i PAG. 224" - AJAX CLUBNIEUWS JUNIOMES"TOUHNOOI OP NIEUWE DIEP. EEMSTE DAG. Onze jongens begonnen hun eersten wedstrijd tegen de juniores van Zeeburgia, die 's morgens reeds een wedstrijd hadden gewonnen van een onvolledige D.W.S.-ploeg. Om niet direct hun kans te verspelen, moesten ze dus dezen wedstrijd minstens gelijk spelen. Een harde wind maakte het verblijf op het Blauw-Witterrein minder aangenaam en ook het vertoonde spel had hieronder te lijden. Ajax begon tegen den wind in en was hierdoor iets in de minderheid. De bal was veel hoog in de lucht en over de zijlijn en veel trillers speelden zich voor de doelen niet af. Het geheel was een beetje rommelig en alleen het rustige backen van Pokorny valt te memoreeren. De rust ging in, zonder dat een van de partijen kans had gezien te doelpunten. Na rust een zelfde spelbeeld, maar nu met een veldoverwicht van Ajax. Door een trap in de lucht van de Zeeburgia-linksback, tien minuten voor tijd, verschenen plotseling vier voorwaartsen tegelijk voor den Zeeburgia- doelman. Even een gedrang, wie den kans nemen zou; onze ijzervreter, Gerard Fischer, ontfermde zich er over en schoof den bal langs den uitloopenden doelverdediger in het net. Even daarvoor had een zeldzaam foutieve beslissing van den scheids rechter ons den nekslag kunnen geven. Een een vrije trap wegens off-side zou Pokorny op den rechtsbackplaats vlak bij doel nemen. Hij nam zijn aanloop, maar ontdekte dicht bij den bal gekomen een Zeeburgia-man op nog geen vier meter af stand. Frans had vermoedelijk met zijn doelman afgesproken, dat hij door een hakkie op hem terug zou spelen en dit voelde de tegenstander bij intuïtie aan. Deze stond echter veel te dicht op en Frans had moeten afstoppen, maar hij wilde toch zijn trucje uithalen, met het gevolg, dat hij den bal in het ge heel niet raakte en er overheen schoof. Er was dus niets ge beurd en de vrije schop nog niet genomen. Bonneveld in de war gebracht door den toestormenden Zeeburgia-speler rende zijn doel uit en lelde den bal vlak voor diens voeten het veld in. De scheidsrechter floot. Goed scheidsrechter, mompel ik langs den kant, het is een jeugdwedstrijd, laat goed de spel regels gelden. Op negen meter afstand met een vrijen trap. De man gaf penalty tegen ons. Deze werd gelukkig tegen de lat gemikt en weggewerkt. De tweede wedstrijd wonnen we vrij gemakkelijk met 50 van D.W.S. TWEEDE DAG. De demi-finale tegen Blauwwit werd een kamp een finale waardig. Spanning tot het bittere einde. Het weer was nu zelfs stormachtig te noemen, met van die gemeene rukwinden er tusschen door. Ajax begon met het stormpje mee, maar het gelukte Blauwwit wonderwel de balans in evenwicht te houden. Wegens verhindering van Kluft speelde Verburgt spil en deed dit niet onverdienstelijk. Knaap speelde weer met veel overleg zijn uitgekookt spelletje linkshalf en het verdient toch wel vermelding, dat deze adspirant in dit zware tournooi in vier wedstrijden is uitgekomen en buitengewoon voldaan heeft. Het viel bij de Blauwwitters te loven, dat ze den bal tegen dezen straffen wind keurig laag hielden. Nochtans kreeg hun doelman de meeste ballen te verwerken en eenige minuten voor de pauze zetten onze jongens het groote offensief in. Fischer denderde een paar maal naar binnen en Haantje liet eenige fraaie boogballen in het doelgebied neerdalen. Een snelle aanval over links, bracht v. d. Woude alleen voor doel. Hij kon den springenden bal niet geheel onder controle krijgen en schoot in haast net langs. Even