A J AX CLUBNIEUWS - PAG. 73 Na de hervatting speelde er slechts één elftal, het Ajax?offensief werd in hoofdzaak over de vleugels geleid, die door Aukema en vooral door Koning prachtig gevoed werden. Al spoedig maakte Aukema 30 en Fischer 40. Het Gooi antwoordde met een snelle doorbraak, die haar het eerste tegenpunt opleverde. Koning bracht vanaf het hoekpunt van uit? en middenlijn den bal in een fraaien snellen dribble over het halve veld, Fischer „rook" de goal, die in de lucht zat, spurtte naar binnen en joeg de op maat afgegeven center van Koning onberispelijk in het doel. Dat noemen ze nu den kortsten weg naar den goal! Ahrens was hiermee drie goals achter gekomen bij Fischer, die er 3 op zijn reke? ning had staan. Zoo iets mag natuurlijk niet voorkomen en onze links?buiten tuinde tweemaal op afgemeten pas? sen van Aukema naar binnen en evenveel keeren moest de Gooi?keeper zijn rug laten zien. En tusschen deze twee doelpunten scoorde Ahrens ook nog direct uit een corner via den keeper, zoodat zoowel de links? als de rechts? buiten elk 3 goals op hun naam hadden staan. Al? leen Koning had toen nog niet de „kroon" op zijn werk gezet, wat heelemaal tegen de regels is, dus pikte hij 'n balletje, dat via Ahrens en Fischer voor zijn voeten kwam op, en deed het leer in het Gooi?doel tollen. Voor de variatie scoorde toen 't Gooi nog een tegenpunt, waardoor de eindstand 92 werd. Als we spel en spelers in gedachten de revue laten passeeren behoeven we slechts weinig aan? merkingen te maken. Schol deed het weinige werk, dat hij te doen kreeg naar behooren, mogelijk dat hij bij het tweede doelpunt beter over de lat had kunnen stompen, dan trachten te stoppen. Van 't Hull en Been goed, half linie dito. Gischler, uitstekend voetballer, die moet oppassen geen slachtoffer van te grooten ijver te worden, een linkshalf moet geen zesde voorhoede?speler zijn tusschen linksbuiten en ?binnen en daardoor dezen van de noodige veldruimte berooven. Over de voorhoede hebben we reeds het een en ander in ons verslag gezegd, het was in orde, met Koning als de beste van het veld. Dekeling, min? der actief en niet zoo doortastend als eenige weken geleden; volgende keer weer 't oude recept? Afgesproken! Dat we tenslotte de leiding van dezen wedstrijd zonder eenige reserve prijzen, zal wellicht tegen? spraak uitlokken van een paar onzer spelers die het niet eens waren met eenige buitenspel?beslis? singen. Doch heusch, jongelui, het goed of niet goed zijn van een referee, zit niet in zoo'n paar, laat ik zeggen technische fouten. De hoofdzaak was, dat de arbiter het spel streng binnen de perken hield, rustig en gedecideerd zijn beslissingen gaf, zonder de gemoedelijke sfeer te verstoren. Wij nemen voor een scheidsrechter met een dergelijke goede opvatting van zijn taak ons hoedje af en dat zullen jullie als je er goed over nadenkt óók doen.! Niet verzuimen mogen we al is het dan slechts het simpele vermelden, dat onze jongens Zondag 22 October Bl.?Wit's junioren met 61 klopten. Onze A.V.B.'ers gaat het niet naar den vleeze en strijden met wisselend succes. A jax 5 verloor van W.M.S. 2 met 14 en her? stelde zich met een flinke 80 op S.D.W. 3. Ajax 6 gaf met een 52 zege hoop, het rechte pad de overwinning weer teruggevonden te heb? ben, doch Zondag j.l. boekten onze jongens, al is het onder protest tegen de leiding, een 13 neder? laag tegen Rodi 2. Ajax 7 is ook al niet in kampioensvorm en ver? loor van Jos 3 met 13 en won van de Meerboys met 43. Tot slot van deze rubriek vragen we Uw aam dacht voor het volgende actueele vraagstuk: ZAL OE JUNEOMEN-GOMFETITIE AAN HAAM DOEL BEANTWOORDEN? Onder dezen titel lazen we van den N.A.C. secretaris Verlegh een artikel in „De Sport? kroniek", hetwelk we hier laten volgen: „De opzet is: uitslag bijzaak, spel hoofd? zaak; er zou voor een prima leiding gezorgd worden, welke vooral de sportief opvoedende zijde zou behartigen, waardoor elke kiem van ruw spel onmiddellijk gesmoord zou worden; verder zou het spel in die banen geleid wor? den, dat de spelers hun spellust en technische capaciteiten frank en vrij kunnen botvieren. En van dat alles hebben we nog niet veel gemerkt. Flet is verre van daar, om te be? weren, dat de wedstrijden, die wij gezien hebben, ook maar eenigszins aan den ruwen kant waren, maar toch ontdekten we ette?

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1933 | | pagina 5