WILLEM II—AJAXc lo PAG. 218 A J A X CLUBNIEUWS In goede stemming en met goeden moed ver? trok ons gezelschap en aan den trein bleek reeds, dat onze supporters de club nog niet in den steek hadden gelaten. In den trein bracht Gerrit Keizer ons een ver? rassing door de minder aangename mededeeling, dat hij op het perron te Amsterdam zijn koffer had laten staan. Het geraadpleegde spoorboekje ver? mocht geen oplossing te geven, daar een volgende verbinding ons de schoenen niet meer op tijd kon bezorgen. Er bleef nog één mogelijkheid over, n.l. om in Tilburg een paar schoenen op te diepen, waar onze praeses wonderwel in slaagde. In den Bosch kwam een goede bekende, n.l. Jan Schoevaart, ons gezelschap vergrooten, die met zijn vrouw op hartelijke wijze verwelkomd werd en hem na enkele minuten aan te zien was, dat de inademing van eenige Amsterdamsche lucht hem merkbaar goed deed. Na een kleine hartversterking nog enkele woor? den van Koolhaas, den spelers werd een laatsten riem onder het hart gestoken, het bezoek van Tric?Trac en echtgenoote, door onzen voorzitter gereleveerd als zijnde het willen meemaken van onze laatste kans. Op het laatste moment had zich ons mede?com? missielid Jan Koomen met zijn echtgenoote, zoo uit de huwelijksboot gestapt, bij ons gezelschap ge? voegd en een felicitatie door Marius namens het geheele gezelschap zal hem bijzonder aangenaam getroffen hebben. Nog even de beenen in de stad losgeloopen en daarna naar het veld, waar nog even gelegenheid werd gevonden een masseertafel voor onzen mas? seur in elkaar te draaien. Onze gasten hadden met een massabezoek rekening gehouden en diverse tribunes uitbreiding doen ondergaan, waardoor 15.000 toeschouwers de gelegenheid kon worden geboden om van den wedstrijd te genieten. Het speelterrein kan wat afmetingen en grasmat betreft, zeer zeker tot één der beste van Nederland gerekend worden en het was duidelijk aan te zien, dat er geen moeite gespaard was om het veld in de best mogelijke conditie te brengen. Kort voor den wedstrijd werd ons medegedeeld, dat de thuisclub met 2 invallers voor de beide binnenspelers verschijnt, zoodat wij bij het begin één invaller minder hebben, daar de spilplaats door Piet Vunderink ingenomen wordt. Jan Schubert wil het dus toch probeeren. De ge? bruikelijke felicitaties van de ontvangende ver? eeniging deden ons wederom een vaantje rijker worden. Onze voorhoede speelt in de volgende opstelling: Mulders, Oudendijk, v. Reenen, Volkers, ten Have. De eerste aanvallen zijn voor de thuisclub, maar het initiatief wordt spoedig door ons overgenomen en onze voorhoede zet eenige aanvallen op. Mulders krijgt al spoedig een schotkans, maar de keeper stopt. Willem II, met den links?back aan het hoofd, verdedigt stug; Piet van Reenen komt bij een kopbal in botsing; Schubert's enkel laat hem in den steek en Cor Jurriaans neemt zijn plaats in. Een onverwacht schot van onzen aanvalsleider verwerkt v. d. Aa tot corner, welke door Mulders genomen, niets oplevert. Zeer terecht straft scheidsrechter Wolf met een vrijen schop als de linksbuiten op gevaarlijke hoogte trapt en Jan Diepenbeek in het gezicht raakt. Een uiterst gevaarlijke speelwijze, waaraan nog enkele spelers zich schuldig maakten, (zie foto „Alg. Handelsblad" 14 dezer). Dr. Terwen ver? leende spoedig de eerste hulp. Het was jammer, dat beide buitenspelers van Willem II zooveel bewegingsvrijheid genoten, waardoor onze backs het drukker kregen dan noodig was. Piet van Deyck opent eenige malen naar binnen zwenkend fraai met zijn linkerbeen op onzen rech? tervleugel, waar echter alleen maar corners ge? forceerd worden. Puttelaar heeft er goed het oog in en raakt de ballen goed, zoodat diverse ballen bij onzen mid? voor terecht komen, die met eenige onverwachte schoten nog geen succes heeft. Het spel gaat vlug op en neer en de linksbuiten van Willem II, die gedurende den geheelen wed? strijd eerst dan tevreden was, indien hij de ballen hard kon raken, bederft een kans door hoog over te trappen. Het aangeven der middenlinie van onze tegen? standers is te veel op het binnentrio gebaseerd, waardoor Vunderink nog al eens kon onderbreken. Van Reenen biedt Volkers een prachtkans, maar zijn schot belandt tegen den uitloopenden doelman. Er hangt een doelpunt in de lucht, Bob biedt, als de keeper reeds uit zijn hok komt een kans, de bal

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1933 | | pagina 4