PAG. 54 AJAX CLUBNIEUWS M.OoV.S.-AJAX. w/mmmmmmmmmmmmz/mmmmmmmmtm Bravo, jongens, van de Ajax I en II combinatie, jullie hebben op een moeilijk te bespelen veld, dat door het hooge gras en de regen verbazend „door? schoot", op het lastige H.D.V.S. een zwaar be? vochten overwinning behaald. En ofschoon we wel eens beter technisch spel van onze ploeg hebben gezien, hebben jullie met een gehavend elftal ge? zwoegd tot het einde. En nu de 2 puntjes naar Amsterdam zijn verhuisd, vergeten we gaarne, al is het moeilijk, de angstige oogenblikken, die wij allen hebben moeten meemaken. Vooral de laatste periode, toen we de seconden begonnen te tellen, stond onder hoogspanning. Laten we nu den wed? strijd de revue laten passeeren. Ajax is direct in den aanval en een goede voorzet van ten Have wordt door de stevige Hermes?achterhoede weggewerkt. Hangard is er nog niet in en speelt bepaald te peuterig. Hermes daarentegen speelt een open spel, dat meer op kick en rush lijkt, doch niettemin gevaarlijk is. Bij één van die open aanvallen heeft H. succes als de mid? denvoor onhoudbaar inschiet. Hermes past zich beter aan de terreinomstandigheden aan en is voorloopig gevaarlijker. Ajax speelt moedig verder en een harde voorzet van v. Wijngaarden wordt H. noodlottig als de linksback zoo vriendelijk is in eigen doel te trappen. Na 10 min. 11 en we krijgen weer meer moed. Kort hierop rent v. Wijn? gaarden langs het lijntje, zwenkt naar binnen, maar schiet jammerlijk naast. Een goede kans was ge? mist. Eenige te lage voorzetten van Erwin doen ons stampvoeten. Het gladde veld speelt ons nogal parten en we beleven benauwde oogenblikken. Na een missen door Gras hebben we na 15 min. een 21 achterstand. Een goede voorzet van den actieven ten Have wordt door Mulders, die links? binnen speelt, prachtig ingekopt. De rechtsback stopt den bal met de hand en voor de derde maal in 3 wedstrijden doelpunt ten Have uit een straf? schop. Er is een half uur gespeeld en het tempo blijft zeer hoog. Hangard, hoewel hij zich eenigs? zins heeft hersteld, speelt nog te klein, waardoor Diepenbeek nogal eens handen vol werk krijgt. Kort voor de rust kan Keizer nog juist een hard schot uit den rechter bovenhoek stompen. De corner levert gelukkig niets op en de rust is aan? gebroken. Na de hervatting gaat het spel van doel tot doel en ondervindt Anderiessen grooten tegenstand van den middenvoor, die door zijn grootte en door? zetten steeds gevaarlijk is. Wim is overal en be? wonderenswaardig is zijn zwoegen op een dergelijk zwaar veld. Jurriaans, die voordien veel goede dingen deed zonder bepaald op te vallen, onder? schept een aanval en geeft op 't juiste moment aan Mulders over, die op zijn beurt v. Wijngaarden in de gelegenheid stelt een hoogen voorzet te geven. Volkers kwam goed in en met een prach? tigen kopbal hadden we met 32 de leiding. De leiding hebben en toch huiveren (hadden we tegen Sparta ook niet met 32 de leiding) is iets, dat weinig zal voorkomen. Het scheen nu echter anders te loopen, want kort na dien kanjert Ande? riessen laag naast den linkerpaal. Spanning is er voldoende en de benauwde gilletjes uit het Ajax? vrouwenkamp zijn niet van de lucht. Een keurige heer moest er genoegen mee nemen, dat na elk doelpunt, dat Ajax maakte, hem door één der Ajax?dames, den hoed over zijn ooren werd geslagen. Keizer stompt weer een schot tot corner en moet kort achter elkaar zijn keeperstalenten toonen, hetgeen hem goed af gaat. Voorloopig houdt hij zijn doel voor Hermes' derden goal dicht. Voor? loopig, want als Diepenbeek een aanval onder? breekt en afgeeft aan Anderiessen, kan deze den bal niet bereiken en met alleen Keizer voor zich, stormen drie H.?mannen op ons doel af. Gras tracht nog in te grijpen, doch het baat hem niet. De stand is 33 en weer denken we aan Sparta. Er wordt gespeeld voor wat we waard zijn en v. Wijn? gaarden doet ons bijna juichen. Hij schiet echter jammerlijk naast. Met een hard schot van Ouden? dijk heeft de keeper wel eenige moeite, maar ten slotte wordt de bal toch weggewerkt. De tijd ver? strijkt en de spanning stijgt. De linksbuiten komt alleen voor Keizer en ofschoon hij tijd genoeg heeft, schiet hij hoog over. Direct na den uittrap zit Ajax voor 't H.?doel, waar Mulders en Ouden? dijk elkaar hinderen en een moeilijke kans is ver? keken. Hangard is er nu beter in en kopt eenige malen verdienstelijk het veld in. De stemming in beide kampen is bepaald nerveus. Volkers, die voor rust een tikje tegen zijn knie heeft gekregen, speelt nu rechtsbuiten, terwijl ten Have binnen speelt en in de verdediging ploetert om ten minste met 1 puntje uit Schiedam te gaan. Fel wordt om de leiding gestreden en al wat Ajax is vergeet adem te halen, als een „doorschieter" langs Diepenbeek gaat. Jurriaans redt echter prachtig en met een harden trap is het gevaar ge? weken. Om beurten zijn beide ploegen in den

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1933 | | pagina 6