PAG. 10 A AX CLUBNIEUWS Blomvliet, die zijn kans benutte en een prachtig doelpunt maakte. Er was echter in dezen wedstrijd ook nog een scheidsrechter, hetgeen bleek uit het afkeuren van dit uitstekende doelpunt. Thans werd off?side ge? geven voor Blomvliet. Vlak daarna werd Volkers opzettelijk van den bal afgegooid, waarvoor een penalty nog te licht gestraft zou zijn. Als de rechtsbuiten der tegenpartij weer eens in buitenspelpositie den bal krijgt, zet deze vóór en staan wij door een kopbal 10 achter. Er is thans 20 min. gespeeld. Onze spelers werken hard, doch hoe zij het ook probeeren, het mag niet lukken. Wij zijn uitgesproken sterker en ons spel is werkelijk beter. Het spel tusschen ten Have en Volkers brengt de verdediging steeds voor groote puzzles. Bij een dezer aanvallen, wordt Volkers weer eens genomen, waarvoor wij een strafschop te nemen krijgen. Van Deyck schiet goed in, doch de keeper redt uitstekend. Met lange passen worden steeds de vleugels aan het werk gezet en het is werkelijk jammer, dat wij in deze periode geen succes mogen hebben. Nadat ons nogmaals een penalty onthouden is, dachten wij bijna te kunnen juichen, doch de keeper redt uitstekend. Hoezeer de Hollandsche kolonie onze jongens ook aanmoedigt, het wil niet lukken, ja zelfs kruipen wij kort voor rust door het oog van een naald, wanneer de Venus middenvoor geheel vrijstaand vlak voor doel mist, zoodat half time met 10 voor Venus ingaat. In de rust blijkt het noodzakelijk Doon te ver? vangen, zoodat de opstelling wordt: Wijngaarden linksbuiten, Mulders linksbinnen en Schubert linkshalf. Het spel is nog maar weer juist begonnen als v. Deyck zijn arm uit 't lid raakt. Gelukkig is het euvel niet zoo ernstig, dat Piet niet door zou kun? nen spelen. Bij een aanval van Venus geeft de scheidsrechter een strafschop en wij vreezen het ergste. Gelukkig wijst hij juist buiten het straf? schopgebied. De vrije schop genomen, wordt met een geweldigen kogel tegen het kruispunt deklat en paal geschoten en het is tenslotte Vis, die het gevaar afwendt. Onze achterhoede krijgt nu meer werk en bij een der aanvallen van Venus' rechtervleugel wordt hard in den rechterhoek geschoten. Een tijger? sprong van Vis en waarachtig weet hij vallend den bal te stoppen. Groot is algemeen de verwondering als de scheidsrechter naar het middenpunt wijst en Venus een tweede goal toekent. Wij van onze plaats konden niet constateeren of de bal achter den lijn gestopt was, doch wij zijn, overtuigd, dat óók de scheidsrechter, die den geheelen wedstrijd op ongeveer den middenlijn stond, het niet gezien kon hebben. Nu gaat Venus steeds beter spelen en het is duidelijk te merken, dat hun voorsprong een voor? sprong zal blijven; niet dat onze jongens slechter gaan spelen, de techniek blijft absoluut beter dan van Venus. Onze tegenpartij zit echter feller op den bal. Zonder unfair te zijn, wordt door hen tamelijk hard gespeeld en hun zwoegen wordt weldra nog beloond door een derde doelpunt. Dit derde doelpunt was een bijzonder mooi staaltje voetbal en had tot resultaat, dat onze achterhoede zich onzeker begon te voelen. Als na treuzelen van van Deyck een mooie aanval van links succes heeft, is ons elftal geheel geslagen. 4?0. Het is thans slechts een moeilijk verdedigen voor onze goed willende jongens. Steeds weer valt Venus aan en wij moeten helaas steeds weer de partijdigheid van den scheidsrechter constateeren. Eens wordt Mulders geweldig geslingerd en toch laat hij doorspelen. Eindelijk gelukt het ons toch weer eens in den aanval te komen, als Schubert een ren van den goedspelenden rechtsbuiten van Venus onder? breekt. De bal gaat naar rechts, vanwaar ten Have een vliegend schot helaas naast schiet. Even later wederom een aanval der onzen, waarbij de bal drie maal ingeschoten wordt en nog niet zitten mag. Uit een dezer schoten krijgt de keeper van Venus den bal zóó hard tegen de maag, dat hij adem? snakkend omrolt en zich moet laten vervangen. Ajax blijft nu aanvallen, maar heeft met schieten geen succes. Even hopen wij nog als Mulders in mooie positie komt, maar het schot is te zacht en de kans verkeken. Het is thans bijna geheel donker en aan het ge? juich in den omtrek van onzen goal bemerken wij, dat Venus nog een 5e doelpunt gemaakt heeft. Kort hierop is het einde en heeft Ajax den tweeden wedstrijd met 50 verloren. In onze korte nabeschouwing willen wij ten eerste memoreeren het moeilijke spelen tegen een uitgesproken partijdigen scheidsrechter en nu kan men zeggen: nu ja, Ajax heeft verloren dus. Neen hier mogen wij dit feit gerust vermelden. Het resultaat zou ongetwijfeld anders geweest zijn als de scheidsrechter ons 10 vóór inplaats van 20 achter gegeven had. Voorts bleek ons, dat wij niet

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1933 | | pagina 10