LANGS DE LIJNEN, JEUGDVOETBAL. A J A X CLUBNIEUWS - PAG. 153 Na een betrekkelijk lange tusschenpoos na ons laatste verslag over deze afdeeling, komen wij thans voor drie onzer jeugdelftallen het einde van de com petitie aankondigen. Op 23 April speelden onze junioren A tegen Spar taan a in den Polder en wonnen aldaar met 31. Op 30 April werd de laatste wedstrijd tegen Zeeburgia a gelijk gespeeld 22. Wij zouden dezen wedstrijd, dien van de gemiste kansen kunnen noemen. Ston den wij vóór de rust met 20 voor, na de rust ging het beduidend slechter, zoodat de Withemden kans zagen Hermsen tweemaal te passeeren. Op het laatst moesten nog alle zeilen bijgezet worden, want an ders hadden wij nog verloren. Dit was een minder fraai einde van onze compe titie. Had onze voorhoede agressiever gespeeld, on getwijfeld zouden wij met de overwinning zijn gaan strijken. Besluiten wij de bespreking over dit elftal met een overzichtje over het afgeloopen seizoen, dan zien wij onze jongens op onderstaande ranglijst op de derde plaats. Junioren A gesp, gew. BlauwWit 13 11 DW.S15 10 Ajax 16 10 D.W.V14 7 A.F.C14 5 Volewijckers 15 5 Zeeburgia 14 5 Spartaan 14 2 D.E.C15 2 verl. a.p. 1 3 3 0 2 2 1 10 11 23 23 23 14 12 12 11 6 6 De nog door onze klassegenooten te spelen wed strijden hebben op onze plaats geen invloed meer. Gezien het geringe aantal jongens, wat de jeugdcom missie ter beschikking stond, mag dit resultaat be vredigend genoemd worden. Zij behoorden dit sei zoen met Blauw-Wit en D.W.S. tot de kopploeg en staken dan ook meestal in de gespeelde wedstrijden boven de anderen uit. Wat het vertoonde spel betreft zouden wij nog willen opmerken, dat er door alle spelers gewerkt is voor wat zij waard waren. Er viel wel eens iemand in een wedstrijd uit den toon, doch over het alge meen was het goed te noemen. De laatste wedstrijd van onze junioren b tegen D.W.S. is een deceptie geworden. Met niet minder dan 61 verloren onze jongens. Deze uitslag is wel de grootste nederlaag die zij dit seizoen hebben ge leden en kan misschien worden toegeschreven aan het feit, dat de competitieleider bijna twee maanden tusschen dezen wedstrijd en den voorlaatsten heeft laten verloopen. Volgens onderstaande ranglijst staan onze jongens momenteel op de tweede plaats: Junioren B, gesp. gew. BlauwWit b 14 10 Ajax b 14 8 D.W.S. b 13 8 Schinkelhaven a 12 6 Swift a 10 6 S.D.W. a 14 1 Watergraafsmeer a 12 2 Oosterpark a 13 1 gel, verl. a.p. 23 18 17 15 12 3 2' 1 3 0 6 2 1 10 6 3 Deze plaats is echter niet zoo vast als die van onze junioren a. Zij kunnen nog wel een plaatsje zakken. Daar echter de nummers 3, 4 en 5 nog tegen elkaar moeten spelen, voorzien wij, dat onze jongens mis schien op de derde plaats zullen eindigen. Ook dit resultaat is goed. Het vertoonde spel was bij dit elftal nogal wisse lend. De eene week werd er een keurig partijtje ten beste gegeven, terwijl men de volgende week veel minder speelde en alles in het werk moest wor den gesteld om een redelijken uitslag mogelijk te doen zijn. Onze adspiranten a zijn met de afwerking van de competitie wat achterop geraakt. Op 28 April werd A.F.C. a op ons veld verslagen met 52. De Weerd en Fischer waren ieder fabrikant van twee keurige doelpunten, terwijl een A.F.C.-back er ons nog eentje cadeau gaf. De volgende wedstrijd tegen Zeeburgia a werd door onze jongens verloren met 30. De Z.-jongens waren stuk voor stuk twee turven grooter dan de onzen, zoodat hierdoor onze spelers reeds in het na deel stonden, terwijl zij ook het geluk niet aan hun kant hadden. Er resten nu nog twee wedstrijden, n.l. tegen D.W.V. en D.W.S. Ten aanzien van de eerste schijnt een misverstand te hebben bestaan. Wij hopen, dat dit intijds zal worden opgelost. De wedstrijd tegen D.W.S. kon j.l. Zondag wegens terreinafkeuring niet doorgaan, ,,Last not least" onze adspiranten b. De beide laatst gespeelde wedstrijden hebben zij zich kranig

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1933 | | pagina 5