PAG. 50 - A J A X CLUBNIEUWS IJ t N ons vorig nummer wezen we op de zware taak, die de genees? en massage? kunst wachtte, om ons elftal na den |Ë9 Haagschen veldslag weer op te lappen. WP Wel rekenden we er toen reeds op, dat Schubert en Puttelaar tegen Sparta nog zouden ontbreken, doch dat ook v. Reenen en v. Deijck bij onzen tweeden en zelfs derden com? petitie?wedstrijd nog niet van de partij zouden zijn, hadden we niet gedacht. In „de Telegraaf" van Zondag 23 September lazen we een geestig sarcastisch artikel over de heerschende voetbalzeden, waarin o. m. gezegd werd, dat de methode van „Beschaduwen", op goede spelers dikwijls toegepast, nogal eens pijn? lijke gevolgen voor dezen hadden. Inderdaad, zelfs nu, twee weken nadat v. Reenen in Breitner's schaduw gestaan heeft, zijn schaduwplekken in verschillende kleuren bij v. Reenen waar te nemen, jammer genoeg op een plaats, die zich voor expo? sitie niet leent. Intusschen, of men de geschiedenis tegen Ado al dan niet met galgenhumor bekijkt, onze club is leelijk de dupe van deze onverkwikke? lijke historie geworden en ons fraai sluitend elftal is in één wedstrijd leelijk geknoeid. AJAX-SPART Ac Tegen Sparta moesten we dus aantreden met 4Y2 invaller en juist die laatste halve gaf ons den ge? nadeslag. Als tenminste Wim Anderiessen tegen de Spartanen nog op volle kracht had kunnen spelen, zouden we, ondanks het ontbreken van v. Reenen, v. Deijck, Schubert en Puttelaar en de ontrouw van Juf Fortuna, nog wel gewonnen heb? ben. De dame van het geluk liet ons echter op een zeer gewichtig moment in den steek. Kleinigheden zijn dikwijls van beslissenden in? vloed op het wedstrijdverloop en als, toen Ajax door een prachtkogel van Loois reeds 'n 10 voor? sprong verkregen had, het schot van Oudendijk langs den uitgeloopen doelmanniet van de lat teruggestuit was, doch doel getroffen had, dan zou o.i. deze tweede goal ons gehavend team het noodige zelfvertrouwen gegeven hebben. Nu stokte het echter, na een goed begin, steeds meer in ons elftal. Wel werd door het dicht op de voorhoede aansluiten van onze halflinie, een veld? overwicht geforceerd, doch waar onze voorhoede geen kans zag de veldmeerderheid te realiseeren, lag juist daarin de kiem van onze nederlaag ver? scholen. Uit een snellen uitval, waarbij onze ver? dediging zich niet snel genoeg concentreeren kon, maakte Sparta gelijk en even later gaf Vis door ontijdig uitloopen Sparta gelegenheid de leiding van ons over te nemen Het eerste kwartier na de rust was evenals dat van het wedstrijdbegin, van Ajax standpunt ge? zien, het beste. Nauwelijks was de bal opnieuw aan het rollen gebracht, of na een snellen aanval van onzen rechtervleugel, stond Volkers op 'n V2 Meter afstand van Cohen's doel, dat op wonderlijke manier nog aan een doorboring ontsnapte. Ons offensief in deze periode, hoe aardig de opzet dik? wijls ook was, werd weer waardeloos door de slechte afwerking. De eenige goal, die we in die periode scoorden, kan ten minste bezwaarlijk als een goed gefundeerd doelpunt beschouwd worden. Na een om beurten missen van Spartanen en Ajacieden, kwam Mul? ders het laatst aan bod en het werd 22. Een periode van meer verdeeld spel volgde, waarin bij een aanval van Mulders, de scheids? rechter een o.i. zeer ongemotiveerde penalty tegen Sparta gaf. We hebben nu nog het gevoel, dat Ajax met dit doelpunt het paard van Troje binnenhaalde, want de geweldige energie, waarmee de verontwaar? digde Spartanen toen den strijd hervatten, heeft hun o.i. de overwinning bezorgd. De tempo?ver? hooging der Rotterdammers bleek onze verde? diging te machtig. Vis liet zich ten tweede male met bal en al in het doel loopen en eenige minuten voor het einde, profiteerde Formenooy van een gat in onze defensie, om den winnenden goal voor z'n club te scoren en Ajax stond letterlijk en figuurlijk voor „Schut". Met een bezwaard hart namen we Zondag j.l. om 10 uur 's morgens afscheid van ons eerste, dat nu nog bovendien linksback Loois mistte. Met de 43 overwinning, die we even over vieren bij

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1933 | | pagina 2