mmmmmmmr/mmmmmmmma Zendt uw biljet in a. u. b. Com. Huldeblijk wordt hard ingeschoten, maar één der achter? spelers redt op de doellijn. Hoewel het verschil niet geweldig groot is, wordt ons veldspel toch beter uitgevoerd. De Willem II? aanvallen blijven echter ook gevaarlijk, een kopbal verdwijnt net over onze lat, terwijl wij kort hierop niet mogen mopperen als een bal via Keizer's handen tegen den paal komt en na veel geharrewar weggewerkt wordt. Van der Aa moet onmiddellijk hierop zijn talenten toonen, wat hem goed afgaat en diverse ballen met rustige zekerheid uit de lucht grijpt. Beide voorhoeden kunnen de juiste richting maar niet vinden en zelfs wanneer den midvoor van Willem II door tactisch over den bal stappen van zijn linksbinnen een prima kans wordt ge? boden, betuigt hij zijn dank door hoog over te knallen. Cor Jurriaans, die onwennig begonnen is, maar er echter langzamerhand beter in komt, wil op zijn doelman terugspelen, heeft niet op den rechts? buiten gerekend: gilletjes bij onze dames. Het loopt goed af, in het zijnet, Ten Have krijgt nog eens een goede kans, maar talmen doet deze verloren gaan. Plotseling neemt de thuisclub de leiding met een goed schot op een moment, dat de balans zeer zeker in ons voordeel had moeten zijn. Lang behoefden wij niet te treuren, want een eenigszins zwaar gestrafte penalty, die ten Have kalm benutte, bracht ons den verdienden gelijk? maker. Het Tilburgsche publiek steekt zijn meening niet onder stoelen of banken en tracteert den referee op een joel? en fluitconcert. Gelukkig laten beide partijen zich door deze minder sportieve houding van het publiek niet beïnvloeden en spelen fair verder. Zonder verdere emoties verloopt de eerste helft en met gelijke kansen gaat de rust in. Jurriaans lost direct na de rust een hard schot, wat v. d. Aa goed stopt. Diepenbeek en Puttelaar zuiveren geregeld met forsche trappen hun ter? rein. Hoewel wij technisch de meerdere zijn, blijven de open aanvallen van Willem II steeds gevaarlijk. In een kort tijdsverloop komen achtereenvolgens AJAX CLUBNIEUWS - PAG. 219 al onze voorwaartsen in behoorlijke schotpositie, maar het doel wordt meestentijds in de verkeerde richting gezocht of v. d. Aa heeft er geen moeite mede. De wedstrijd blijft spannend en Keizer krijgt alle gelegenheid om den verkeerden indruk, dien men van hem gekregen heeft, uit den weg te ruimen, welke kans hij dan ook dankbaar aanvaardt. Oudendijk biedt Mulders niet voldoenden steun, waardoor de rechterverdediging van Willem II het gemakkelijk gemaakt wordt. Het spel blijft vlug op en neer gaan, Keizer moet handelend optreden, krijgt een trap en blijft even op den grond liggen. Op dit moment drong eerst goed tot ons door het eenigszins riskante van onze E. C. om geen reserve?doelman mede te nemen. De mogelijkheid was toch niet uitgesloten, dat een invaller op dat moment (ook zelfs voor of in het begin van den wedstrijd) noodig was geweest. Wat zoudt gij dan doen in dat geval? Oudendijk en van Reenen wisselen voor korten tijd van plaats, maar buiten een versterking van onzen linkervleugel brengt het ons geen doel? punten. De voorhoeden van beide partijen weten de juiste richting maar niet te vinden en beide keepers weten met de op hun heiligdom gerichte schoten wel raad. Een gelijk spel hing dan ook in de lucht, waaraan de scheidsrechter door het eindsignaal zekerheid schonk. VAN SPEL EN SPELERS. Hoewel wij technisch de meerderen van onze gastheeren waren, meenen wij, dat beide partijen op dezen uitslag niet veel kunnen aanmerken. De machteloosheid van beide voorhoeden om doel? punten te maken, is voldoende in den eindstand gerealiseerd. Men kan bij Willem II misschien gaan rede? neeren, als de scheidsrechter die penalty enz. dan hadden wijmaar deze strafschop vindt voldoende compensatie door het niet toekennen van een penalty in de laatste minuten toen ten Have alleen doorgebroken was en de referee het haken van één der backs bestrafte met een vrijen schop op den rand van het strafschopgebied. Indien wij eerst het elftal van Willem II onder de loupe nemen, kunnen wij den keeper en beide backs een goed achtertrio noemen, de middenlinie als ernstige fout aanrekenen het te kort houden

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1933 | | pagina 5