PAG. 56 - A J AX CLUBNIEUWS Vooral in de tweede helft, toen bovendien Arema nog uitviel en ons elftal een wijziging in de voorhoede onder ging, kwamen de gastheeren geducht opzetten, doch zij slaag den er niet in onze verdediging te verschalken, geen enkele maal zelfs, want hun eenige doelpunt kwam nog van den voet van een onzer verdedigers, 't Was echter een zeer moeilijk oogenblik voor ons doel, de bal rolde vlak langs de doellijn, werd even geraakt en ging over de lijn, iets wat de beste kan gebeuren. De stand was toen 21 en het bleef zoo, waarmede Ajax 4 haar eerste overwinning in het nieuwe seizoen boekte. De wedstrijd begon door wegblijven van den scheidsrechter, eerst ongeveer half vier. Direct zaten de gastheeren voor ons doel, doch hadden geen succes. Aan den anderen kant strandden onze aanvallen meestal op den door Z.V.V. opgezetten buiten- spelval. Een snelle ren van Arema, die besloten werd met een keihard schot, gaf ons de leiding; een prachtig doelpunt 01. Hiermede kwam ook de rust. Na de thee trapte Z.V.V. af en ondernam direct weer eenige aanvallen, waarbij een schot van den rechtsbuiten via den paal „out" ging. Hierna kregen wij een penalty tegen ons, die echter gestopt werd. Arema viel hierna uit. Brouwer ging links-binnen' en Botschuyver links buiten spelen. Zoowaar slaagde Dick er in onzen voorsprong te vergrooten met een fraaien omhaal. Kort hierop kwam toen het reeds vermelde tegenpunt. Hetebrij scoorde hierna op zeer fraaie wijze een derde doelpunt, dat echter op onbegrijpelijke wijze werd geannuleerd. Nog enkele minuten, toen floot de invaller-scheidsrechter, die overigens goed leidde, het einde en gingen we twee puntjes rijker weer naar Mokum terug. SUNIT. Ajax 6—Neerlandia 2 63. Een goed begin van het Zesde wil eigenlijk alleen zeggen het spel in de eerste helft, want de tweede was in één woord slecht te noemen. De eerste drie kwartier, waren rijk aan momenten van goed opgezette aanvallen en werd het Neer- landia-doel dan ook bijna doorloopend bedreigd. Al speelde onze achterhoede nog wat onwennig, onze middenlinie was toen voor haar taak berekend en herhaaldelijk werden de vleugelspelers aan het werk gezet, met het gevolg, dat na 35 minuten de strijd al beslist leek en we een 50 voorsprong hadden, van welke doelpunten ik een prachtigen kopbal van de Bruin en een geweldige kei van Han Dukker memoreer. Nog voor de thee wist de Neerlandia-middenvoor den achter stand te verkleinen 51. De thee in kwestie scheen onze, in tegenstelling met de Neerlandia spelers, niet erg goed te zijn bekomen. De bordjes waren beslist verhangen. Er was niets meer van ons enthou siasme van voor rust te bekennen en waren enkele onzer be slist een tempo te langzaam. Het werd 52, 53 en 63, alzoo het einde brengend. OPTIMIST. REGLEMENT VOOR DE R.NoV.B.-JUNIOREN-COMPETITIES., Artikel 1. Door den K.N.V.B. worden georganiseerd wed strijden volgens competitie-systeem voor personen, die op 1 September den 17-jarigen leeftijd, doch nog niet den 20-jarigen leeftijd hebben bereikt. Deze competities zullen den naam dragen van K.N.V.B.- juniores-competities. Artikel 2. Doel dezer competities is het samenbrengen van spelers van een zelfden leeftijd in afdeelingen, waarin het spelen van technisch uitstekend voetbal eerste doel van het spel is. Artikel 3. Voor het eerst zullen deze wedstrijden worden georganiseerd in hetseizoen 1933-34. Bij genoegzame deelneming zullen meerdere competities worden ingedeeld op eene wijze, zooals door de omstandig heden wordt wenschelijk geacht. Het maximum aantal elftallen per competitie-afdeeling be draagt 10. Artikel 4. Noch de klasse, waarin het eerste elftal eener vereeniging speelt, welke met een elftal aan de Juniores-com- petitie wenscht deel te nemen, noch de bestaande districts- indeeling zullen bij de indeeling der Juniores-competities bindende richtlijnen zijn. Als regel zal de indeeling zooveel mogelijk districtsgewijze geschieden, terwijl er naar gestreefd zal worden het aantal en den duur der reizen te beperken. Artikel 5. De Juniores-wedstrijden zullen geheel volgens de geldende spelregels en wedstrijdbepalingen van den K.N.V.B. worden gespeeld, behoudens de hierna genoemde afwijkingen. Artikel 6. Om als speler van een Juniores-elftal te mogen uitkomen, wordt vereischt, dat men door een medicus daarvoor lichamelijk geschikt bevonden is. Hiervan moet een bewijs aan den K.N.V.B. kunnen worden overlegd. Artikel 7. Het is den Juniores verboden op één dag in meer dan één wedstrijd uit te komen. Artikel 8. Promotie en degradatie zullen in de Juniores- competities uitgesloten zijn. Elk jaar worden de competities door het Bondsbestuur samengesteld. Artikel 9. Protesten zijn in de wedstrijden der Juniores- competities niet toegelaten. Artikel 10. Bij het bepalen of een speler, wat betreft zijn leeftijd, tot de Juniores-klasse behoort, zal gelden zijn leeftijd op 1 September van het seizoen, waarin hij aan de Juniores- competities wenscht deel te nemen. Artikel 11. De Juniores-elftallen moeten steeds door een meerderjarig leider vergezeld worden. Artikel 12. Neemt een vereeniging met meer dan één elftal deel aan de Juniores-competitie, dan zullen deze elftallen worden aangeduid door de letters A, B, C enz. Artikel 13. De Juniores-elftallen eener vereeniging zullen in volgorde geplaatst worden tusschen het 2e en 3e elftal der vereeniging. Artikel 14. Een speler van een Juniores-elftal mag steeds in het le elftal van zijn vereeniging invallen; in het 2e elftal niet meer dan 2 maal per maand, op straffe van uitsluiting voor het Juniores-elftal. Artikel 15. De naam van een speler, die van een Juniores- elftal naar een 3e of lager elftal wordt teruggeplaatst, dient hiervoor bij de maandelijksche elftalopgave te worden opge geven. Artikel 16. De kampioenen der verschillende Juniores-com- petitie-afdeelingen spelen om den Juniores-Beker van Nederland. Deze wedstrijden worden gespeeld volgens afvalsysteem. Voor de eerste ronden zullen, zoo noodig, de kampioenen groepsgewijze loten, teneinde de reizen te bekorten. Artikel 17. Aan de spelers van de Afdeelingskampioens- elftallen zullen, evenals aan de spelers van het elftal, hetwelk den Juniores-Beker wint, herinneringsmedailles worden uit gereikt.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1933 | | pagina 8