VERfLAQEN mmmmr/mmmmmmmmmmma wmmm AJAX CLUBNIEUWS - PAG. 29 VAN DE K.NcV.B. „PUKKEN". NIEUWS VAN DEN PENNINGMEESTER» D.W.S.—Ajax 03. In een uitstekend gespeelden wedstrijd zijn we er in geslaagd het sterke D.W.S. in eigen huis een nederlaag toe te brengen. Als de scheidsrechter om 2 uur laat beginnen blijkt het, dat Th. Kroese niet op het appèl verschenen is, zoodat Brave zijn plaats inneemt en Geerlings op de linkshalfplaats komt te staan. Direct na het begin nam Ajax het spel in handen en werd er zoo keurig gecombineerd, dat ik opmerkingen van het publiek hoorde als „Admira" etc. etc.! Zoo erg was het nu wel niet, maar in het eerste kwartier had D.W.S. wat je noemt, geen voet aan den bal. Langzamerhand kwam D.W.S. nu ook los en ondernam eenige aanvallen, welke niet van gevaar ontbloot waren. Ook Ajax legde er een schepje op en uit een schitterend opgezetten aanval kon Dekeling onze eerste goal scoren (01). D.W.S. viel nu verwoed aan, doch de Ajax-verdediging stond als een rots en nog voor de rust wist Aukema onzen voor sprong tot 20 te vergrooten. Na de rust was Ajax het eerst in den aanval en het D.W.S.- doel ontsnapte op wonderbaarlijke wijze aan een doorboring. Koning viel uit. Ajax speelde nu met 10 man verder, zoodat D.W.S. sterk in de meerderheid kwam en onze ver dediging alle zeilen bij moest spannen om doelpunten te voor komen. Langzamerhand werkt Ajax zich weer los en kwam weer in den aanval en toen Arens heel tactisch ons derde doel punt maakte was het pleit beslecht en hadden we de finale bereikt, welke over 2 weken tegen Zeeburgia gespeeld moet worden. Ons elftal vormt nu een prachtig geheel en als ik me niet vergis zullen er nog heel wat „scalpen" veroverd worden! KRABBELAAR. WAT ONS TWEEDE IN GOUDA TE ZIEN OAF. Een uitnoodiging van de Voetbalvereeniging „Olympia" om met een sterke Ajax-combinatie naar Gouda te komen, teneinde deel te nemen aan serie-wedstrijden om een prachtigen beker, werd door ons bestuur gaarne aangenomen. Zondagmorgen 20 Augustus reeds vroeg vertrokken wij naar de kaasstad met de beste voornemens. Na een vroolijke, doch vrij langdurige reis arriveerden wij in Gouda, waar één der Olympia-bestuurders ons hartelijk welkom heette en ons naar het veld bracht. Een keurige terrein-inrichting met een prachtig speelveld, hetwelk door de Gemeente in orde was gebracht. Hoe bestaat het! Een oogenblik hebben wij „genoten!" van den wedstrijd V.U.C.Steeds-Hooger, welke als eerste op het programma stond. Er werd behoorlijk gegooid en gesmeten. Stam werd al benauwd, maar alles liep nogal mee op een gebroken neusbeen na van een der Steeds-Hooger spelers. Hierna kwam ons elftal met de volgende spelers in het veld tegen Olympia. Keyser, v. Os, Loois, Loois, v. Munster, Heeren, Stam, Loois, Oudendijk, v. Kooyk, Arema. Er moest ongetwij feld iets „loos" zijn met dit elftal. Olympia-bestuurderen hadden niet veel hoop, in verband met vele onbekende namen. Hoe anders spraken zij na afloop van den wedstrijd, toen zij mij direct feliciteerden met de 31 overwinning. Er werd keurig en kalm gevoetbald, hetgeen verstandig was met het oog op de hitte en de finale tegen V.U.C. Anderhalf uur rust werd benut met het veroveren der cantine, waar geen handen genoeg waren om de hongerige klanten te bedienen. Alle bakkers in Gouda waren op het laatst uitverkocht. Om vier uur werd begonnen met de finale. V.U.C. verscheen met een op één na volledig-competitie-elftal. Ons elftal was hetzelfde gebleven. Met de beste voornemens om onze huid althans zoo duur mogelijk te verkoopen, ging ons elftal het veld in. Al direct bleek het, dat wij niet de minderen waren. Een verslag van den wedstrijd zal ik niet geven, maar toch moet ik even terugkomen op het uitstekend spel van het ge- heele elftal. Het leek wel of dit elftal al jaren met elkaar ge speeld had. Alles sloot als een bus. Hier werd weer eens een bewijs geleverd, wat jeugdig enthousiasme met den wil om te winnen vermag. V.U.C. werd totaal overspeeld en met een 40 nederlaag zijn zij er waarlijk nog goedkoop afgekomen. Kritiek over onze spelers heeft met het oog op het begin- seizoen nog weinig waarde. Toch moeten mij nog eenige lof uitingen en tips uit het hart. Keyser prima prima, vooral den tweeden wedstrijd, van Os heel goed, alle „Looisen" goed; welke de beste was weet ik niet, ik kan die kerels nog niet uit elkaar houden, v. Munster heeft vooral verdedigend goed ge speeld en den pot achter goed dicht gehouden. Heeren goed, maar mag niet te kort spelen. De voorhoede als geheel goed, met als uitblinker den „stoeren" Stam. Vooral dat stoer zegt boekdeelen, nietwaar Jan? Of zal ik het aan Lelieveld vragen? Verder moet Arema niet al te bescheiden zijn. Aan den kant is het keurig, maar op een voetbalveld deugt dit ten eenen- male niet. Na afloop werd ons door den Voorzitter van Olympia den beker overhandigd met eenige toepasselijke woorden. Rest ons nog een woord van dank aan het Bestuur van Olympia voor hun medewerking in diverse gevallen. Het was een glorieuze dag. ERVE. Attentie leden en donateurs. De diploma's liggen tot a.s. Zaterdag 12.30 uur ter beschikking bij de firma Jesse, N.Z. Voor* burgwal 160. Men benutte nog deze gemakkelijke gelegenheid! Zondag a.s. zijn de diploma's verkrijgbaar in het bestuurshuisje vanaf 12.30 uur. Maandag a.s. wordt de uitgifte bij de Fa. Jesse weer opengesteld. Bij den wedstrijd op a.s. Zondag AjaxIslington Corinthians zijn alleen de nieuwe diploma's geldig. Onze penningmeester verzoekt onze leden nog maals dringend hem voor geen enkele Ajax^zaak op kantoor lastig te vallen. Na 6 uur is hij te be* reiken onder nr. 91561. Onze voorzitter Koolhaas verzoekt onze leden dringend hem niet op kantoor voor Ajax^zaken lastig te vallen.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1933 | | pagina 9