AJAX CLUBNIEUWS PAG. 81 en op sensationeele wijze komt onze 4e goal ter wereld en speelt Schinkelhaven een verloren wedstrijd. Kort voor tijd weet de Bruijn den eindstand op 25 te brengen. OPTIMIST. RODI 2—AJAX 6 3—1. Onder Protest. We misten Schoonderwald en Knijn. Thiry en v. d. Waterin gen moesten na een korten speeltijd door blessures vervangen worden, terwijl Adriaanse door een misverstand eerst op het terrein kwam, toen er van den wedstrijd nog maar 10 minuten te spelen waren. Kortom we moesten met een gehavend elftal den strijd tegen Rodi aanvangen. Al moet ik invaller keeper Koenen een pluim geven voor zijn kranig werk. De aangewezen scheidsrechter bleek niet aanwezig te zijn en kwam de Rodi-aanvoerder vertellen, dat er wel een officieele A.V.B. scheidsrechter aanwezig was en verzocht tevens onze goedkeuring om dezen heer met de leiding tp belasten. Na ons er van overtuigd te hebben, dat genoemde heer werkelijk eep officieele bondsfunctionaris was, werd onze goedkeuring ge geven en nam de wedstrijd een aanvang. De eerste 20 minuten ging alles naar wensch, maar daarna was het mis. Onze jongens werden, wanneer er voor het Rodi-doel ook maar even gevaar dreigde, op minder faire wijze van den bal geloopen, zonder dat de scheidsrechter ook maar een enkele keer ingreep. Wel klonk herhaaldelijk het fluitje voor vermeende buitenspel-over tredingen. Verder bleek dat de Rodi-aanvoerder en de scheids rechter een belangrijk iets hadden vergeten mede te deelen, n.l. dat de scheidsrechter lid was van de vereeniging Rodi. Her haaldelijk noemde hij de Rodi-spelers bij hun voornamen, wan neer hij hun als het toch ook zijn inziens wel wat al te bar werd een vaderlijke vermaning gaf. Post moest om onverklaar bare redenen, zonder ook maar een waarschuwing te hebben gehad het veld verlaten, even later Koster voor een vermeende beleediging. Keeper Koenen wist een moeilijk schot nog net voor de doellijn weg te krabbelen. De scheidsrechter stond nog binnen den cirkel van het middenveld en gafgoal. Op mijn vraag hoe of zulks van dien afstand te controleeren was, kreeg ik ten antwoord, dat hij de keeper een achterwaartsche beweging had zien maken. Na afloop hebben wij, mede op ad vies van den heer Tump (die namens de elft. comm. den wed strijd bijwoonde) dan ook geprotesteerd tegen de leiding, op grond, dat niet meegedeeld was dat de scheidsrechter lid was van de vereeniging Rodi, en al zoo ongeldigheid van dezen wedstrijd te verkrijgen. Een lichtpunt in deze geschiedenis is dat de Rodi-aanvoerder zoo sportief was te erkennen, dat er ver zuimd was van scheidsrechters lidmaatschap melding te maken. En nu wachten we maar af op de dingen die komen. A.s. Zondag spelen we thuis tegen Blauw Wit. Laat hier allen zorgen fit te zijn!!!! OPTIMIST. AJAX 1 DOOR DE LEIDERS GEKLOPT. Ajax heeft het in dezen wedstrijd gedecideerd tegen Z.F.C. 3 moeten afleggen, welk elftal een goed open spel te zien gaf. Hoewel de vorige week tegen Alc. Victrix het spel goed open gehouden werd, was hier nu bij ons niet veel van te bemerken, want steeds werd het leder onnauwkeurig afgegeven. Hierdoor kon Z.F.C. al gauw een overwicht krijgen. Ajax 4 kenmerkt zich anders wel als een zeer wisselvallig team, want tot nog toe werden er 3 wedstrijden gewonnen en 3 verloren. De leiders zijn nu 4 punten op ons voor. Mannen, laat dat niet zoo blijven en zet de tanden op elkaar, 't Kan, dus't moet. i Van den wedstrijd het volgende. Na eenig verkennen komt Z.F.C. iets meer in den aanval, maar voorloopig zonder succes. Ook onze voorhoede zit niet stil, doch zij vindt de Zaansche achterhoede met Fijma aan 't hoofd in goeden vorm. De wed strijd is 20 min. oud als de Z.F.C.