PAG. 44 - AJAX CLUBNIEUWS het einde nog geblesseerd. Warburton was er spoedig bij en na eenigen tijd wandelde onze Jan weer. Gerard de Jong verving hem nog even en hield er op formidabele wijze nog een hoogen bal uit. Hierna was het einde van dezen plezierigen wed? strijd en hebben wij de zaak nog even afge? dronken. Na een plezierigen maaltijd, waarbij al? lerlei oude anecdotes werden opgehaald, werd de terugtocht aanvaard. Een tweede veteranen?elftal speelde haar eersten competiewedstrijd tegen A. M. V. J. en won met 4—3. J. K. NIEUWS VAN *T DERDE. DOKTERS* VERKLARINGEN. Het Bestuur maakt de nieuwe leden erop attent, dat zij er voor moeten zorgen, dat zij met spoed een doktersverklaring aan het secretariaat doen toekomen. Een prettig aandoend stukje vonden wij in het S.L.T.O.?nieuws. Onze eenigste Eerste klasser. Men moet zich toch als Amsterdammer schamen. Waarom vraagt U. Het is bedroevend maar waar. Wat dan. Nu, het a.s. seizoen heeft Amsterdam, maar één Eerste Klasser (zegge één) op 750.000 inwoners, terwijl er plaatsen zijn met 60.000 inwoners, die twee Eerste Klassers hebben. Het is meer dan be? droevend. Had Ajax nooit over belangstelling te klagen, thans staat zij, nu de Meerbewoners het rijk alleen hebben, heelemaal in het brandpunt der belang? stelling, en daarom is het ook van onzen kant noodig onze eenigste Eerste Klasser in eere te houden, waarmee ik natuurlijk niet wil zeggen, dat de belangstelling voor eigen club moet vermin? deren, dat in het geheel niet. Bekijken wij de in? deeling van Ajax, dan moeten wij werkelijk zeggen, dat deze zeer sterk is en voorstanders van een Hoofd? of Eereafdeeling kunnen in deze afdeeling hun hart ophalen. Want de kern voor een hoofd? klasse is hier aanwezig, o. a. Feijénoord Z.F.C., Sparta en Ajax. En daarom S.L.T.O.?ers, wanneer door omstan? digheden onze elftallen niet spelen, moedigt dan onze eenigste Eerste Klasser aan, want ook deze Vereeniging kan bij te weinig aanmoediging een inzinking krijgen, en dan hebben wij. er géén. Dan heb ik zoo'n baard, hoor ik roepen, maar ge? rust lui, dat hebben meer menschen gezegd, mis? schien ook ondergeteekende wel, van die club die hij liefhad en nog heeft. Ten zeerste getroffen door de vele blijken van deelneming en belangstelling, betoond bij het over? lijden van mijn echtgenoot, den heer J. G. Cl u? wen, betuig ik alle „Ajax"?leden en donateurs langs dezen weg daarvoor mijn hartelijken dank. H. E. CLUWEN—BAKKER. mmmmmmmmmmmmm/mmmmmmmmma, Ajax 3Hilversum 3 72. Zondag 17 September 1933. Ziezoo geachte Ajax-familie, het seizoen is weer begonnen, de bal rolt weer over de groene velden en daarmede komt ook de pen weer in actie om U via het clubblad, geregeld van de verrichfingen van Rood-Wit op de hoogte te houden. Het Derde bracht vandaag het volgende elftal in het veld. Middendorp v. Rooy Paternotte Looys v. Munster v. Leeuwen Kant Kooyk Looys Ypma Reijss Voor den aanvang werd met algemeene stemmen besloten v. Rooy als aanvoerder te kiezen. Gefeliciteerd hoor, Arie, en ik hoop, dat je ons „Derde" weer op prettige wijze mag aan voeren, zooals we dat steeds van je gewend zijn. Nu de wed strijd, die, doordat de scheidsrechter nogal op zich liet wachten, ruim twee uur begon. Aan beide kanten werd heel goed voetbal gespeeld. Het tempo echter was, mede door het warme weer, aan den lagen kant. Beide partijen houden het spel goed open en uit een aanval van Hilversum's rechter vleugel scoort de centervoor met een prachtigen kopbal 01. Kort hierop maakt Looys met een hard schot gelijk, terwijl Ypma eenige oogenblikken later via den paal no. 2 inschiet. Hilversum is geenszins ontmoedigd en haar voorhoede, die wel het beste deel der ploeg was, komt enkele malen gevaarlijk opzetten. Bij een hunner aanvallen maakt Paternotte hands, of liever gezegd hij kreeg den bal bij ongeluk tegen zijn hand en de strafschop wordt door Hilversum ingeschoten 22. Hier mede komt de rust. Direct na de hervatting een gevaarlijk moment voor ons doel. Paternotte weet nog op 't nippertje te reddenmet zijn hand, maar anders zat er niet op, want het was een zeker doelpunt. De toegestane penalty werd echter gestopt. Nu kwam het „Derde" beter los. Met een zeer zuiver schot geeft Looys ons opnieuw de leiding. Klaas kanjert no. 4 in de touwen en door een kopbal van Ypma wordt de stand 52. Uit een van links toegespeelden bal maakt Looys het zesde en kort hierop Kooyk Ajax' zevende doelpunt. Nog een paar corners op ons doel volgen, doch geen succes voor de groen-witten, met 72 voor Ajax komt het einde. SUNIT.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1933 | | pagina 10