PAG. 36 - A A X CLUBNIEUWS 7 De visch wordt duur betaald, laat Heyermans in ,,Op Hoop van Zegen" zeggen. De competitie?punten ook, kunnen we er aan toevoegen. De eerste overwinning kostte ons tal van geblesseerde spelers, waarvan Schubert en Puttelaar er het ergste aan toe zijn. E competitie is begonnen. We hebben bondag j.l. in den Haag kunnen merken. Weg was de genoeglijkheid; I weg was de sportiviteit! Als Ado ook voortaan niet alleen een ge Tapte, doch ook een getapte ploeg wil blijven, zal zij haar strijdwijze grondig moeten herzien. Zondag j.l. huldigden de Ado'ers schijnbaar het principe, dat het doel de middelen heiligt. Op slechts enkelen na, liepen al onze spelers flinke blessures op en nu we deze regels schrijven ligt Schubert ten gevolge van een lichte hersenschudding te bed. Het is moeilijk om de talrijke grove incidenten hier op de juiste wijze naar voren te brengen, doch één zit nog in m'n gedachten vastgenageld: Toen Piet van Reenen na de rust in vollen ren onzen derden goal gescoord had en de bal reeds in het net lag, kreeg hij van Breitner 'n trap achterna, zoodat Piet zelf ook den goal in tolde. Wij zullen ons van elke qualificatie in dezen onthouden; we gelooven trouwens niet, dat de toch bloemrijke Neder? landsche taal rijk genoeg is om een dergelijk op? treden naar behooren aan de kaak te stellen. Zooals gezegd, het was één der vele overtredin? gen en na de rust werd de situatie zelfs zoo critiek, dat we geen reserves meer voor onze verwonde spelers over hadden en onze secretaris Elzenga Mulders moest gaan vervangen. Het zal een zware taak voor de geneeskundigen en masseurs zijn om ons elftal Zondag a.s. weer „fit and well" binnen de lijnen te brengen. En als de volgende 17 wedstrijden even aange? naam als deze eerste verloopen, achten we het niet uitgesloten, dat we aan het competitieslot de in? vallers uit onze adspiranten zullen moeten putten... tenzij we er dan reeds genoeg van hebben gekregen en een meer vreedzame sport zijn gaan beoefenen... bijvoorbeeld stierengevechten, waarbij op één mid? dag toch in den regel niet méér dan één toreador het veld moet verlaten, door „omstandigheden buiten zijn wil". Het doel heiligde de middelen, schreven we reeds, en het deed ons allen een groot genoegen, dat ondanks de gebruikte middelen het doel door Ado niet bereikt is. We hopen dat het Ado?bestuur maatregelen zal nemen om herhaling van hetgeen Zondag jl. ge? beurd is te voorkomen en dat de verstandhouding, die tusschen Ado en Ajax toch altijd een goede ge? weest is, weer hersteld zal worden. Laten de Ado'ers een voorbeeld nemen aan Wim Tap, die ondanks zijn stevigen body, Zondag van begin tot einde daar geen onnoodig gebruik van heeft gemaakt. Onze ploeg heeft kranig volgehouden, ondanks het feit, dat de meeste onzer spelers niet meer op volle kracht konden spelen en ons elftal door het uitvallen van Puttelaar, v. Reenen en Mulders, herhaaldelijk gewijzigd moest worden. Als er nog eens bij Ajax medailles voor „moed beleid en trouw" uitgereikt zullen worden, mogen de spelers, die tegen Ado de puntjes uit het vuur sleepten, stellig niet vergeten worden. De wedstrijd. De eerste tien minuten gaven een gegronde hoop, dat het een fraaien kamp zou worden. Goede aan? vallen, met overleg opgezet, wisselden voor beide doelen elkaar af. Wel kregen door de veld?meerderheid van Ajax, de Ado?attaques meer het karakter van uitvallen, doch deze waren snel en gevaarlijk. JsJ- K

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1933 | | pagina 2