A J A X CLUBNIEUWS - PAG. 67 VAN DE K.N.V.B.-JUNIQREN. VolewyckersAjax 07. Op overtuigende wijze heeft een volledige juniorenploeg revanche genomen voor de 32 nederlaag, die ons eenige weken geleden was toegebracht. Op de plaats van Been, die verleden week een ongeluk met zijn pols heeft gekregen, stond Gieschler, die een puike partij speelde, hoewel "hij er voor moet zorgen niet te slap te spelen op sommige momenten. Over het verloop van den wedstrijd het volgende: Als om 2 uur- Dekeling den bal aan het rollen brengt, gaat onze voorhoede direct op het Volewyckersdoel af, dat ter- nauernood aan een doorboring ontsnapt. Onze voorhoede blijft aanvallen, en vooral Koning, de „motor" in onze voorhoede, en Aukema brengen met hun schijnbewegingen de Volewyckers- verdediging tot wanhoop. Doch ook de Volewyckers-voorhoede zit niet stil, doch onze verdediging is paraat en vooral v. Keulen is goed op dreef. Uit één van de talrijke Ajax-aanvallen geeft Fischer ons met een hard schot de leiding „0—1, terwijl dezelfde speler en Dekeling er voor zorgen dat we met een 30 voorsprong kunnen! gaan rusten. Na de rust komen de Volewyckers flink opzetten, doch slagen er niet in den achterstand te verkleinen. De Ajax-voorhoede komt nu ook weer op gang en vooral Aukema speelt een puike partij. Langzamerhand wordt onze voorsprong door Dekeling, Fischer en Koning tot 70 opgevoerd, terwijl Volewyckers er zelfs niet in slaagt de eer te redden, zoodat het einde komt met een 70 zege voor Rood-Wit. Boys, a.s. Zondag wacht ons een zwaren wedstrijd tegen Blauw-Wit A. Zorg vooral fit te zijn en kom dezen week flink oefenen onder leiding van Mr. Reynolds. Arens en Fischer zou ik ten slotte nog den raad willen geven niet te veel zelf op doel te schieten, doch de ballen voor te zetten, terwijl Toon niet te kort moet spelen, doch de ballen moet afgeven naar de vleugels. Nu lui, tanden op elkaar tegen Blauw-Wit KRABBELAAR. NIEUWS VAN HET VIERDE. Volewyckers IIAjax IV 32. Hoewel het vierde de beide punten op het Mosveld achterliet, moet ik toch buitengewoon tevreden zijn. Ajax verloor met 32 van Volewyckers, met eere. Met tien man en kort na de rust zelfs met 9, heeft het vierde met zeldzame geestdrift zich tot het laatste gegeven. Zelfs toen de stand 30 voor Vole wyckers was en Joop Kroese wegens een oogblessure moest uitvallen, wierpen we ons nog eens extra in den strijd en maakten zoowaar twee fraaie tegenpunten. Daar onze spil Eeman afgeschreven had, stonden we met tien man op het Mosplein te wachten op de reserves. Doch tevergeefs. Door eenige misverstanden was het niet mogelijk de tegenpartij met een volledig team te bestrijden. Hieraan is het dan ook te wijten, dat wij niet als overwinnaars uit het strijdperk traden en onderget. hoopt dat dit in 't vervolg niet meer voorkomt. Van den wedstrijd het volgende: Ajax IV stelt zich als volgt op: v. Groningen v. Tuyl J. Kroese Jansen Botschuyver Th. Kroese Schelvis Timman Hetebrij Arema Het begin is voor Ajax en aardig combineerend gaan we op de Volewyckersveste af. Doch al spoedig doet het gemis van den elfden man zich voelen, en het met den wind mee spelende Volewyckers komt onze verdediging aan den tand voelen, doch deze geeft voorloopig niet thuis. Onze jongens werken als paarden, doch kunnen niet verhinderen, dat de groenwitte linksbinnen 20 minuten zijn club met een fraaien kopbal de leiding geeft 10. Volewyckers is thans sterker, doch steeds wordt hun de kans op het laatste moment ontnomen. Met 10 komt de pauze. Na de thee zitten de over-Yers weer voor ons doel, doch onze menschen weerstaan den druk. Door eenige gevaarlijke uitvallen van Ajax moet de keeper zijn talenten toonen, want we zien hem eenige malen den bal uit den uitersten hoek grab belen. De Volewyckers-middenvoor weet dan kort achter elkaar 2 doelpunten te maken. Inmiddels is Kroese uitgevallen en spelen we met 9 man verder. Maar we geven het niet op, in tegendeel. Ajax komt verwoed opzetten en het intusschen ge wijzigde „negen"tal weet zoowaar uit een keurigen kogel van Schelvis en door Arema uit een voorzet tot 32 op te halen. Jammer van dien kopbal van Hetebry. Heeren, ik besluit dit stukje met een compliment aan onze gehavende ploeg voor het spel en den geest dien er heerschte. Ajax IV op tour. Na bij het Rijksmuseum op de foto vereeuwigd te zijn, vertrok het gezelschap per bus naar Alkmaar, waar wij in Haarlem onzen lichtgewicht-leider Tump oppikten. Onderweg werd een populair- en een klassiek programma ten beste gegeven. Ik raad de eventueele oprichters van een Ajax-band aan, eens naar het gekweel van het vierde te komen luisteren. Hier is goed materiaal aanwezig. Nederlandsche Fabrikaat. In Alkmaar aangekomen regende het pijpestelen. Aldaar werd zoo gauw mogelijk een onderdak gezocht in 't clublokaal van Alc. Victrix, waar wij de droge kelen gingen bevochtigen. Een woord van dank voor de prettige ontvangst in dit gebouw is hier zeker op zijn plaats. Het klokje liep reeds naar half twee, toen het Sportpark werd opgezocht. Thans de wedstrijd. Direct wordt het spel goed open gegooid, doch ten gevolge van de gladheid wordt de bal teveel door de lucht gespeeld. Als er een kwartier verstreken is weet Kreugel door te breken en scoort 01. De Alcmaria-aanvallen hoewel niet ongevaarlijk, zijn te doorzichtig van opzet om succes te hebben. Botschuyver doelpunt dan op fraaie wijze door een voorzet ineens in te kanjeren, even later gevolgd door een 3en goal. Met dezen stand komt de rust. Na de pauze hetzelfde spelletje met talrijke komische momen ten, want de scheidsrechter ziet ettelijke buitenspelgevallen over het hoofd, hetgeen danig op onze lachspieren werkt. Nadat Kreugel (2), Botschuyver en Timman de score op 07 gebracht hebben, fluit de arbiter voor het einde. PA OLIE. DANKBETUIGING. F. de Bruyn bedankt allen, die ter gelegenheid van zijn huwelijk blijken van belangstelling ge- geven hebben.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1933 | | pagina 11