A J A X CLUBNIEUWS - PAG. 65 maken, maar van Minister's rechterbeen weigerde even dienst en de B1.?W. linksbinnen maakte dankbaar van den hem geboden kans gebruik. Piet, je bent in ieder geval verplicht om te tracht ten je zoo spoedig mogelijk te herstellen, waardoor je de tegenpartij eventueel nog kan hinderen. In de eerste minuten na de rust een gelijk? opgaanden strijd, de keepers komen weinig aan het spel te pas. en in deze periode verdient alleen een te hoog gericht schot van Blomvliet vermelding, wat de B1.?W. midvoor kort hierop herhaalt. Blomvliet heeft bij een volgend moment meer succes door van flinken afstand een mooi laag schot in te zenden, dat den Bl.?W.?keeper te mach? tig bleek. 43. De B1.?W. achterhoede krijgt nu een zwaren druk te doorstaan en hun rechtsback weet zich door corner te trappen uit een lastige situatie te redden. Onze binnenspelers aarzelen niet om eiken schotkans te benutten. Heins leidt dan een mooien aanval in, welken een corner oplevert, die, hoewel goed door onzen linksbinnen genomen, geen resultaat oplevert. De aanvallen van B1.?W. worden, indien niet reeds in den kiem gesmoord, door onze halflinie, door onze backs en in laatste instantie door keeper van Groningen, die een betrouwbaren indruk maakte, onschadelijk gemaakt. De referee geeft eens een zeer aanvechtbare bui? tenspelbeslissing, waarmede een goede aanval van de Zebra's een ontijdig einde krijgt. Onze keeper redt 2 malen kort achter elkaar, waarna ons doel op gelukkige wijze aan doorboring ontkomt. Het spel gaat vlug op en neer, want bij een volgenden aanval is de B1.?W. keeper, die weer van zich doet spreken en een schot van Loois onschadelijk maakt. De Bl.?W.?middenlinie weet, in tegenstelling met de onze, haar voorhoede de ballen niet goed aan te geven, waardoor onze verdediging een gemakke? lijker taak verkrijgt. Blauw?Wit heeft pech, wanneer een schot tegen de lat komt en de terugspringende bal door een binnenspeler wordt overgekopt. Een poging van Loois om onzen voorsprong te vergrooten mislukt, het is echter uitstel van executie, want Twelker benut op kalme wijze een volgende kans. 53. Wanneer Heins nog een vrije schop genomen heeft, die de B1.?W. keeper stopt, kondigt de scheidsrechter het einde aan. Na de minder gunstige resultaten en berichten over het spel van onze reserves, geeft bovenge? noemde uitslag weer moed. Een in ons voordeel doorslaande factor was zeer zeker het betere positiespel en het beter aan? geven van den bal. Er werd van beide kanten pret? tig enthousiast gespeeld. Keeper van Groningen mag op een goed debuut terugzien, onze beide backs en halflinie goed. Invaller Eichelsheim als rechtshalf sommige momenten zelfs zeer goed, terwijl de voorhoede een snel doortastend spel liet zien en alleen Twelker iets van zijn snelle rushes ingeboet schijnt te hebben. Bij Blauw?Wit was de keeper één van de besten. NIEUWS VAN HET DERDE. Velox IIAjax lil 2—5. Zondag 8 October s' middags om twaalf uur vertrok ons „Derde" per A.T.O.-bus gelegenheid naar Utrecht, om aldaar tegen de Velox-reserves te spelen. De tocht leidde o.a. langs de fraaie omgeving van de Vecht, waar we genoten van de prachtige herfstkleuren. Zoo arriveerden we tegen één uur te Utrecht, en werd er, alvorens naar het Velox-terrein te rijden, in l'Europe" op Vreeburg eerst nog wat gedronken. Om half twee stapten we weer op en om kwart voor twee waren we voor het veld. Het weer, dat 's morgens niet zoo gunstig was, klaarde op en zoo nu en dan kwam zelfs de zon door de wolken kijken. Ajax III had vandaag een gewijzigde voorhoede. Ypma en Klaas Kant waren niet van de partij. Ypma door een blessure, Kant door een donker blauw oog, waardoor er nog meer be langstelling voor hem was, dan anders. Hierdoor speelden wij als volgt: Middendorp v. Rooy Paternotte Bakker Looys v. Leeuwen Kreuger Kooyk Berkhout Looys Reis Het werd een goede faire wedstrijd, waarbij Ajax in de eerste helft een 30 voorsprong had verkregen. De eerste twee doelpunten waren prachtige schoten van Looys, het derde was een „kei" van Kooyk. Velox was echter geenszins ontmoedigd en bij menige goede aanval, waarbij vooral de center-half een puike partij voetbal speelde, moest onze verdediging alle zeilen bijzetten om goals te voorkomen. In de tweede helft maakte Velox haar eerste tegenpunt uit een penalty 13. Toen daarna de gastheeren wederom ten aanval trokken had hun rechts buiten het ongeluk zijn been te breken. Een snelle ren werd door Paternotte onderbroken, waarbij de Velox-man ongelukkig terecht kwam. Van ruw spel is den geheelen wedstrijd geen sprake geweest, integendeel, 't Was een zuiver ongeluk, waar aan niemand schuld had. Vanaf dezen plaats wenschen wij den Velox-rechtsbuiten een spoedig en volledig herstel toe. Toer het spel weer hervat werd vergrootte Ajax haar voorsprong al spoedig tot 51, waarna een snelle uitval der tegenpartij den rechtsbinnen in staat stelde met een mooi schot den stand op' 52 te brengen, waarmede ook het einde kwam. De terug tocht werd wederom aanvaard, d.w.z. tot Vreeburg, waar het gezelschap toen nog een gezellig uurtje in de l'Europe is gebleven.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1933 | | pagina 9