mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm PAG. 6 A J A X CLUBNIEUWS alles, zelfs als van Deyck een bijzonder gevaarlijk moment veroorzaakt door bijna in eigen doel te trappen. De vleugels van de tegenpartij laten pracht? staaltjes voetbal zien. Een linksbuiten met passen a la Vogl brengt steeds weer opnieuw verwarring, doch, zij het eenigszins met geluk, ons doel blijft schoon. Vliegensvlug gaat de bal van voet tot voet. Steeds plaatst Beogradski den bal zóó over de hoofden der onzen, dat het voor hen heen en weer loopen wordt. Als wij dezen druk weer doorstaan hebben, komt de bal met een langen center bij Henk Mul? ders. Jammer, de bal flitst van zijn schoen, zoodat voor ons een zeer mooie kans verloren gaat. Het spel heeft zich weep wat verplaatst en de Ajax? voorhoede, speciaal op rechts, laat zich wederom van een goede zijde zien. Goed vlak spel met af en toe een hoogen bal, geeft de achterhoede der thuis? club veel werk te doen. Hier blijkt een linksback te staan, die er heel wat van kan. Met prachtige opkomende ballen zuivert hij steeds zijn terrein. Nog tien minuten zijn te spelen en het kleine Hol? landsche gezelschap op de tribunes hoopt reeds op een ruststand van 1—1 als Beogradski's links? back weder een van die mooie trappen geeft, zoo? dat de bal geheel rechts bij den buitenspeler komt. Deze passeert met bizondere vaardigheid onzen linkshalf, geeft vóór, maar onze linksback mist. De linksbuiten komt toesnellen en Vis is voor de tweede maal gepasseerd. De tegenpartij legt ons thans de speelwijze op, zoodat bij ons elk systeem zoek is. Met moeite houden wij stand en het is in deze periode, dat onze backs hun heil moeten zoeken in off?side zetten. Dit leidt vaak tot komische momenten, aangezien de tegenpartij er steeds weer inloopt. Het blijkt echter, dat wij hierin niet al te zeer op den scheidsrechter kunnen rekenen. Eens zagen wij twee man circa vijf meter off?side staan, doch de scheidsrechter liet rustig doorspelen. Pas op een heftig spektakel van het publiek, floot hij. Iets later werden wij benadeeld, doordat Blomvliet in vrijen ren zijn aanval moest staken wegens vermeend buitenspel. De tweede helft zou zeer enerveerend worden en eerst thans liet onze achterhoede met Vis aan het hoofd, zien, wat zij werkelijk voor spelcapaci? teiten bezat. v. Deyck en Puttelaar werkten uit? stekend, goed geassisteerd door Anderiessen en Hangard. Steeds weer werden zij voor moeilijke situaties geplaatst. De middenhalf van Beogradski plaatste steeds weer verrassend zijn hooge ballen Over onze halflinie naar zijn buitenspelers. Hun harde schoten gingen over of naast of belandden in de veilige handen van Vis. Wij hielden stand en in deze temperatuur hebben wij onze jongens bewonderd om hun willen. Er werd gewerkt om onze eer hoog te houden, dit stempel lag duidelijk op het spel. Met energie werd verdedigd. Hangard kwam er steeds beter in, de binnenspelers haalden op, zoodat er weer een hoog tempo gevoerd werd. Wij hielden vol; de minuten kropen voorbij, er hing spanning in de lucht en wij waren werkelijk ongelukkig, toen er in de laatste seconde een doelpunt tegen ons gemaakt werd, waardoor de uitslag 31 voor Beogradski werd. Bezien wij nu nog even het spel onzer tegen? partij, dan komen wij tot deze conclusie, dat hun spel geheel gevormd werd door den harden bodem. Alles hooge ballen, punctueel geplaatst en met technische vaardigheid links en rechts doorge? geven. Men zou kunnen zeggen ons Noord?Hollandsch speltype tot in de perfectie uitgevoerd. Ons spel daartegenover deed zich kennen door de goed uit? gevoerde Engelsche spelwijze. De wedstrijd werd o.m. bijgewoond door den Nederlandschen consul, den heer Petcowitch met zijn echtgenoote, aan wie door een deputatie van het bestuur bloemen aangeboden werden. Tot slot nog een opstelling der elftallen: BEOGRADSKI. Glaser T osia Petcowitch Arsenijevitch Stevovitch Djodjevich Firnanitch Surbonja Marjanovitch Bujaclenovitch Gervovitch De gecursiveerde namen zijn van internationaals. Mulders Schubert Blomvliet Volkers ten Have Doon Anderiessen Hangard Puttelaar v. Deyck Vis AJAX. Vermelden wij nog dat de wedstrijd om 12 uur 's nachts geëindigd was en wij van dezen match om ca. half een in het hotel aankwamen.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1933 | | pagina 6