COMPETITIES VOOR JUNIORES» wmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm PAG. 166 - A J A X CLUBNIEUWS Mededeeling van het Bondsbestuur aan de Besturen der Vereenigingen van de K.N.V.B. (Officieel K.N.V.B.). In de laatstgehouden Bondsvergadering werd o.a. besloten tot het instellen van een competitie van jongelui van 17 tot 19 jaar in K.N.V.B.-verband. De bedoeling van deze competities is, dat daarin spelen die jongelui, van wie in de toekomst verwacht mag worden, dat ze zullen uitkomen in het eerste elftal van hun club. Hiermede wordt dus gebroken met het oude systeem om het 2e en 3e elftal eener vereeniging, dus de reserves, samen te stellen uit jonge en oude spelers. Deze oude spelers zijn dan meestal spelers, die niet goed genoeg voor het eerste waren of uit het eerste gezet zijn. Het ligt in de bedoeling deze competities te laten spelen onder een eenvoudig regiementje, dat hierna ge publiceerd wordt, terwijl de leiding van deze wedstrijden zal worden toevertrouwd aan bekwame scheidsrechters, die be halve leidend ook opvoedend weten op te treden. Een ideale wijze van leiden dus voor een scheidsrechter, die het wedstrijd wezen in onzen Bond wil helpen verbeteren. Het is bijna onnoodig de besturen .der vereenigingen er op te wijzen, welke groote voordeelen in deze competities voor hun vereenigingen schuilen. De jongelui van bovengenoemden leeftijd toch zullen niet, zooals nu meermalen het geval is, spelen met en tegen veel ouderen, doch alleen tegen spelers van gelijken leeftijd. Dit heeft het groote voordeel dat ze hun spel kunnen ontplooien en niet bang behoeven te zijn door de veel oudere, krachtige spelers omver te worden geloopen. Doordat ze door de scheidsrechters gewezen worden op eventueele misdragingen, zullen ze in de toekomst, dus ook wanneer ze in hun eerste elftal uitkomen, geleerd hebben wed strijden te spelen op uiterst sportieve wijze, iets wat ons voet bal niet anders dan tot groot voordeel kan zijn. Uit bovenstaande oogmerken en nog vele andere meent het Bestuur dan ook deze competities bij de Besturen der ver eenigingen warm te moeten aanbevelen. Het acht het van groot belang voor het Nederlandsch voetbal, dat deze competities direct goed slagen en dringt derhalve er bij de Besturen op aan, zooveel doenlijk in te schrijven c.q. volledige medewerking te verleenen. De opgaven tot deelneming kunnen van heden af geschieden aan het Bondsbureau. Tenslotte nog iets voor de scheidsrechters. Er is hierboven reeds duidelijk naar voren gebracht wat de bedoeling is bij het leiden van deze wedstrijden. Hoofdzaak is, dat behalve aan de leiding, ook aan een sportieve opvoeding wordt gedacht. Aan gezien er nu reeds groot gebrek is aan goede scheidsrechters, zal het noodig blijken, dat óók scheidsrechters, die niet meer geregeld fluiten, zich speciaal voor deze competities beschik baar stellen. Gedacht wordt aan oud-scheidsrechters, aan scheidsrechters, die lust gevoelen aan deze ideale manier van opleiden mede te werken en verder aan oud-voetballers, die in hun actieve voetbalperiode uitblonken door fair spel en door voorbeeldige leiding aan hun medespelers, kortom aanvoerders, in den besten zin van het woord. Heeren Clubbestuurders en Scheidsrechters, aan U is thans het woord om deze competities te doen slagen! Geeft U zoo spoedig mogelijk op bij het Bondsbureau! Reglement voor de K.N.V.B. Juniores-competities. Art. 1. Door de K.N.V.B. worden georganiseerd wedstrijden volgens competitiesysteem voor personen van minimum 17 jaar en maximum 19 jaar oud. Deze competities zullen den naam dragen van K.N.V.B. Junioren-Competities. Art. 2. Doel dezer competities is het samenbrengen van spelers van een zelfden leeftijd in afdeelingen, waarin het spelen van technisch uitstekend voetbal eerste doel van het spel is. Art. 3. Voor het eerst zullen deze wedstrijden worden ge organiseerd in het seizoen 193334. Bij genoegzame deelneming zullen meerdere competities worden ingedeeld op een wijze zooals door de omstandigheden wordt wenschelijk geacht. Het maximum aantal elftallen per competitie-afdeeling be draagt 10. Art. 4. Noch de klasse waarin het eerste elftal eener ver eeniging speelt die met een elftal aan de Jun. Comp. wenscht deel te nemen, noch de bestaande districtsindeeling zullen bij de indeeling der Jun. Comp. bindende richtlijnen zijn. Als regel zal de indeeling zooveel mogelijk districtsgewijze geschieden, terwijl gestreefd wordt het aantal en de duur der reizen te beperken. Art. 5. De Juniores-wedstrijden zullen geheel volgens de geldende spelregels en wedstrijdbepalingen van den K.N.V.B. worden gespeeld, behoudens de hierna genoemde afwijkingen. Art. 6. Om als speler van een Juniores-elftal te mogen uit komen, wordt vereischt, dat men door een medicus daarvoor lichamelijk geschikt bevonden wordt. Hiervan moet een bewijs aan den K.N.V.B. kunnen worden overgelegd. Art 7. Het is den Junioren verboden op één dag in meer dan één wedstrijd uit te komen. Art. 8. Promotie en degradatie zal in de Juniores competitie uitgesloten zijn. Elk jaar worden de competities door het Bonds bestuur samengesteld. Art. 9. Protesten zijn in de wedstrijden der Juniores Com petities niet toegelaten. Art. 10. Bij het bepalen of een speler, wat betreft zijn leef tijd, tot de Junioresklasse behoort, zal zijn leeftijd op 1 Sep tember van het aanvangende seizoen gelden. Art. 11. Deze Junioreselftallen moeten steeds door een meerderjarig leider vergezeld worden.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1933 | | pagina 6