mmmmmmmmmmy/mmmamm, AJAXRIPENSIA. mmmmmmmmmmmmmmmmmm/mmmm/A PAG. 152 - A J A X CLUBNIEUWS Reserve 2e klasse A, gesp. gew, gel. verl, p. v. 4. R.C.H. 2 18 11 5 2 27 85—36 H.R.C. 2IS 12 1 5 25 59—41 K.F.C. 2 13 9 4 5 22 49—36 V.S.V. 21? 9 4 4 22 48—46 Ajax 3 18 8 4 6 20 62—47 Alcm. Victrix 2 17 8 1 8 17 49^59 West-Frisia 2 18 7 3 8 17 39^-50 W.FC. 2 18 6 3 9 15 40—50 V.V.A. 2 18 2 3 13 7 33—67 T.O.G. 2 18 2 2 14 6 28—60 Met de publicatie van den eindstand van Ajax 4 willen we nog even wachten, tot dit elftal den laat- sten wedstrijd gespeeld heeft en dan wellicht ons eenige K.N.V.B. elftal zal zijn, dat met vet gedrukte letters bovenaan den competitiestand vermeld wordt. Ondanks de teleurstellingen, die dit elftal ons de laatste weken bereidde, vertrouwen we toch, dat de laatste krachtsinspanning tegen Vole wijekers zóó zal zijn dat het Happy end" voor onze jongens niet uit zal blijven. In ons volgend nummer zullen we tevens ook de eindstanden der overige elftallen opnemen en ons thans beperken tot den laatsten wedstrijd van ons eerste. Indien de Roemenen de verre reis, van de Zwarte- naar de Noordzee, alléén ondernomen hebben om ons voetballes te geven, dan is het zeker zonde van het geld geweest. Het waren behoorlijke voetballers, die vrij alge meen over een snellen start beschikten; in het veld levendig combinatiespel te zien gaven en voor doel hopeloos faalden. Dat zij ondanks dat, drie doelpunten konden sco ren, kwam op rekening van onze verdediging. Eén doelpunt was de straf voor een mislukten buiten- spelval, één het gevolg van een royalen misser van Gras, en slechts het doelpunt dat tusschen deze twee inkwam, door den linksbuiten de eenige speler van groote klasse gescoord, mocht er wezen. Mis schien was ook dit tegenpunt nog door Vis te voor komen geweest, doch deze debutant, heeft overigens zooveel uitstekend werk gedaan, dat deze nog twij felachtige fout hem niet aangerekend mag worden. Tegenover de drie doelpunten van Ripensia stelde Ajax eveneens drie doelpunten met dit verschil, dat ze alle van superieure kwaliteit waren. De eerste en de laatste werden handig door v. Reenen en Mulders over en langs den uitloopenden doelman ingeschoten en het tweede doelpunt was ,,de goal van den dag". W. Anderiesen onderbrak koppend een Roemeen- sohen aanval en plaatste naar Piet, die met een on- verwachten omhaal den bal in de linkerbenedenhoek liet suizen. Dat waren de goals, die de hoogte momenten van den strijd vertegenwoordigden. Daar tusschendoor zagen we een gezellige partij voetbal, waarbij het falen vóór den goal der Roemenen af en toe ver makelijk was. Eens stond de rechtsbuiten in pracht positie voor ons doel en het zou waarschijnlijk een goal geworden zijn, als er niet nog een landgenoot in tocih nog iets gunstiger positie in 'de buurt ware ge weest. Nu werd er natuurlijk niet geschoten, maar de bal doorgegeven, doch toen kwam de neus van Die- penbeek's rechterschoen er tusschen en weg was de kans. Zóó is het vrijwel min of meer met alle aanvallen van Ripensia gegaan en als de heeren thuis ook zoo spelen dan moeten de Roemeensche supporters wel over sterke zenuwen beschikken. Rest ons nog te zeggen, dat scheidsrechter Vuyk volkomen gelijk had, toen hij een uitgevallen Roe meen, wiens plaats reeds eenigen tijd door een ander ingenomen, was, het weer meespelen ontzegde. Dat zoo iets schijnbaar in Roemenië wel mag, valt ons zelfs voor een Balkanland waar het gevoel voor orde nu eenmaal minder sterk ontwikkeld is nog tegen. Vuyk hield voet bij stuk en had daar o.i. groot gelijk in. Zondag a.s. zal ons eerste niet in het veld komen. Diepenbeek en Mulders zullen onze club vertegen woordigen in het Westelijk elftal. Voor Zondag 28 Mei is het bestuur op het moment, dat we deze regels schrijven, bezig een Hongaarsch prof elftal als tegenpartij te krijgen en voorloopig zal het Bruine monster" nog niet opgeborgen worden. Zeker is het reeds, dat Ajax aan het Pinkstertour- nooi van Xerxes zal deelnemen en verder wordt er nog gewerkt aan een aantal oefenwedstrijden tegen sterke binnenlandsche clubs.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1933 | | pagina 4