om MEDE ELE LINGEN A J AX CLUBNIEUWS PAG. 217 Onze jongens lieten ons niet lang ongerust over het resultaat. Nauwelijks was afgetrapt, of tiktak? kend verdween de driehoek Knaack?Koes?Griese door de T.I.W.?defensie en aan den linkerkant stichtte Posthuma met snelle rennen ook daar ver? warring. T.I.W.'s keeper bleek evenwel van uitne? mende kwaliteit. Het bleef 00, tot Griese plot? seling op de centervoorplaats verdwaalde en na een pass van Dukker alleen voor den doelman kwam te staan, een schuiver in den hoek: 10. Even later kreeg Griese wederom een kans, nu na uitstekend werk van Posthuma, doch Griese wilde met den tweeden goal nog even wachten. Lang duurde dat wachten niet, onze rechtsbuiten ondernam een solo?ren van de lijn naar doel en scoorde nr. 2. Even later een kleine variatie, Griese zette nu voor en Haantje deed met een lakonieke been? zwaai het leder ten derde male in het T.I.W.?net verdwijnen. Voor wat hoort wat, Haantje draaide de rollen om, gaf een afgemeten center aan Griese, die er 40 van maakte, met welken stand de rust inging. Nauwelijks was het spel hervat, of Parmentier scoorde doorbrekend ons vijfde doelpunt. Even diende T.I.W. van repliek en moest Prokorny fraai wegkoppend voor ons doel, redden. De opleving van de thuisclub duurde niet lang. Griese en Koes schiepen een fraaie kans voor Haantje, die het halve dozijn compleet maakt. Voor de rest speelde ons elftal voor „Het publiek", dat echter slechts uit Broekman, Bulté Sr., „Meine Wenigkeit" en enkele meegebrachte vrouwen en kinderen bestond. Er werd mooi ge? driehoekt, goed samengespeeld, doch geen goals gemaakt. Parmentier verlakte eens den uitloopenden kee? per, doch strandde bij een poging om ook den doelpaal met een schijnbeweging te verlakken. Paal en lat hielpen den keeper nog een handje en zoo bleef het 60, waarmee Ajax 5 kampioen werd. Een verdiende belooning voor een vlot goed? spelend elftal met een prettigen clubgeest. En daarom hier de schriftelijke bevestiging van het? geen we op het veld reeds gezegd hebben: Harte? lijk gefeliciteerd! WIM BE BOIS. Juist nog vóór het verschijnen van ons blad ver? namen we dat Wim de Bois ons thans geheel gaai verlaten, in verband met z'n aanstelling als oefen? meester van H.D.V.S. te Schiedam. We wenschen onzen ouden clubkameraad veel succes toe in z'n nieuwen werkkring, al is het voor onze club zeer jammer een kracht als Wim de Bois thans geheel te moeten missen. Vast staat echter we schreven er al eerder over, bij zijn aftreden als bestuurslid dat Wim de Bois niet één, doch vele steentjes heeft bijge? dragen tot den groei van onze club. Wim, hier nog? maals voor het vele, dat je voor Rood?Wit gedaan hebt, bedankt en veel voorspoed in je nieuwe functie. OLYMPISCHE DAG. Kaartuitreiking voor den „Olympischen dag zal plaats vinden op Vrijdag 15 Juli, 8 uur, in „De Nieuwe Karseboom". K.N.V.B.-JUNIOREN. Zondag a.s. zullen de K.N.V.B.?junioren van de Spartaan en Ajax, zijnde, de 2 afdeelingskam? pioenen, in district I, een beslissingswedstrijd spelen, welke uit zal maken, wie van de twee naar Utrecht gaat, om daar in het kampioens?tournooi naar den hoogsten titel te dingen. Denkt er om jongens „we" moeten naar Utrecht! Zomersporten?verslaggevers, denkt aan ons clubblad! Eens zal u vol trotsch gedenken Dat u ook heeft willen schenken. Com. Huldeblijk

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1933 | | pagina 3