ONZE J A AEVERGf ADEREN G- PAG. 22 A J A X CLUBNIEUWS v/////////mm^ Dat onze jaarlijksche algemeene vergadering dezen keer meer dan één avond in beslag zou nemen, was te voorzien, want de agenda bevatte punten van gewicht. Het zwaartepunt lag zeker wel in de behandeling van de terreinkwestie. Eindelijk, zal wel menigeen gedacht hebben en... we zijn er naar onze persoonlijke meening nog niet. Doch in ieder geval het begin is er, en dat begin is door onze ledenvergadering goedgekeurd. Dat laatste niet zonder op? of aanmerkingen, dat spreekt van zelf. „De gemeente wil vijf pooten aan één schaap hebben!" interrumpeerde de heer Gupffert; hij had gelijk, doch onze voorzitter antwoordde snedig, dat er eerst tien aan gezeten hadden en dan ben je achteraf met vijf blij al is het dan één teveel. Natuurlijk zal het bestuur alles in het werk stellen in diverse onderdeden gun? stiger voorwaarden te verkrijgen. De 25?jarige contractduur wordt ook in bestuurs? kringen te gering geacht en zoo zijn er meer punten, waarover een bestuurscommissie, alweer ten Stad? huize, aan het onderhandelen is. Doch nogmaals gezegd, het begin, de romp van de overeenkomst is er. Een tweede belangrijk punt was de reglements? wijziging van de heeren W. F. Egeman c.s., inzake de kascommissie, die zonder uitgebreide discussies aangenomen werd. Minder vlot verliep het voorstel Exmann, om den stemgerechtigden leeftijd op 21 jaar te stellen. Dit voorstel sloot o.i. de voetballers in onze club te veel uit bij zaken van uitsluitend voetbalbelang. Ook van achter de bestuurstafel werd het ontwerp bestreden, doch de geest van toenadering was zoo groot, dat men een compromis sloot door de wer? kende leden dus zij die de 18 jaar gepasseerd zijn het stemrecht te laten. In bestuur en commissies vonden weinig veran? deringen plaats. De aftredende bestuursleden M. Smit, J. Elzenga en Th. Brockmann, werden bij enkele candidaat? stelling herkozen en op de openstaande plaats van 2en penningmeester werd Roef Vunderink gekozen, een beslissing waar we èn onze club èn Roef mee geluk kunnen wenschen. De verkiezingen van de diverse commissies had? den een vlot verloop en, zooals reeds gezegd, er vonden niet veel veranderingen plaats. Bij de rondvraag kwamen als van ouds de tongen los, doch het moet ons van het hart, sommige sprekers waren van de stof, die zij behandelden, zelf slecht op de hoogte. Zoo betoogde de heer De Munnik, dat door het verwerpen van het voorstel Exmann stemrecht alléén voor meerderjarigen een grootere aan? sprakelijkheid op de schouders der meerderjarige leden gelegd was. Terecht wees Dr. Keesing er op, dat Ajax een Koninklijk goedgekeurde vereeniging is, hetgeen insluit, dat wel de vereeniging in haar geheel, doch niet de leden individueel aansprakelijk zijn. Een tweede opmerking van den heer De Munnik bleek al evenmin met de werkelijkheid te kloppen. Het was, volgens den spreker, „herhaaldelijk" gebeurd, dat in het clubnieuws vermeld stond „X?IJ?Z geen plaats", terwijl in hetzelfde nr. dan wèl ruimte was gegeven aan een stuk over buiten? landsch voetbal. We vroegen om feiten, in welke nrs. enz. Die kon de heer De Munnik niet opgeven. „Dat wist hij zoo direct niet!" We hebben ons nu van de feiten overtuigd: Eén? maal is het voorgekomen, dat een paar wedstrijd? verslagen niet opgenomen konden worden en het buitenlandsch voetbal, waarvoor in datzelfde nr. wel plaats was ingeruimd, bestond uit een spel? technische beschouwing over de taak van den spil, door Vunderink vertaald uit een Engelsche krant, welk artikel, afgescheiden van alles, voor het gros van onze lezers van meer nut zal geweest zijn dan de twee wedstrijdverslagen. Een tweede, nog veel minder kant noch wal rakende opmerking, was van den heer v. d. Lee. Er zat te veel „stroop" in het clubblad. We vroegen ook hier een nadere defenitie en het blijkt dat „de stroop" lach niet lezer in een portret van onzen penningmeester De Jongh bestond, welke in één der nrs. afgedrukt was. Men zit blijkbaar toch wel erg om echte critiek verlegen, dat men met zulke onbenulligheden aan komt dragen! Gelukkig waren er ook andere sprekers die de rondvraag ernstiger namen. Debois gaf eenige wenken, die aansloten op onze terreinplannen. Koomen pleitte voor indoor? training en het doen houden van lezingen over spelregels voor onze jongere leden. Ook de journalistieke vrijbuiterij van eenige

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1933 | | pagina 2