PAG. 162 - A J A X CLUBNIEUWS HET TOURNOOI AAN DEN WILGENPLAS. Ons elftal heeft in het XerxesTournooi een rol van beteekenis gespeeld. Den eersten dag klopten onze menschen Beer; schot;Antwerpen met 31, doch vooral de presta; tie op den tweeden dag in de finale geleverd, mag met eere genoemd worden. Met 12 werd verloren van Bockay, op een wijze, die ieder respect afdwong en waarbij niet vergeten mag worden, dat onze voorhoede zwaar gehandicapt was door de afwezigheid van v. Ree; nen en Mulders, vooral omdat de invallers er op die plaatsen weinig van terecht brachten. Indien onze aanval op volle sterkte ware geweest, dan zou Bockay niet ongeslagen ons land verlaten hebben. Het gunstige resultaat is voor ruim 90% te danken aan onze verdediging, die sloot op een wijze als we in dit seizoen nog niet gezien hebben. Het was 'n ideale defensie, zonder één zwakke plek, die bovendien op het gebied van onderlinge samenwerking voorbeeldig werk te zien gaf. Het goede verband tusschen alle linies viel ieder op en in dit verband mag ook het spel van onze binnen; spelers Schubert en Volkers geroemd worden, die een uitstekenden schakel vormden tusschen ver; dediging en aanval en, nogmaals gezegd, ware ook de rest van onzen aanval op peil geweest, dan zou Bockay even gedecideerd geklopt zijn als Keruleti in ons Paaschtournooi. In onze voorhoede was echter alle verband en „Durchschlags Kraft" zoek. Onze binnenspelers, de eenigen die gevaarlijker konden zijn, hadden er meer dan voldoende aan, de aanvallen op te bouwen en moesten de afwerking overlaten aan centervoor en vleugelspelers. Ten Have kon, zoo; als dat wel eens meer gebeurd, niet „loskomen" en Wijngaarden schoot technisch en tactisch te veel te kort tegenover de Hongaarsche profs om gevaarlijk te worden. Volkomen faalde echter Blomvliet, waarvan we ons niet kunnen herinneren ook maar iets goeds gezien te hebben. Voor een keer is 'n dergelijke ervaring, dat men tekortschiet, echter niet erg, en als men er de consequenties op de juiste manier van trekt, kan het zelfs leerzaam zijn. De groote figuur uit dezen wedstrijd de elf Hongaarsche profs, w.o. de internationals Markos en Teleki ten spijt was Wim Anderiesen, wiens spel in het middenveld overheerschend was. Het was overigens 'n prestatie op zich zelf, in dit milieu uit te blinken, want de geheele verdediging was voor haar taak ten volle berekend en herhaaldelijk kregen de profs 'n lesje in defensief positiespel en stuurden onze menschen hun van 't kastje naar den muur. Kregen de Hongaren in het middenveld tegen Anderiesen geen kans hun spel te ontwikkelen, hun vleugels waren er niet beter aan toe, de duo's Diepenbeek;v. Deyck en Puttelaar;Jurriaans lieten ook weinig passeeren en vulden elkaar zoodanig aan, dat van vrij spel voor de Hongaren geen moment sprake was. Zelfs Markos, de gevreesde rechtsbuiten, kon slechts bij uitzondering gevaarlijk worden. Werkelijke scoringskansen hebben onze men; schen evenveel gehad als de Hongaren. Bij de eerste de beste een vrije schop van v. Wijngaarden had het reeds den schijn raak te zijn, doch de formi; dabele kopbal van Wim Anderiessen suisde juist langs den verkeerden kant van den paal. Typeerend was, dat het Rotterdamsche publiek gedecideerd pro;Ajax was, wat ons zonderling aandeed! Het hoogtepunt der strijd kwam in de tweede helft. Nadat onze menschen als echte Hollanders de kat uit den boom gekeken hadden, of de Hongaren direct na de hervatting een overrompeling van zins waren, ging rood;wit tot een formeel offensief over. Ten Have kreeg den bal in mooie positie vrij, doch Molnar de Hongaarsche trainer van Xerxes, die als grensrechter fungeerde ont; dekte plotseling een buitenspebgeval. Het Hon; gaarsche bloed kruipt toch waar het niet gaan kan! Uitstel was echter geen afstel, de Ajax;goal kwam enkele minuten later uit een keurig doorge; speelden bal van v. Deyck, dien door Schubert tusschen de palen geschoten werd. De Hongaren raakten zichtbaar uit hun spel en een periode volgde, waarin men elk oogenblik een tweede Ajax;doelpunt kon verwachten. Toen kwam het incident. Een der Hongaren herinnerde zich plotseling, dat hij gewond was en ging het veld uit. Dat laatste werd echter in ge; strekte draf, inplaats van hinkende uitgevoerd.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1933 | | pagina 2