PAG. 66 - AJAX CLUBNIEU W S Looys, Jaap v. Leeuwen en Wim van Gelderen stelden on middellijk pogingen in het werk den uitslag van het „Eerste" te weten te komen. De eersten via sigarenwinkels, W. van Gelderen door telephonische verbinding met Mokum. U kunt zich wel voorstellen hoe de 71 overwinning ontvangen werd. Buitengewoon! Om zes uur namen we afscheid van Utrecht. De stemming was natuurlijk uitstekend en zoo bereikten we een uurtje later weer „ons" Amsterdam waar afscheid werd genomen tot den volgenden keer. T.O.G. II met 91 „ingemaakt" We schrijven Zondag 15 October 1933. Ajax III, dat captain v. Rooy, W. Bakker, Looys en op het laatste oogenblik ook nog van Kooyk, die wegens ziekte verhinderd was, miste, is er desondanks in geslaagd een groote overwinning op de T.O.G.- reserves te behalen. U zult het mij wel niet kwalijk nemen, als ik dezen keer U voor een meer uitvoerig verslag spaar. Het zou mij niet mogelijk zijn U te vertellen wie allemaal de goals maakten. Ik heb pracht keien gezien van Ypma, zooals b.v. ons vierde doelpunt, maar wie nu precies de vijfde of zevende goal maakte weet ik heusch niet meer. Voor dezen wedstrijd, dien op het eerste veld werd gespeeld, bestond een) voor Ajax III ongekend groote belangstelling. „Het Derde" houdt zich bij de volgende thuiswedstrijden voor de belangstelling van de Rood-Witte-familie ten zeerste aan bevolen. Het begin was een beetje onzeker, doch na tien minuten spelen ging het weer gesmeerd en moest de T.O.G.-keeper in den kortst mogelijken tijd drie keer „visschen". Nog voor de rust werd onzen voorsprong verdubbeld. Rust 60. Na de thee voegde eerst Ajax nog twee doelpunten aan haar totaal-score toe, waarna T.O.G. in buitenspel-positie haar eenigste tegenpunt scoorde. Hierna werd de T.O.G.-doelman nog éénmaal gepasseerd, zoodat met 91 voor Ajax III het einde kwam. SUNIT. WAT MET ZESDE DEED. A.V.O.G. II—Ajax VI 3—3. Dit gelijk spel moet voor de helft toegeschreven worden aan de noodzaak, dat we de eerste helft met 10 man moesten spelen. Reeders was door een plotselinge ziekte verhinderd, terwijl Hombroek zonder meer is weggebleven. Mocht de wed strijd van ons eerste hier debet aan zijn, dan zijn flinke maat regelen hier wenschelijk. In de tweede helft kwam Bruin (die door een blessure eigenlijk niet spelen kon) het elftal comple- teeren en zal het hem veel genoegen gedaan hebben, dat juist hij 2[ minuten voor tijd den gelijkmaker scoorde. Uitgezonderd doelman Schoonderwald (die z'n doel kranig verdedigde), Knijn en Donk hadden allen een volslagen off-day. Knijn heeft een goed en hard schot, maar mist het noodige tempo. Tempo is het eigenlijk, wat allen in het Zesde een beetje missen. Komaan, lui, aanpakken hoor!! Over den wedstrijd het volgende: Reeds spoedig heeft A.V.O.G. succes, wanneer hun middenvoor, vanuit een corner onhoudbaar inkopt 10. De onzen spelen niet ontmoedigd verder, maar het gemis van den elfden man wordt erg gevoeld. Treuzelen onzer backs kost een doelpunt 20. A.V.O.G. heeft geluk, wanneer een fraai schot van Knijn de bal via den bin nenkant van den paal het veld weer inspringt. Het is voor A.V.O.G. slechts uitstel van executie, want nog voor rust doel punt La Fontaine 21. Bij den wederaanvang stelt de Bruin zich op de middenvoor plaats en zijn we compleet. Al dadelijk gaat het beter, maar toch komt succes aan den anderen kant, alweer door te lang zaam wegwerken 31. Deze kleine tegenslag werd echter 'het sein om alles op alles te zetten. Bij een aanval kan een der A.V.O.G.-backs niet anders redden, dan door den bal met de hand weg te slaan. Gevolg penalty, welke in een doelpunt wordt omgezet 32. We komen nu beslist in de meerderheid, maar toch komt de gelijkmaker, onder gejuich der Ajax-dames, eerst twee minu'ten voor tijd. Aan Reeders wensch ik namens het Zesde een spoedig beterschap. Ajax VI—D.W.S. IV 3—6. Deze wedstrijd hebben wij verdiend verloren, dat het echter niet noodig was staat (hopenlijk voor de spelers zelf ook) vast. Het lijkt me beter niet over dezen wedstrijd uit te wijden, maar het moet me van het hart onze jongens er op te wijzen, dat er een aanvoerder is en het dus niet noodig is zonder meer van plaats te verwisselen. En leeren jullie ook dat eeuwige ge mopper tegen elkaar eens af! Heusch dit zijn allemaal factoren, die het spel niet ten goede komen. Het Zesde is altijd een goede engezellige ploeg geweest, laat ze dit blijven ook Iedereen maakt in z'n spel fouten en bedenk wel je speelt in een Zesde elftal, speelden we onfeilbaar zooals enkelen onzer zich dit wenschen, waren we misschien wel een tweede elftal. Mr. Delsen, die namens de Elftal-Commissie den wedstrijd bijwoonde, heeft hopenlijk het noodige gezien. We hebben nu elke week veranderingen gehad, moge de noodigen nu komen. We hebben nu 3 verliespunten en dat zegt niets! B.P.C. heeft er 1, D.W.S. 2 en de anderen hebben of meer of evenveel als wij. A.s. Zondag gaan we naar Schinkelhaven, het vorig seizoen is het ons in een zwaren wedstrijd gelukt de overwinning te behalen. Dit keer kan het ook. Maar er moet gewerkt worden. Play up Boys!! OPTIMIST. ONS ZEVENDE IN ACTIE. Ajax VIIWatergraafsmeer IV 67. Hoe zalig als het voetbalshirt weer om je schouders glijdt. En inderdaad, het was fijn weer achter het bruine monster aan te hollen. Mocht het ons de vorige week gelukken D.E.C. IV te slaan met 42, thans was Watergraafsmeer het kind van de rekening en met 6—1 bleven wij in de meerderheid. Het samenspel in dezen wedstrijd vlotte reeds veel beter, er werd niet onnoodig gepingeld en onze goalgetters deden hun plicht. Koster maakte hierop een uitzondering en pingelde tot in het oneindige. Enfin, je weet, wat ik zeggen wil hé. Een volgende keer beter. Onze voorhoede was aardig op dreef en speciaal de rechter- wing was zeer actief. Overliese heeft een zeer goede opvatting van zijn taak als binnenspeler. Ook het linkerdeel van onze voorhoede had er goed het oog in en het was jammer, dat Takes weer last van zijn blessure kreeg. Bruyntjes verdeelde het spel naar behooren en verzuimde niet eenige kogels te lossen. Over achterhoede en middenlinie kan ik verder kort zijn: het was dik in orde. Hartog lijkt mij echter een beetje over moedig, hetwelk ons op een tegenpunt kwam te staan. Niet doen, Hartog, speel je gewone spel enblijf in je doel. Laat ik verder volstaan met te vermelden wie de makers van de doelpunten waren. Hier zijn ze: Bruyntjes 2, Takes 2, Beckerman 1 en Pieters 1. YRREF. mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1933 | | pagina 10