HONKBAL, mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm PAG. 172 A J A X CLUBNIEUWS A J AX II WINT DEN ZILVEREN BALo Wat wel niemand gedacht zal hebben is gebeurd! Ajax II, dat helaas wegens gebrek aan spelers op Zaterdag uit de competitie genomen zal moeten worden, heeft in Haarlem het stoute stukje uitge? haald om den zilveren bal mee naar huis te nemen. Ja, waarde lezer(es), het is inderdaad een fraaie prestatie om van 9 teams, waaronder klinkende namen, zooals H.H.C., Haarlem, Scalo etc., no. 1 te worden. Maar laat ik bij het begin beginnen. Halfnegen op den hoek bij Jamin voor de Oosters lingen, terwijl de heele ploeg om 9 uur bij de Haar? lemmerpoort zou komen. Na een kwartiertje ge? wacht te hebben, werd om kwart over negen ge? start door zes deelnemers. In een flink tempo ging het op de Spaarnestad aan. Onderweg had de „sol? daat" het grootste woord en vooral Geerlings moest het nogal ontgelden, maar Toon trok zich er wijselijk niet veel van aan. Zoo hadden we onge? merkt Haarlem bereikt, waar we eerst naar het station gingen, om tevergeefs te probeeren nog eenige spelers op te nemen. Na even gewacht te hebben gingen we naar het terrein van den strijd, waar Bon en Jager reeds aanwezig waren. Het wachten was nu nog op Schellvis en Ahrens en toen óók die arriveerden, konden we beginnen. Het was een ongekende weelde voor Ajax II om vol? tallig, ja zelfs nog met een invaller in het veld te komen. Na eerst nog even gezamenlijk voor den fotograaf geposeerd te hebben, kon de wedstrijd S.S.H.Ajax een aanvang nemen. Deze wedstrijd was goed om los te komen, want hoewel S.S.H. kranig partij gaf en de strijd in de 2 eerste innings gelijk op ging, gaf de routine van Ajax toch op den duur den doorslag en tevens de overwinning. Veel bijzonders over dezen wedstrijd is er niet te vertellen, alleen wil ik even memoreeren een homerun van Ahrens. Herman was vandaag tenminste specialiteit in homeruns, wat hem den naam van „homerunkoning bezorgde! Het einde van dezen wedstrijd bracht ons een fraaie 114 zege. Na een korte rust, waarin flink wat boterham? men verorberd werden, betraden we het strijdperk wederom, om den strijd aan te binden tegen het A?team van het Gem. Lyceum. Om de finale te be? reiken, moest deze wedstrijd gewonnen worden, dus werd er extra flink aangepakt en gewonnen. Ook in dezen wedstrijd bleven we in de meerder? heid, mede dank zij het bowlen van Van 't Hulst en Stam, terwijl v. Munster een uitstekende catcher bleek te zijn en het veldwerk ook goed in orde was. De uitslag van dezen wedstrijd was 94! Door deze overwinning hadden we de finale bereikt en moes? ten den strijd aanbinden tegen den winnaar van den wedstrijd Haarlem?Scalo. Bij het zien van dezen wedstrijd, sloeg ons in stiltè een schrik om het hart, want deze twee ploegen gaven zoo'n prachtige partij honkbal te zien, dat wij ons al bij voorbaat ge? slagen zagen, doch moed verloren al verloren! Winnaar werd Scalo (na loting), zoodat het nog zeer talrijke publiek een Amsterdamsche finale te zien kreeg. Nu, deze hebben waar voor hun geld gekregen! Jan Stam verloor de toss en de Scalo?aanvoerder liet ons het eerste aan slag gaan. Het spreekwoord zegt „de eerste klap is een daalder waard", maar hier waren de eerste klappen zeven punten waard, want in de eerste inning passeerden zeven spelers het thuishonk, voordat we het veld ingestuurd konden worden. Door keurig bowlen van v. 't Huil en goed veldwerk, konden niet meer dan 3 Scalo? menschen het thuishonk passeeren. De tweede inning leverde ons 2 punten op, zoodat wij een mooien 93 voorsprong hadden. Het Haar? lemsche publiek was op onze hand en leefde ge? heel in den strijd mee en toen wij er in slaagden Scalo voor 0 aan den kant te zetten steeg de geest? drift ten top! Maar in de 3e inning bewezen onze tegenstanders zich nog niet gewonnen te geven, door ons eveneens voor 0 aan den kant te zetten, en toen zij er in slaagden een punt te halen steeg de spanning. Ook de 4e inning leverde niets op voor ons, terwijl Scalo er in slaagde hun achter? stand tot 1 punt te reduceeren. (98). In de laatste inning voegden wij 1 punt bij ons totaal, zoodat de stand 108 was, toen Scalo voor de laatste maal aan slag kwam. De spanning was ten top gestegen! Iedereen dacht nu is Ajax weg, maar Jan Stam, die was gaan bowlen, dacht er anders over en toen de stand 1010 was en er slechts één speler uit

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1933 | | pagina 4