voor het rustsignaal blik semde het voor en in den Blauwwit-doelmond. Van links en rechts werd ingeschoten, maar hun doelman ranselde er alles uit. Na rust even een gelijkopgaand spelletje, maar allengs werd Blauwwit sterker en sterker. Een doelpunt zat in de lucht en kon een einde aan de spanning maken. En toen be gonnen onze jongens te koogeren en ze koogerden zoo lekker, dat er voor Blauwwit geen doorkomen aan was. Verlenging. Ook nu weer trapte en kopte de geheele ploeg iederen bal uit hun doelgebied, het werd om wanhopig te worden voor Blauwwit, want nog een halve minuut en Ajax kreeg den wind mee. Een vrije schop voor Blauwwit werd ons echter nood lottig. Hoog kwam de bal van uit het middenveld aanzeilen, Barend bekeek hem verkeerd en vlak onder de lat verdween hij in ons doel. Toch legden onze jongens beslag op den derden prijs door een verdienstelijke overwinning op het Gooi met 3—1. WIVAGEL. T.I.W. EE—AJAX V AJAX V KAMPEOEN. Niets en niemand kon Zondag onze goede stemming ver storen, zelfs geen nederlaag van Holland in het wereldtournooi. Hoe zou het ook anders kunnen; onze laatste competitie wedstrijd, welke door de 6—0 overwinning het zoo lang uit gestelde kampioenschap bracht!!! Bravo, knapen van het Vijfde, een waardig slot na een waardig voetbalseizoen. Alle spelers, die daaraan hebben medegewerkt, onzen trainer Jack Reynolds, elftal-commissie, die onze ploeg zooveel mogelijk intact hield, allen dank ik voor de zorg aan ons elftal besteed. Vooral spelers kunnen terugzien op een in alle opzichten vriendschappelijk verloopen seizoen, waarbij zij zich als ware sportsmen gedragen hebben en ik kan niet anders zeggen, dan dat ik als aanvoerder een lichte taak te vervullen had en was het voor mij een genoegen captain van een der gelijk elftal te mogen zijn, waarbij de woorden van ons elftal commissielid Brockmann: „Jullie hebben je vandaag als ware kampioenen gedragen", mij een buitengewoon pleizier deden. Na eenige mislukte pogingen tot doelpunten opende Griese de score door zelf door te loopen en den keeper geen schijn van kans te geven, gevolgd door een tweede goal van zijn halfgeschoeiden voet. Steeds meer kwamen onze jongens in den aanval en was het een stormloop op het doel van T.I.W., dat zich echter duchtig weerde. Dit nam echter niet weg, dat de doelpunten toch gemaakt werden, zoodat de rust inging met een 40 voorsprong, wat reeds gelukwenschen, gelukkig niet voorbarig, van eenige optimisten ontlokte. De thee bracht geen verandering in het enthousiasme van de onzen en werd direct aangepakt. Na eenige mooie aanvallen, die door den T.I.W.-keeper in laatste instantie verijdeld werden, kon nog een doelpunt toegevoegd worden, waarna Ajax V het voorloopig genoeg begon te vinden en T.I.W. toe stond eenige tegenaanvallen te ondernemen, die echter wat je noemt „kant noch wal" raakten. Schmidt had dan ook geen enkel moeilijk schot te verwerken en kon zonder veel moeite zijn doel schoonhouden. Toen het bij T.I.W. niet lukken wilde, dachten onze jongens, dan kunnen wij het wel weer eens probeeren; zij schenen er dan ook zin in te hebben en aanval op aanval werd ondernomen. Dank zij den keeper en het harde ongelijke terrein kon nog slechts één goaltje gescoord worden en met een 60 overwinning en de felicitaties van de aanwezige supporters (er waren er niet te veel, maar die er waren, zijn van het goede hout gesneden) konden we de kleedkamers binnentreden. HAANTJE.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1933 | | pagina 10