A J A X CLUBNIEUWS - PAG. 53 LANGS DE LIJNEN. 'mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmt, JEUGDVOETBAL. Onze jun. a speelden op 24 September hun laatsten vriendschappelijken wedstrijd voor de competitie tegen Fred.;Hendrik en wonnen met 90. Onze jun. waren sterk in de meerderheid, zoodat de uitslag alleszins verklaarbaar was. De eerste competitiedag heeft een zeer bevredi; gend verloop gehad. Van de zes wedstrijden, welke werden gespeeld, wonnen onze jongens er vijf, terwijl één werd verloren. De jun. a speelden tegen A.F.C. Wij waren bij dezen wedstrijd aanwezig en zullen hiervan een kort verslag brengen. Het resultaat was 101, welke uitslag wel duidelijk het overwicht van onze jongens uitdrukt. Peereboom scoorde kort na eb kaar de eerste twee doelpunten. Door een fout van onzen spil Hesp, krijgt de A.F.C. linksbuiten den bal vrij. Keeper v. d. Linden verzuimt uit te loopen en er wordt tegengescoord. 21. Bij A.F.C. klopt de zaak echter lang niet, zoodat Distelbrink met een kopbal en een keurig schot na mooi voorzetten van Peereboom twee doelpunten scoort. Steeds komt onze voorhoede bij het A.F.C.;doel en onze jongens voeren geleidelijk den stand op tot 101. Keeper v. d. Linden kreeg weinig te doen, doch moet in 't vervolg den bal goed vastklemmen. Hij liet nog al eens den bal vallen. Bij een snelle voor; hoede kost dit beslist doelpunten. Op dit punt nog eens was les bij Reynolds nemen, benevens vlugger wegwerken. Pokorny en Post resoluut en stevig. In de half; linie v. Leeuwen en Beetz prima. Hesp wat slap. Biefstuk en room uit een horentje zal je goed doen. De voorhoede kan goals maken, zooals U bemerkt. Distelbrink prima, alleen een tikje rustiger, dan zul je meer bereiken. Schoonderwald en v. d. Woude goed. De vleugelspelers zetten goed voor en heb; ben een goede opvatting. Sauveur was voor de rust wat onwennig. Hij heeft daarna veel beter ge; speeld. Met dit elftal kunnen onze jongens heel wat presteeren, doch er dient gezegd, eiken wedstrijd flink aanpakken. Van de jun. b kunnen wij helaas geen goede be; richten geven. Tegen Blauw;Wit werd met 50 verloren. Volgende maal beter, jongens. De jun. c waren bij A.G.S. op bezoek. Naar ver; luid ergens bij Schiphol. Zij hebben het er echter zeer goed afgebracht en wonnen met niet minder dan 80. Adspiranten a kwamen tegen Zeeburgia in het veld en wonnen met 41. Mollema scoorde drie; maal en Groenewoud eenmaal. Goed zoo, jongens. A.s. Zondag in Zaandam tegen Z.F.C., flink aan; pakken. De Zaandammers zijn op hun veld niet te onderschatten tegenstanders. Van begin af dus flink je best doen. Onze adsp. b waren bij Zeeburgia b op bezoek en boekten aldaar een benauwde overwinning, n.m. 23. Tot slot de adsp. c eveneens tegen Zeeburgia c. Ook hier een overwinning, n.m. met 52. De uit; slag doet aan een flink overwicht denken. Doch doordat onze jongens veelal grooter waren en vooral na de rust nogal profijt trokken van het feit, dat de Zeeburgia;keeper te klein was, deed tenslotte de balans in ons voordeel overslaan. Wij willen vanaf deze plaats er nog eens aan herinneren, dat bij iederen wedstrijd de spelers in bezit behooren te zijn van hun identiteitskaarten. Bevestig deze kaart in je voetbalkoffer dan kan je haar nimmer vergeten. Zij, die nog geen kaart van onzen secretaris;elf; tallemcommissie ontvingen, moeten deze met den meesten spoed aanvragen. Laat voordien vast pas; foto's maken. VETEBANENVOETBAL. Allereerst, wat betreft den eersten wedstrijd tegen A.M.V.J., een rectificatie, Abusievelijk stond als uitslag 43 vermeld. Dit moet zijn 32. De tweede wedstrijd tegen R.D.S. bracht ons wederom een overwinning, n.m. met 63. Een incident, hetwelk zich bij dezen wedstrijd voor; deed, mogen wij niet onvermeld laten. De keeper der tegenpartij moest voor zijn bravour boeten. Hij dook n.m. op een gegeven moment boven op den schoen van onzen centervoor en ontving een trap, die nogal aankwam. Na onderzoek bleek echter niets beschadigd. Wij hopen, dat het voor hem geen nadeelige gevolgen zal hebben. De volgende wedstrijd tegen S.D.A. werd een klinkende overwinning. Met 142 bleven wij in de meerderheid. J. K.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1933 | | pagina 5