-midvoor met een mooi schot doelpunt O1. Niet lang daarna scoort deze opnieuw doordat hij teveel vrij gelaten werd. In 't vervolg opletten, jongens. Kreu- gel mist dan de kans van den dag door voor open doel naast te schieten. Nadat v. Groningen een hard schot uit den hoek gegrabbeld heeft, treedt de rust in. (0'2). Na de pauze schiet de linksbuiten van Z.F.C. keihard langs het doel. Fijma c.s. weten dan den stand op 03 te brengen. Het spel van hun rechtsbuiten valt op. Nadat het Ajax-elftal eenigs- zins gewijzigd is, komen wij even opzetten en uit een voorzet van J. Kroese weet Botschuyver een welverdiend tegenpunt te maken. Even hiervoor had onze linksbuiten door onnoodig hands te maken een fraaie kans verknoeid. Z.F.C. slaagt er dan in om onzen doelman nog eens te passeeren (14). Hiermede komt het einde. De Zaankanters waren prettige tegenstanders. PA OLIE. W.F.C. 3—AJAX 4 2—3. Op een zeer slecht veld is het Ajax 4 gelukt de beide punten uit Wormerveer mede te brengen. Doch hoewel de zege ver diend was, heeft het toch weinig gescheeld of we haddén met 1 punt genoegen moeten nemen. De scheidsrechter was n.l. zoo goed W.F.C. een goal cadeau te geven, terwijl 1 min. voor het einde doelman Schmidt op phenomenale wijze een gloeienden kogel uit zijn doel ranselde. Doch het liep goed af. Direct gaat onze voorhoede op de W.F.C.-veste af, doch het doel ontkomt aan een doorboring. Herhaaldelijk zetten onze vleugels goed voor, doch voorloopig kan ons binnentrio de juiste richting niet vinden. W.F.C. weet dan uit een harer uitvallen te doelpunten 10. Niet ontmoedigd speelt Ajax verder en als Schelvis het leder krijgt toegespeeld rent hij op 't doel af ,en het is 11. Hieraan worden nog 2 doelpunten toegevoegd, doch deze worden wegens buitenspel niet toegekend. Maar het is slechts uitstel van executie, want Hetebrij weet, na goed door zetten, ons de leiding te geven 12. Theo Kroese moet dan wegens een knieblessure uitvallen. Jansen gaat nu linkshalf spe len, terwijl Belmer als rechtshalf 'het elftal completeert. Met 12 komt de rust. Na de pauze valt ons direct een vrije schop ten deel, welke goed door Botschuyver genomen wordt, doch even mooi door den W.F.C.-keeper wordt gekeerd. De zon staat thans zeer Jaag en is erg hinderlijk. W.F.C. probeert het dan weer eens, doch de Ajax-achterhoede geeft met flinke trappen geen krimp. Konijn, onze rechtsbinnen, wandelt dan door de verdediging der Wormerveerders en vergroot met een fraai schot den voor sprong 13. Bij een aanval van W.F.C. schiet de rechtsbinnen van verren afstand in en doordat Schmidt iets te veel voor zijn doel staat, vliegt de bal over zijn vingertoppen, doch v. Tuyl komt aanrennen en schiet het leder, dat zich nog een halve meter voor de doellijn bevond, naar de zijlijn. De scheidsrechter, die nota bene even over de helft van 't veld stond, geeft tot groote verbazing goal 23. Nu moeten wij nog even oppassen, yiak voor het einde behoedt Schmidt ons, op reeds gemelde wijze, voor een gelijk spel. Wanneer de corner, die hieruit ont staan is, genomen wordt fluit de scheidsrechter en het is einde. PA OLIE.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1933 | | pagina 13