wellicht was het in het andere geval nog een neder laag geworden, terwijl of je moppert of niet, tegen den pech- duivel toch niet te strijden valt. De nederlaag, onze eerste, tegen W.M.S. (hoe zou het anders kunnen, daar winnen we nu nooit eens van, altijd weer die pech) heeft ondergeteekende niet mee kunnen maken, doch het moet nogal treurig geweest zijn, volgens ooggetuigen. Diverse spelers hebben hun krachten op velerlei plaatsen geprobeerd, misschien ook wel op de tegenstanders, dat vermeldden de ooggetuigen niet, doch het liep op een débacle uit. De keeper had een off-day, doch wie heeft dat niet eens, we hebben niet over hem te klagen en zijn we tevreden over hem. S.D.Z. werd min of meer ingemaakt. Er werd door Ajax5 goed spel geleverd, en mooie goals gescoord. Rust 41. Was de middenvoor wat minder nerveus geweest, voorwaar de eind stand had wat gunstiger genoteerd kunnen worden, maar slecht schieten, soms voor open doel, verknoeide nog enkele kansen. Dukker, als spil, stuwde goed en zijn kopwerk kon er zijn. Bulté op de linksbuitenplaats brak telkens door en zette keu rig en zuiver voor en het gevolg waren een stel goede goal- tjes. Muller, als debutant in het Vijfde op de rechtsbuitenplaats kon ei ook wezen, doch ook de anderen, zonder uitzondering, hebben hun best gedaan en wat kan men van zijn jongens meer verlangen. Een vlugge partij voetbal, waar de tegenstanders geen vat op kregen. P. en T. moest eveneens de meerderheid van de Ajax-spelers erkennen; uitslag 72, met als ruststand 20, kan voldoende worden genoemd. Voor de rust tamelijk aardig samenspel, na de :ust iets minder, waarschijnlijk tengevolge van het toen slec.it geworden veld. Eenige kansen gingen ook hier weer door slecht schieten verloren, maar eenige mooie goals, waarbij een van Kees, die ditmaal op de rechtsbinnenplaats speelde, waren zalf op de wonde en de doelpunten volgden elkaar regel matig op. Toen het 70 was vonden onze jongens het blijkbaar genoeg en kon de tegenpartij nog twee doelpunten, waarbij een „om een hoekje" werd beweerd, voor elkaar boksen, zij het dan ook met kunst en vliegwerk. Na deze wedstrijden moet ik nog even memoreeren de bui tengewoon goede en vriendschappelijke geest, die in ons elftal heerscht, waardoor we zeer aangename wedstrijden konden spelen. Dit drukte dan ook zijn stempel op het spel en wijt ik daar zeer zeker een groot gedeelte van de behaalde resultaten aan. Er wordt niet op den man en behoorlijk snel gespeeld en kan ik aan de hand van deze gegevens niet anders voorspellen, dan dat een elftal met zoo'n goede verstandhouding regelrecht naar een kampioenschap moet loopen. Laat de pechduivel ons dit jaar met rust, wel de elftal-commissie zal tevreden over ons zijn, daar doen we ons uiterste best voor, niet waar, boys!!! Amsterdam, 13 November 1933. De knapen van het 5e hebben het er Zondag weer behoorlijk afgebracht. T.I.W. was in alle opzichten het slachtoffer, zoo wel door de nederlaag, die ze te slikken kreeg, als door een ongeval, waarbij de keeper, nog wel door zijn medespeler ge kreukeld werd, terwijl de medespeler een handblessure kreeg, aangezien ondergeteekende daar bovenop gevallen is. Het uit vallen van dezen keeper bleek geen handicap te zijn, aangezien hun back zich als een overtreffend plaatsvervanger ontpopte. Echter jammer, dat dit geschied is, want er werd van beide zijden werkelijk voetbal gespeeld en zou men zoo geneigd zijn te denken, dat er weer een of andere rugby-partij ge- imiteerd was. Ajax, wind in den rug, was onmiddellijk in den aanval, wat door Parmentier en Koes in een 2—0 stand werd uitgedrukt. Door een misverstand in de verdediging werd het 2—1 en bleef dit tot de rust zoo. Na de rust vrijwel gelijk opgaand spel, waarbij Ajax nog 2 maal scoorde, hetgeen door de tegenpartij werd vergeten, want eenige kansen kregen ze wel. Bij 41 was en bleef Ajax in de meerderheid en werd er aardig gecom bineerd; goals werden er niet meer gemaakt. Typeerend was, ondanks den pechdag bij de tegenpartij, de vriendschappelijke geest, die bij deze partij voetbal bestond. Op een gegeven moment werd er naast ons een prima-knock- séance gegeven en werd door Dick Brouwer het voorstel gedaan om er op ons gemak maar even naar te gaan kijken, (wij mogen zoo iets altijd wel) en ik geloof wel, dat er animo voor dat voorstel bestond. De scheidsrechter, die er gewoon van stond te genieten (hij stond „toevallig" in de hoek, waar de slagen, niet op hem echter, vielen) liet doorspelen, aange zien geen bepaling daarvoor in het reglement kon worden ge vonden, hoe hij zijn hersenen ook pijnigde om nog een gaatje te vinden. Intusschen, jongens van het Vijfde, zijn we weer 2 punten dichter bij het kampioenschap, en blijven we maar optimistisch. HAANTJE. DE K.N.V.B." JUNIOREN. U.V.V.—AJAX 0—7. Ook onze vierde overwinning is er één geworden, die aan duidelijkheid niets te wenschen overlaat, hoewel we er harder vor hebben moeten werken, dan de uitslag zou doen vermoe den. Maar laat ik beginnen bij het begin.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1933 | | pagina 10