AJAX-ANTWERP E.G. HET AROL TOURNOOL A J A X CLUBNIEUWS PAG. 23 onzer leden, die soms buiten medeweten van het bestuur om, de pers inlichtingen over interne Ajax? zaken verstrekken, werd gehekeld. Dat waren zoo ongeveer de voornaamste feiten van onze jaarlijksche ledenvergadering, die, zooals gewoonlijk, goed bezocht was. Dat waren rare sinjeurs, die Sinjoren. Ze be- gonnen met als Kameleons de kleur van de om* geving aan te nemen en kwamen het veld op in een voetbalkleedij, die zoo bedriegelijk veel op de onze leek, dat het publiek ze eerst voor Ajacieden ver? sleet. En toen ze begonnen te spelen wekten ze wéér den indruk, dat zij de Ajacieden waren, want ze speelden n.b. óns spel. Goed positie kiezen, vlot combineeren, afwis? selend kort en lang en hun centervoor kogelde a la v. Reenen. En onze jongens? Ze konden de mop blijkbaar best waardeeren en speelden zooals gewoonlijk onze tegenstanders het tegen ons doen. Goed be? ginnend, doch naarmate de minuten voort gingen, steeds minder vat krijgend op het sluitende tegenspel. Volkers begon met ons de leiding te geven, door, na een keurigen dribble, den bal langs den uitge? loopen Somers te plaatsen. Even later speelde de rechtsback zoo onhandig terug, dat Somers de grootste moeite had het leder corner te werken, vóór Piet v. Reenen nog grootere onheilen aan kon richten. De gelijkmaker kwam onverwachts door een zwak moment van Vis en toen kwamen de „Mannekes van Rood en Wit", zooals ze door hun supporters aangemoedigd werden, eerst recht los. Hun eerstvolgende goal werd geannuleerd waarom konden we niet ontdekken doch weldra volgde een geldig doelpunt en even later ging de rust in met een 12 achterstand. In de tweede helft hebben de Antwerpenaren een tijdlang volkomen het spel beheerscht en waren ons over alle linies volkomen de baas. Slechts aan het goede doelverdedigen van Vis in die periode dankten we het, dat we „slechts" met 14 achter kwamen. Een goed door Volkers opgezetten aanval bood gelukkig v. Reenen een kans, die deze royaal be? nutte. Toen kwamen onze menschen nog even fel opzetten, v. Reenen scoorde na een door Somers onvoldoend gestopt schot van v. Wijngaarden, ons derde tegenpunt. Verder kwamen we echter niet en met 34 mochten we overigens rijkelijk tevreden zijn. Ik Onzen eersten wedstrijd verloren we dus. Onge? rust over dat slechte begin hebben we ons natuur? lijk niet gemaakt, als het „End" maar „Happy" is, dat is de hoofdzaak. En voor de zwartkijkers, die na Ajax?Antwerp onze toekomst al somber in? zagen, is het Arol?tournooi een opknappertje ge? weest. We hebben de achter ons liggende Zondagen verdeeld tusschen ons eerste en tweede elftal en onze K.N.V.B.?junioren. Over het geheele Arol? tournooi kan ik dus geen overzicht geven, doch collega Koomen was bereid, den eersten dag van het tournooi, waarin onze menschen op vlotte wijze H.F.C. klopten, te verslaan. Op de 31 overwinning tegen de „Good Old" volgden Zondag j.l. twee fraaie zege's op H.B.S. en N.A.C. en er zal wel geen mensch durven ont? kennen, dat de Arol?beker bij die club is terecht gekomen, die er de meeste aanspraak op kon maken. Ajax stak in elk opzicht boven haar con? currenten uit. De wijze, waarop de aanvallen opgezet en afge? werkt werden, was dikwijls uiterst geraffineerd en onze tegenstanders stonden er vaak hulpeloos tegenover. Nadat N.A.C. zich met een 32 overwinning op D.W.S. in de finale geplaatst had, kwamen de roodwit? en zwarthemden in het veld voor den wedstrijd Ajax?H.B.S. Als we onze notities over dezen wedstrijd na? gaan, vinden we op de eerste 3 blaadjes niets anders dan aanvallen van Ajax gememoreerd en dat was wel het kenmerkende van de eerste wed? strijdhelft: H.B.S. had tegen het in alle onder? deelen sluitende Ajax?spel niets in te brengen. v. Deyck was in z'n element, steeds zat hij vlak achter den voor hem spelenden vleugel en het ge? raffineerde driehoekspel was onweerstaanbaar. Spoedig kwam ons eerste doelpunt; v. Reenen gaf een listigen doorloopbal naar Schubert; deze raakte tegen den uitloopenden doelman nog even het leder kwijt, doch ten Have was meegeloopen en zorgde voor de definitieve afwerking. H.B.S.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1933 | | pagina 3