A J A X CLUBNIEUWS - PAG. 77 mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm Van de K.N.V.B. junioren. Op 22 October speelde onze jun. een voorwecU strijd op het eerste veld tegen de Blauw^Wit jun. Wij zagen slechts de 2e helft, welke inging met een voorsprong voor onze jongens van 30. In de eerste helft moeten zij, naar ons werd medege* deeld, een goede partij gespeeld hebben. Of zij zich met den hierboven genoemden voorsprong reeds veilig voelden weet ik niet. De tweede helft was althans niet van prima gehalte. Na de thee is B.=Wit eerst in den aanval, doch onze jongens werken zich dan los en Dekeling krijgt den bal. Hij geeft mooi door naar Fischer en deze zet voor en Arends schiet keurig in 40. Weer komt de bal bij het B.^WiUdoel, doch spat van den keeper weg. Dekeling is er als de kippen bij en no. 5 ligt in het net. Eenige mooie kansen gaan dan door slecht schieten verloren en B.AVit weet een tegenpunt te scoren. Even voor het einde pakt Koning den bal op, passeert keurig naar Arends en met een laag schot in den hoek is het 61, met welken stand het einde komt. J. K. op attent gemaakt, dat Brockmann (evenals zijn vrouw) dien dag zijn koperen bruiloft vierde. Zijn gewenscht cadeau heeft hij gekregen, onze spelers hebben hem met 51 zeker niet teleurgesteld. De surprise, welke de gezamenlijke staartclubs hem verder in den vorm van voetbaluitslagen hebben bereid, zal 29 October wel onvergetelijk voor Theo hebben gemaakt. Waarschijnlijk hebben we een nieuwe goalgetter. Wim An- driessen maakte twee doelpunten voor het proefelftal. Waarom zou Wim voor Ajax niet doen, hetgeen hij voor een proefelftal deed? „O, bedoel je dat?" zei Wim voor den wedstrijd, en een uur later bewees hij zijn kunde om doelpunten te fabriceeren. Dat moet je volhouden, Wim, iedere week één, meer hoeft niet. Heden een bekend scheidsrechter gesproken, dus een man van het vak. Deze verklaarde, Ajax wordt met minstens 3 punten verschil kampioen. Hoewel ik niet van wedden houd, hebben wij er een goede doos cigaretten op gezet. Als men tot wedden over gaat, hoopt men ook te winnen, maar bij voorbaat vertrouw ik er op te verliezen, eneerlijk gezegd zou het mij zeer aangenaam zijn. A propos, over scheidsrechters gesproken, ik wou, dat ik de spelregels beter kon, Zondag in Hilversum kon ik het maar niet met de leiding eens worden, en ik ben tot de conclusie gekomen, dat ik nog maar weinig van voetballen afweet. SOME SENSES AND SOME NONSENSES. Het begint te winteren en het onbegrijpelijke doet zich voor: „Ajax loopt uit". Onbegrijpelijk, omdat uitloopen zoo nauw aan den lentetijd is verbonden; begrijpelijk echter waar het hier geen teer kasplantje, maar een hecht en sterk Ajax betreft, on verzettelijk in haar wil het begeerde kampioenschap te her overen. V.S.V. werd verslagen, dat had ik voorzien, V.S.V. is sterk, en van sterke tegenstanders wint Ajax. Wat was het anders druk, zoo druk zelfs, dat een al te ijverig orde-commissaris „het geachte publiek verzocht in elkaar te schuiven"; overigens was dit goed bedoeld. Achter mij zat het bekende vervelende jongetje weer, maar nu in gezelschap van een allerliefste oudere zuster. Plotseling vond ik hem minder vervelend, en ik hoop hem bij Z.F.C. weer te ontmoeten, maar dan met zijn zuster. Ik houd van Familieleven. Voor 't Gooi was ik bang, men voorspelde ons zulk een enorme overwinning, dat mijn vertrouwen ging wankelen. Bij 't Gooi speelde een Import-neger mede, en dat vond ik niet leuk, ik heb eens in een stikdonkeren nacht drie witte dingen op mij af zien komen; toen het dichtbij mij was waren het twee manchetten en een boord, en daarvan ben ik geschrokken, want er bleek een nikker in te steken. Overigens was deze Gooi-nikker van een zeer goedmoedig soort, die op een faire wijze onze verde diging trachtte te verschalken. Zijn blanke collega's stonden hem goed terzijde en de rust was 11. Alles wat rood-wit aan hing was nerveus, een paar uitzonderingen liepen te lachen, maar het was geen normale lach en ik had medelijden met deze ongelukkigen. In de pauze werden onze jongens er nogmaals Buiten het eerste om zijn de resultaten j.l. Zondag niet zoo daverend geweest. Vooral ons wonder-team, het Derde, is mij tegen gevallen. Met belangstelling zie ik naar de verslagen van de clubblad-reporters, onze optimisten „par excellence". Zijn er nog voldoende kansen? Als U dit leest, heeft ons intellect „gerobberd" met A.F.C. in den bridge-return. Ik heb een uitnoodiging, maar momenteel weet niemand het nog, zoodat zich nog geen incidenten hebben voorgedaan. Anders „reuze" last gehad met de maats, maar wie is de maat, is b.v. Egeman een maat van Hemmen, of om gekeerd? Ik heb dan ook maar gezegd, dat ik den maat bedoelde en niet de persoon, die mij om uitlegging kwam vragen. Hopelijk ont moet ik Woensdag geen maat tegelijk met ,zijn maat, want dan kon de maat wel eens overloopen. Overigens ben ik :mij op dezen bridge-avond aan het concentreeren, en drink ik alleen nog maar slemp, geen kleine, maar grootte. „Ober, een groote slemp; of weet je /wat, doubleer hem maar meteen". Als dat niet helpt, ben ik genoodzaakt, precies als een echte bridger, bier te gaan drinken. Zondag H.F.C. uit, en dan Z.F.C. thuis. Als we weer een clubblad onder oogen krijgen, zijn we al niet meer te bereiken. Misschien zijn we dan zoo trotsch, dat we op straat alleen nog maar Ajax menschen groeten. Op die voorwaardealvast de groeten van JAMES.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1933 | | pagina 9