mmmmr/mmmmmmmmmmma PAG. 222 - A J AX CLUBNIEUWS OVERPEINZINGEN. Bij het verschijnen van dit nummer is onze Ne? derlandsche Voetbalploeg op weg naar Italië of heeft den wedstrijd tegen Zwitserland reeds achter den rug. Om het zoover gebracht te hebben met een Na? tionaal?elftal is een arbeid, waarvoor men het grootste respect moet hebben. Wij bewonderen het gepresteerde door de goede leiding dan ook zeer en het leert ons, wat enthousiasme en alge? heele overgave voor dit zoo bij uitstek Nationale doel vermag. Wij kennen zoo van nabij, hoeveel er door elftalcommissies voor hun clubs gedaan moet worden om een sluitend elftal bijeen te brengen. Zoo'n elftal de noodige bezieling te geven om de clubkleuren op waardige wijze te dragen en hun club tot grooter roem uit te dragen, eischt ontzet? tend veel energie, geduld en toewijding. Een clubelftalcommissie behoeft echter slechts in een beperkten kring te arbeiden, waartegenover de „Keuzecommissie" van den K. N. V. B. een zooveel grooter arbeidsveld heeft te bestrijken. Uit al het hun toegevoerde materiaal de juiste menschen te kiezen, is oneindig veel moeilijker. Dat deze commissie er in geslaagd is een elftal samen te stellen, waarmede vrijwel iedereen het eens is, mag als een bizonder goed resultaat ge? rekend worden en hiervoor verdient deze com? missie allen lof. Zoo denken wij hierover als goed Nederlander en wij hopen van harte, dat al het zwoegen van de leiders, die met bezieling hun taak vervulden, be? loond zal worden in den strijd om het wereld? kampioenschap. Dat het zoover kon komen, is natuurlijk in de eerste plaats te danken aan de spelers, die met vurigen wil bezield waren om de oranjekleuren in dit moeilijke seizoen te doen zegevieren en te ver? dedigen. Zij hebben veel geofferd, doch niet in het minst hebben hun clubs geofferd. De clubs wisten waarvoor zij offerden en daarom gaven zij zoo spontaan hun medewerking. Voor ons, Ajax, is de offering wel zeer groot geweest en zonder nu direct te zeggen, dat dit ons het kampioenschap van Nederland kost, komt het ons vóór, dat één van de mede?oorzaken van de minder goede con? ditie van ons elftal voor een groot deel toe te schrijven is aan het niet deelnemen aan de geza? menlijke training, onder leiding van onzen oefen? meester. Eén gedeelte van het Ajaxelftal trainde in den Haag, het andere op ons veld. Werd hierdoor de kracht van het eensgezind willen verbroken, een zwaardere factor was o.i. het oefenen onder twee verschillende oefenmeesters. Voorheen ging er van onze Donderdagsche training altijd een bizondere kracht uit en dit is dan ook wel één der geheimen, waarin de kracht van de Ajax? ploegen in den loop der tijden gelegen heeft. Nu werkte de Donderdagsche training deprimeerend op het kleine aantal spelers, die op het veld kwamen, omdat men zich bij voorbaat al teleurge? steld voelde over de geringe opkomst. Op de stem? ming in een elftal kan zooiets nooit een goede uit? werking hebben en wat stemmingen in een voetbal? elftal beteekenen, hebben wij de laatste maanden goed kunnen leeren kennen in het Nederlandsche elftal. Het was niet zoozeer onze bedoeling de mindere prestatie van ons eerste elftal te belichten, omdat wij weten, dat onze jongens veel beter kunnen. Maar wel zouden wij de vraag willen stellen, kan de K.N.V.B. op dit systeem voortbouwen? en dan moeten wij helaas antwoorden, dat de clubs hier? door in het gedrang raken. De kracht van Ajax is ontsproten uit een moeizamen opbouw door steeds maar oefenen en oefenen. Haalt men dit uit elkaar, dan moet het bouwwerk minder hecht en sterk worden. Zoo zal het wel niet alleen bij ons zijn, ook onze zustervereenigingen zullen dit zoo voelen. Wij vertrouwen dan ook, dat de K.N.V.B. het trainingssysteem voor het Nederlandsch elftal zoo zal wijzigen, dat de clubs hun homogeniteit niet behoeven te verliezen. En nu krijgen onze spelers, die hier achterbleven, een welverdiende rust van eenige weken in het langgerekte voetbalseizoen. Wij hopen, dat zij deze rust goed zullen benutten, want voor de finale in de kampioenschappen wachten nog eenige zware wedstrijden. Juist nu, nu onze tegenstanders verwachten het met ons wel klaar te kunnen spelen, nu rust op onze spelers nog een zwaren taak. Eerste elftalspelers, twee van jullie zijn onder de hoede van het rood, wit en blauw, benutten jullie de resteerende oefenavonden om gezamen? lijk nog eens te trainen en laat dan het Amster? damsche publiek als afscheid van het seizoen nog eens zien wat „Rood en Wit" vermag. G. d. J. leder lid, 't zij arm of rijk, Drage bij voor 't Huldeblijk. Com. Huldeblijk

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1933 | | pagina 8