A J AX CLUBNIEUWS - PAG. 223 mmmmmmmmmmmmmmmmz EEN TELEFOONGESPREK. H. D. J Rrrrt, rrrrt. Hallo, ja mijnheer U spreekt met het hoofdveld Ajax Stadion, wat blieft U? Wat zegt U, inlichtingen over mijn conditie? O, bedoelt U dat? Met wien spreek ik eigenlijk. Nu dan, mijn? heer de Ajaxied, met mij is het dik in orde hoor, komt U maar eens gauw kijken. Zoo nu en dan een buitje regen op mijn goedbe? werkten grond, met prachtige graszoden belegd, heeft mij tot een juweeltje gemaakt. Ja ik moet zeggen, dat die aannemer van de grondwerken niets onbeproefd laat om iets moois er van te maken en hij heeft succes! Wat zegt U, neen, mijnheer, ik kan U niet verstaan. Verkeerd aangesloten, moet U mij niet hebben? Eén der bij? velden? Dat is geen bezwaar, mijnheer, ik zal U direct verbinden.Moet U op de bijvelden spelen, ach zoo, dus U bent een speler uit één der lagere elftallen.Juist, mijnheer, dat is de manier, ik krijg plezier in U. Bij Ajax is de training in orde, dat weet U en zoo ik uit Uw gesprek kan opmaken, bent U iemand met een ernstigen wil om er te komen.Maar gelooft U mij gerust, mijn? heer, de bijvelden worden ook prima. Nu zal ik U één der bijvelden geven, maar ik wil U toch nog even zeggen, dat de training bij Ajax buitengewoon goed voor Uw body is en U niet oud voor Uw tijd bent. Hier hebt U het bijveld. Dag, mijnheer, komt U eens een kijkje nemen? Ja mijnheer, met het linkerbij veld. Neen, mijnheer, bij ons is niets link. U spreekt niet met het rechter?, maar met het linkerbijveld. Nu is het U duidelijk, prachtig en wat wilde U weten? Wat?, of ik voor het hoofdveld onderdoe? Hoe bestaat het! Geen cent, mijnheer, wij zijn minstens zoo groot en knap als het hoofdveld, wat verbeeldt het zich wel. Bovendien wordt er op de beide bijvelden des zomers,wat zegt U wordt er zomers door ge? voetbald,neen, mijnheer, dat is dit jaar voor het laatst,ik zeg des zomers wordt er op de bij? velden diverse zomersporten, zooals cricket, honk? bal, athletiek enz. beoefend en daar staat of beter gezegd, daar ligt het hoofdveld naast. Die kan zich zomers doodvervelen of zich hoog? stens met een paar dozijn schapen amuseeren. Neen mijnheer, dat is er nog niet, wel loopen er ge? ruchten over het maken van drie bassins, maar zwemmen moet U voorloopig ergens anders doen. Natuurlijk wordt het gemengd, maar dit jaar zou ik er maar niet meer op rekenen.Om nog even op 't hoofdveld terug te komen, zegt U haar maar uit onzen naam, dat wij misschien nog mooier zijn met onze boompjes en rozenstruiken om? geven. Of U nog iets mag weten! Zeer zeker, mijnheer, iemand, die zich zoo voor den boel interesseert, zijn wij gaarne van dienst. Vraagt U maar op. O, mijnheer, dat is mijn afdeeling niet, daar moet U het hoofdveld voor hebben. Wacht U maar even... Ja, met het hoofdveld! Zoo, bent U daar weer, dat vind ik aardig, U wilt mij zeker nog even groeten. O, neen, wat wilde U dan nog meer weten? Wat vraagt U me nou, of de tribunes, ha, ha, of de tribunes sterk genoeg worden, ha. ha, neen, maar, mijnheer, daar moet ik toch even om lachen.Neen hoor, Uw familie behoeft niet bang te zijn, dat de tribune zal instorten. „Das war einmal" op Oud Rozenburg, hebben ze mij verteld. De Ajax?Stadion?tribunes komen op prachtige fundeeringen te staan. Er is eerst geheid, er zitten reuzen dikke palen in den grond, er komt beton, enne, ja neemt U me niet kwalijk, maar precies weet ik het ook niet hoor, maar dat weet ik wel, Ajax heeft een architect die alles in de perfectie laat uitvoeren. Onder ons gezegd mijnheer, die architect moet niet zoo lekker wezen Wat zegt U, wanneer het zaakje klaar is, dat weet ik niet, maar dat het hard gaat kan ik U wel zeggen. Belangstelling?, daar mogen we niet over klagen. Met Uw diploma loopt U maar gewoon door en kunt U alles eens fijn bekijken. Niet te lang wach? ten, mijnheer, anders mocht U eens te laat zijn. Heel wat Ajaxieden zijn er al geweest. Ja, mijnheer, vraagt U maar, maar dan vlug en kort, want er komt een malsch buitje regen aan en dat mag ik voor geen goud missen. Neen, mijnheer, heusch ik versta U niet. Welk groot beest bedoelt U? Ooo, een leest, natuurlijk, mijnheer, een hamer ook en dopjes ook, ja die zijn altijd in de kleedkamer.Wat zegt U, bedoelt U dat niet, wat dan wel! Natuurlijk, mijnheer, wat denkt U wel van Ajax, een derge? lijke gebeurtenis zonder feest voorbij te laten gaan? Niks hoor. Dat wordt reusachtig, mijnheer, ik zeg U het wordt reuze! Ik heb al gehoord, dat er een feestcommissie wordt benoemd, die een pracht programma in elkaar draait. Ja hoor, dat komt dik in orde. Nou, mijnheer, het regent al, de groeten hoor en tot kijk. Bonjour.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1933 | | pagina 9