y//////mm.v//////////m^^ PAG. 80 - AJAX CLUBNIEUWS jongens in den aanval, doch de schoten gaan over of naast. Vrij plotseling scoort V.S.V. door haar linksbuiten, wiens bewaking door van Deyck en Diepenbeek eenigszins was verwaarloosd. 32. Weer komen wij in den aanval. Een mooie voorzet van ten Have wordt door Mulders over* gekopt. Hierna krijgen wij den reeds gememo* reerden twijfelachtigen vrijen schop, welke door van Deyck werd genomen en door Mulders inge* kopt. 42. Weer komen onze jongens terug en Bob ten Have pingelt op zijn eentje een paar spelers en scoort ons vijfde doelpunt. V.S.V. geeft zich nog niet gewonnen en door haar linksbuiten en *binnen scoort zij 53. Wim Volkers krijgt nog een pracht van een kans, doch schiet hopeloos naast. Eén minuut voor het einde scoort V.S.V. nogmaals. 54, met welken stand het einde komt. J. K. NIEUWS VAN „HET DERDE". Onze eerste nederlaag. Ajax 3't Gooi 2 0-5. Ja, geachte Ajax-familie, „Het Derde" is er niet in geslaagd wederom een overwinning te bevechten, integendeel de Gooi-reserves, die dezen keer in een buitenge woon goeden vorm speelden, hebben ons een flinke nederlaag bezorgd. En Ajax 3? 't Lukte niet, we waren er echt, wat je noemt „uit". Het grootste gedeelte van den wedstrijd speelde zich op het middenveld af. De uitvallen van 't Gooi waren zeer gevaarlijk, terwijl onze voorhoede maar zelden een goeden aanval op de Gooi-veste ondernam. Ook de halflinie was er niet „in", terwijl het achter-trio waarin Paternotte nog de beste was in de voorgaande wedstrijden, wel eens beter gespeeld heeft. Als de beide elftallen zich om twee uur opstellen blijkt Ajax een invaller voor centervoor Looijs te hebben, waarvoor Nico Berkhout invalt. In het begin gaat het spel gelijk op. Toch zijn de aanvallen van 't Gooi gevaarlijker en onze verdediging krijgt dan ook volop werk. Na ongeveer 25 min. spelen neemt 't Gooi de leiding, als een misverstand in de achterhoede den center voor in de gelegenheid stelt te scoren. Even later draait dezelfde speler keurig om Paternotte heen en schiet fraai in. (20). Ajax is echter geenszins ontmoedigd en onderneemt eenige goede aanvallen, doch 't lukt niet. Met een 20 achterstand komt dé rust. Direct na de thee scoort Hassink via de lat het derde doelpunt. Kant en Kooyk verwisselen van plaats, doch deze verandering heeft evenmin succes. Toen Paternotte bij een schermutseling kwam te vallen plaatst Cohen voor het doel ,en de centervoor schopt no. 4 in het Ajax-doel. 't Is hopeloos. Een enkele maal slechts weet onze voorhoede door te breken, doch verder dan een corner komt het niet. Aan den anderen kant weet Hassink het vijfde doelpunt te scoren; waarmede het einde komt. Luitjes, laten we door deze nederlaag niet ontmoedigd zijn. Elk elftal al is het ook nog zoo goed, heeft wel eens een off day en wij hadden dezen nu juist tegen een ploeg, die in een prachtvorm speelde. A.s. Zondag tegen V.V.A. IIplay up boys! SUNIT. MEERBOYS 2—AJAX 7 3—4. Waar een wil is is een weg, zegt een spreekwoord. Hoewel dit spreekwoord in de tegenwoordige tijdsomstandigheden dik wijls moeilijk te vervullen is, hebben wij j.I. Zondag toch ge toond deze wil te bezitten, want om een 2—0 achterstand met de rust om te zetten in een 43 overwinning is geen lichte opgave. In de rust hadden wij elkaar echter beloofd ons uiterste best te doen om toch te winnen en het eenige middel daartoe bleek, het tempo steeds snellér op te voeren. En werkelijk het is gelukt. De halflinie stuwde de voorhoede steeds meer op en de verdediging van de Meerboys werd steeds meer in het nauw gedreven. In deze periode speelde Pieterse een fijne partij en de manier, waarop hij ons het winnende punt bezorgde, was af. Een fout van den scheidsrechter bezorgde den Meerboys het eerste doelpunt. Hij floot abusievelijk voor offside, waarna hij den bal vlak voor ons doel opgooide en was een klein zetje voldoende om het leder in ons doel te doen verdwijnen, spoedig gevolgd door een tweede doelpunt van den spil net onder de lat. Ons spel werd te kort gehouden om bij de forsch werkende verdediging van M. succes te hebben. Direct na de rust mochten wij echter toch ons eerste succes boeken, als Pieterse den keeper van de M. met een mooi schot passeert. Een fout van Hartog is ons noodlottig en het is 31. Wij laten de moed niet zakken en als eerst Bruyntjes en daarna Takes ieder een doelpunt maken is het 33. Er ontspant zich nu een felle strijd en het is wederom Pieterse, die een keurig doelpunt maakt. Even tevoren noteerden wij een fel schot van Bruyntjes, dat de keeper liet vallen, waarna Pieterse, die snel naar binnen was geloopen, het zooeven vermelde doelpunt maakte. Dat onze vreugde groot was, behoef ik U niet te ver tellen en als het einde daar is, hebben wij een kleine, doch ver diende overwinning behaald. YRREF. SCHINKELHAVEN 3—AJAX 6 2—5. Waarachtig het Zesde is weer een goed stuk op weg naar haar ouden vorm. Was het spel al beduidend beter, de geest in het elftal bleek nu ook een goede te zijn. Jullie hebben het ge zien, jongens. Geen debatten meer in het veld, maar spelen! Schoonderwald, Adriaanse en Knijn kunnen op een besten wed strijd terugzien. Al dadelijk bleek, dat onze jongens er recht zin in hadden en ontkomt het Schinkelhaven-doel op gelukkige wijze aan door boring. Het spel gaat vlug en moet ook Schoonderwald ver schillende malen handelend optreden. Vanuit een goed opgezet ten aanval doelpunt Knijn met een hard schot. 01. Even later hetzelfde spelletje, goed samenspelend zig-zagt onze voorhoede door de Schinkelhaven-verdediging heen en het is 02. Fontaine heeft pech, wanneer een mooi schot van hem via den onderkant van de lat het veld weer inspringt, m.i. zat de bal beslist. We blijven sterker en een free-kick in het beruchte gebied stelt Knijn in staat onzen voorsprong te vergrooten. Doch Schin kelhaven geeft de moed niet op en bij een hunner uitvallen wordt Schoonderwald onhoudbaar gepasseerd. Rust 13. De 2e helft gaf een ander spelbeeld. Schinkelhaven speelt af en toe wel wat al te fanatiek wat ons spel drukt. Thiry voor rust al geblesseerd, moet zich laten vervangen. Schinkelhaven is ,nu het meest in den aanval en weet den achterstand tot 23 te reduceeren. Maar we weten het verloren terrein te herwinnen

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1933 | | pagina 12