A J A X CLUBNIEUWS PAG. 15 wordt nu wel wat zwaarder en het is eens, dat Put? telaar, slechts door corner te trappen, kan redden. De corner wordt goed genomen en nu is de beurt aan v. Deyck om corner te maken, waaruit Basila rakelings naast trapt. Er zijn nog tien minuten vóór rust te spelen en nu bouwen onze jongens een spelletje op, dat de tegenpartij absoluut afmat. Zelfs wordt een oogen? blik met 10 man gespeeld als v. Wijngaarden kramp in de maagstreek blijkt te hebben. Dit goede spel levert wel geen succes op, maar onze tegenpartij moet alle zeilen bijzetten om den achterstand niet grooter te doen worden. Als met een goed spelend Ajax de rust ingaat, heerscht in het Hollandsche kamp de beste stemming. De rust werd, evenals Donderdags tevoren, zonder ver? frissching, liggend op het terrein, genoten. De tweede helft begon al weer goed. Mulders zond een vliegend schot in, dat schitterend gestopt werd. Het spel werd terstond verplaatst en wij hielden even den adem in, toen bij een diagonaal schot van Stefani Vis gepasseerd was, doch de bal rakelings langs den paal uitging. Volkers draaide met ten Have, die een prachtvoorzet van Mulders rakelings naast schiet. De bal is echter nog niet weggewerkt als onze rechtsbinnen een mooien voorzet geeft, welken Mulders met een sneltrein? vaartje nog juist op kon pikken en raak inschoot. De scheidsrechter had echter buitenspel gecon? stateerd en weg was deze goal. Het is thans v. Deyck, die zijn wil oplegt aan onze jongens. Hij zwermt van rechts naar links en werkt als een paard en wij hooren in onze nabijheid de aanmoe? diging van „schiet, Pietje". De Hollandsche kolonie weert zich geweldig. Holland moet winnen en na 24 min. is het pleit beslecht. Anderiessen schiet goed in, de back pareert evengoed, doch Mulders maakt aan de onzekerheid een eind en maakt een vlak schot 02. Even later is het Oudendijk, die er geheel in zijn eentje 03 van maakt en dit is onze jongens nog niet genoeg. Razend snel gaan de Ajax?aanvallen; gelukkig maar, want als er nog 11 minuten te spelen zijn begint het snel donker te worden. Ajax raakt vermoeid en de druk op ons doel wordt iets sterker, doch ook onze achterhoede met Puttelaar aan het hoofd weet goed stand te houden. De bin? nenspelers doen ook thans hun plicht en halen ballen alsof er een achterstand ingehaald moest worden, v. Deyck haalt een bal van de outline af geeft door naar Volkers, die meteen naar Ouden? dijk, passeert, even richten en zoowaar het harde vlakke schot treft doel. v. Wijngaarden raakt gewond, zoodat de voor? hoede met vier man verder speelt. Ook dit is voor Oudendijk geen bezwaar, want na een snelle door? braak maakt hij zijn derden goal, daarmede den eindstand op 0—5 brengend. De vreugde bij de Hollandsche kolonie, die weer in groote getale aanwezig was, was bijzonder groot. Ook onze Nederlandsche gezant Mr. O. van Rap? pard en de Nederlandsche consul, de heer Dozy, betuigden hun tevredenheid over dit resultaat. Deze uitslag heeft ons geheel gerehabiliteerd van de nederlaag tegen Venus, temeer als men bedenkt, dat ditzelfde Venus voor drie weken geleden van Tricolore verloor met 51. De rechtspraak was dit keer in correcte handen en het is wel jammer, dat de wedstrijd van Donderdag zoo'n groot cijfer? verschil opleverde. Dit was voor ons onverdiend. Een pleister op de wonde was de meening van ver? schillende Roemeensche bladen, welke na Don? derdag toch schreven, dat ons spel technisch beter was dan van Venus. Onze tegenpartij van nu, bleek een goede verliezer te zijn. Geen wanklank werd vernomen en wij betuigen het elftal van Tricolore gaarne dank voor zulke goede sportieve opvattingen. En hiermede was het sportieve ge? deelte geëindigd. Onze vacantie duurde nog drie dagen en deze zouden wij in den trein doorbrengen. Na een hartelijk afscheid van de vele nieuw ge? wonnen vrienden, stapte het gezelschap, dat van 20 tot 18 gereduceerd was, in de slaapwagens, nog een laatste groet aan Koolhaas, die den zieken vriend op zou halen van Belgrado, een hoera voor den Hollandschen club en de trein schoof het station uit. Lang werd nagepraat over den wed? strijd van 's avonds, totdat eindelijk de kooien opgezocht werden. Een korte nachtrust had alweer wonderen ge? daan en om half zeven was het gezelschap 's Maan? dagsmorgens 24 Juli reeds weer bijeen in den restau? ratiewagen. Van hieruit had men prachtig uitzicht op de omgeving. De reis ging door bergen en dalen, mooie vergezichten afgewisseld door niet al te hooge bergen. Eén bijzonderheid zagen wij nog en dat was een brandende bron, een vlam van zeker honderd meter hoog. Majestueus, doch ook wel angstig. De ochtend werd gepasseerd met bridge, domi?

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1933 | | pagina 15