OVERWEGINGEN. mmmmmmmm/mmmmmmmm mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm AJAX CLUBNIEUWS - PAG. 231 AJAX-BANDo Het nieuwe terrein geeft thans onmiskenbaar de noodige aspecten om een duidelijk beeld te krijgen van wat eens ons Ajax?tehuis zal worden. De wordingsgeschiedenis is in vollen gang en daar? mede houdt ook onmiddellijk het vraagstuk der financiën verband. Met opzet schrijven wij vraagstuk, omdat dit thans een bizonder voorname factor geworden is, waarmede men zeer scherp rekening zal moeten houden. De opeenvolgende besturen hebben wel altijd zoo gemanaged, dat het mogelijk was de bouwsom bij elkaar te sparen, doch nu in de ge? houden buitengewone algemeene vergadering de beslissing gevallen is een zoodanig bouwplan aan te nemen, waarmede het geheele kapitaal en nog iets meer gemoeid is, zullen er wegen gezocht moeten worden den komenden achterstand zoo spoedig mogelijk in te loopen. Gezien een zekere stabiliteit in den gang van zaken gedurende de laatste 20 jaren, mag onze ver? eeniging de op zich genomen lasten gerust aangaan, al rust hierop dan ook de verplichting onze huis? houding op de meest zuinige wijze in te richten, zonder aan de organisatie ook maar eenige afbreuk te doen. De wegen, welke hiertoe kunnen leiden, hebben de voordurende aandacht van het bestuur en wij houden ons overtuigd, dat wij met de medewerking van al onze leden, ons in verhouding tot de grootte der organisatie dragelijk budget, naar beneden kunnen brengen. De verlaging van het budget zal niet ineens kun? nen geschieden, daarvoor is de groei ook te ge? leidelijk gegaan, maar het kan toch wel zóó geschieden, dat ook de vermindering van uitgaven geleidelijk in zijn werk zal gaan. Het ligt voor de hand, dat met het groeien der organisatie de huis? houding duurder werd. Nu wij als het ware her? nieuwd beginnen, zal geestdrift ons in staat stellen bezuinigingen gemakkelijker te aanvaarden. Op het punt waar wij nu aangekomen zijn, zal allereerst het oog op de toekomst gericht moeten zijn en moet getracht worden niet alleen de hooge sport van ontwikkeling te handhaven, doch door energie en voortvarendheid alles in het werk te stellen onze positie in de voetbalwereld te consoli? deeren. Direct daarnaast komt de financieele basis aan de orde. De vreugde, welke wij tenslotte in onze spor? tieve genoegens beleven, moeten zich weer? spiegelen in de opofferingsgezindheid voor onze club. Onze peetvader Ajax was een moedig en boven? al getraind strijder. Laat onze spelers van den jongsten adspirant tot hen, die het hoogste in de elftallen bereikt hebben, dit goed voor oogen houden. Trainen is oefenen en nog eens oefenen dit alleen zal ons in staat stellen onze positie te handhaven. Voor die opoffering ontvangen de spelers in ruil een prachtige accomodatie, waar het heerlijk zal zijn te verblijven, zich een sportief genoegen te verschaffen en zich spelenderwijze een gezonde body te bezorgen. Het trainen is op deze wijze niet een uitsluitend Ajaxbelang, het verdrijft de dage? lijksche zorgen en werkt daardoor mede aan de ideëele belangen. Onze leus zij dus: Oefenen en oefenen! Hebt den wil de trainingsavonden te bezoeken. Houdt Uw lichaam lenig door honkballen en cricketten, loopt eenige avonden per week een paar baantjes, maakt gebruik van den punchball en het andere trainings? materiaal. Overdrijft echter niet. Volgt de aanwij? zingen van den trainer. Zóó te oefenen is een ge? not, het houdt U gedurende de zomermaanden fit en stelt U in staat het a.s. voetbalseizoen volkomen frisch te beginnen. Wil het zoo. G. d. J Onze band mag zich den laatsten tijd in een buitengewone belangstelling verheugen. Tal van vrienden en kennissen komen de repetieties bij? wonen. Prettig zult U zeggen! Neen toch niet. Een zoo talrijk bezoek remt onze vorderingen. Van serieus oefenen komt niets, 't Is te rumoerig, de menschen worden te veel afgeleid. Op den eerst? volgenden fuif (en die kon wel eens niet lang op zich laten wachten) moeten wij toch behoorlijk te voorschijn komen. En daar is ernstige studie voor noodig. Dus voortaan geen bezoek meer op de repetities, hoezeer ik 't ook op prijs stel, dat men zich voor onzen band interesseert. Niet?leden van den band, draag op Uw wijze Uw steentje bij tot ons succes en blijft van de repetitie weg! J. BRUIJNTJES.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1933 | | pagina 7