A J A X CLUBNIEUWS - PAG. 55 mmmm/mmmmmmmmmmma/A aanval en het einde nadert. De dames moedigen onophoudelijk de spelers aan, hetgeen de spanning verhoogd. De hooge Otjes zijn niet van de lucht. Nog 8 minuten. Jurriaans brengt goed op (niet te veel brengen, Cor!) geeft prachtig over aan v. Wijn* gaarden, die Mulders op diens roepen in staat stelt met een goed schot te doelpunten. Weer staan we voor. De spanning is bijna niet uit te houden en tergend langzaam loopt mijn horloge. Dr. Terwen heeft het nog 40 sec. en ook daar scheen geen einde aan te komen. Toch had hij gelijk, want precies op tijd floot de scheidsrechter, die uitstekend leidde, voor den laatsten keer in dezen spannenden wed* strijd. Ajax had gewonnen na zich geheel te hebben gegeven. Voorwaar een goede prestatie van een elftal, dat er als volgt uitzag: Keizer Diepenbeek Gras Hangard Anderiessen Jurriaans Ten Have Volkers Oudendijk Mulders v. Wijngaarden H. D. NIEUWS VAN „MET DERDE". H.V.C. 2Ajax 3. Het bestuur weet blijkbaar de prestaties van het derde elftal te waardeeren. We kregen tenminste op Zondag 24 September een touring-car ter beschikking, een gezelschap Amerikaansche touristen waardig. Een en ander is ons zoo goed bevallen, dat we het bestuur zouden willen adviseeren, ons bij volgende uit wedstrijden wederom een dergelijke reisgelegenheid te ver schaffen. Alvorens we in Amersfoort aankwamen, hebben we nog een kopje koffie gedronken in een soort theetuin, waaraan een speeltuin verbonden was. Het ligt voor de hand, dat een ware run op draaimolen, schommels e.d. ondernomen werd. Voorbijgangers zullen' dan ook eerder gedacht hebben een schoolklas bezig te zien zich te vermaken, dan een Ajax-elftal. Meester Schetters was echter direct al zijn prestige bij ge noemde klas kwijt, daar hij één van de eerste was, die ergens hoog boven de boomen op een schommel zweefde. De wedstrijd: Het elftal ziet er als volgt uit: Happel Lammers Paternotte Nieuwenhuyzen Loois v. Leeuwen v. Laar Koning Kooyk Aukema Reiss H.V.C. trapt af en onderneemt direct een aanval op links, die echter op niets uitloopt. H.V.C. speelt tamelijk stevig, hoe wel het spel binnen de perken blijft. Toch krijgen wij eenige vrije schoppen te nemen, als het te forsch wordt. Het spel gaat gelijk' op en neer met Ajax iets in den aanval. Bij één van die aanvallen krijgt Koning den bal te pakken, hij passeert naar v. Laar, die den links-back voorbijschiet en met een laag schot in den benedenhoek doelpunt 01. In de achterhoede wil het nog niet vlotten. Eerst speelt Lammers te zacht terug, doch Happel loopt uit en kan nog juist redden. We hebben pech als v. Laar den bal aan Kooyk doorgeeft, die hard tegen den paal schiet. Aukema krijgt een prachtkans maar wil den bal eerst stoppen, hetgeen bij H.V.C. niet mogelijk bleek. Dan geeft Loois den bal goed door naar Koning, die met een prachtig schot doelpunt 02. Nu komt H.V.C. opzetten en Happel krijgt druk werk, hetgeen hem echter goed afgaat. Toch komen nu kort achter elkaar twee doelpunten van H.V.C., echter door fouten in de verdediging. De rechtsbinnen van H.V.C. maakte hiervan gebruik de partijen op gelijken voet te brengen 22. Na de rust zijn we steeds in de meerderheid geweest, hoe wel H.V.C. gevaarlijke aanvallen opzette. Onze achterhoede bleek zich thans echter geheel hersteld te hebben en gaf niet thuis. Er is nog een kwartier te spelen als Jaap v. Leeuwen een hard hoog schot op doel lost, de back verandert den bal van richting en de keeper grijpt tevergeefs naar het leer 23. Direct daarop geeft Kooyk door naar Aukema, die nu onhoud baar doelpunt, zoodat we met 42 zegevieren. A. C. VAN ROOY. Ajax 3Vriendenschaar 2 50. Nadat vorige week Zondag het Amersfoortsche H.V.C. 2 in eigen „home" met 42 door „Het Derde" was geslagen, volgde j.l. Zondag een 50 overwinning op Vriendenschaar 2. We misten in de voorhoede Ypma, waarvoor Aukema inviel, terwijl Looys weer centervoor speelde. In de halflinie speelde Wim Bakker rechtshalf en Looys spil. De rest was hetzelfde. Direct na den aftrap nam onze voorhoede den bal mee en uit een voorzet van Reiss kopte Kooijk prachtig in, de lat keerde echter. Ajax bleef echter het beste spel behouden en het duurde dan ook niet lang of Kooijk gaf ons met een mooi schot de leiding 10. Slechts een enkele maal gelukte het de Vriendenschaar-aanval in ons doelgebied door te dringen, waar dan mede door goed verdedigen, succes uitbleef. Toch ontkwam Ajax gelukkig aan den gelijkmaker toen hun keeper den bal liet vallen en Vriendenschaar hiervan niet profiteerde. De scheidsrechter had echter buitenspel geconstateerd. Met een 10 voorsprong kwam de rust. In de tweede helft was het wederom Kooijk, die op keurige wijze ons tweede doelpunt fabriceerde, terwijl door goals van Reisfc en Looys, de stand 40 werd. Het te forsche spel van Vriendenschaar kostte hun herhaaldelijk vrije schoppen. Een wijziging in hun ploeg bracht ook geen succes. Kort voor het einde kwam het vijfde en tevens laatste doelpunt ter wereld. Wie het maakte weet ik niet, na veel heen en weer getrap verdween de bal in het net 50, Nog een enkele corner op het Ajax-doel volgde, die door onze verdediging echter goed werd weggewerkt. Zoo kwam het einde met een zeer verdiende overwinning van „Het Derde". SUNIT. NIEUWS VAN „MET VIERDE". We winnen met 21 van Z.V.V.2. Ajax 4 is er in geslaagd Z.V.V. 2 in eigen home een 21 nederlaag toe te brengen. Deze overwinning werd ons echter niet cadeau gegeven, zooals uit de cijfers ook wel blijkt. Trouwens degenen onder de Ajax-spelers, die wel eens tegen de Zaandammers gespeeld hebben, zullen ook wel weten, dat de blauw-zwarten op eigen veld uiterst moeilijk zijn te slaan. Zooals reeds gezegd, 't viel dezen keer ook lang niet mee en onze verdediging kreeg het dan ook hard te verantwoorden.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1933 | | pagina 7