fgJ^WEDfrRUD. $®g|VERfLAGEN PAG. 160 - A J A X CLUBNIEUWS D.F.C.—AJAX. mmmmmmmmmmmmmmmmwmmmwmmmi heer Kooiman of wel bij den cricketleider F. Dukker; je zult er geen spijt van hebben. Woensdagmiddag zal er voor deze jeugd- cricketters gelegenheid zijn om te oefenen (voor de grooten op Vrijdagavond), terwijl, zooals gezegd, de competitie op Zater dagmiddag zal worden gespeeld. Het bestuur en de jeugdcommissie hebben de volle mede werking toegezegd, het laatste woord is thans aan jullie. Nog even de opmerking, dat de deelnemende jongens hebben zorg te dragen voor een paar witte schoentjes en een witte blouse, Den volgenden dag zaten we weder in den Haag op de ver gadering van den Nederlandschen Cricketbond. Ook hier werd voor ons een belangrijk besluit genomen, n.m.l. het wederom instellen van een derde klasse, Waar we reeds eenige jaren in de tweede klasse onderaan bengelen, werden wij ook in deze derde klasse ingedeeld, Een wijs besluit, aangezien wij thans slechts eenmaal naar buiten behoeven, n.m l. naar Utrecht tegen Kam pong, Bij cricket bestaat geen jagen naar een kampioenschap, maar om iederen wedstrijd maar weer te verliezen, is ook niet prettig. Nu hebben wij weer eens kans om als overwinnaars uit het strijdperk terug te komen. Thans zijn dus de groenetafel-debatten weer achter den rug en gaan we met frisschen moed op het groene tapijt onze krachten meten, M HERODIA 2—AJAX 7. Bij den aanvang van dezen wedstrijd ontving onze aanvoer der van Herodia een aardig geschenk in den vorm van een mooien bloemenmand, in verband met het behaalde kam pioenschap, welke attentie door ons op hoogen prijs werd gesteld. Het schijnt altijd een attractie te zijn om Kampioenen te slaan en dat Herodia iets dergelijks in den zin had, bleek door haar pittig spel. Bij ons daarentegen lag er iets mats over het spel, hoewel wij het eerste kwartier sterker waren. Met de rust stonden wij 21 achter door twee goede doelpunten van den H- midvoor, terwijl Tajkes ons tegenpunt scoorde. Na de rust bestookten wij aanvankelijk met goede aanval1en het H.-doel, doch onze voorhoede was niet doortastend ge noeg. Toch ziet Takes kans om in samenwerking met Fontaine den stand gelijk te maken. Over en weer volgen nu snelle aanvallen en reeds dachten wij een gelijk spel uit het vuur te sleepen. De linksbuiten van H. dacht er blijkbaar anders over, want met een schitterenden kopbal maakt hij uit een corner het winnende doelpunt. Kort daarna fluit de scheidsrechter einde en hebben wij jammer ge noeg onzen laatsten wedstrijd verloren. Mag ik deze gelegenheid benutten om mijn medespelers har telijk te bedanken voor de prettige samenwerking gedurende dit seizoen. Deze samenwerking heeft ongetwijfeld tot ons succes in groote mate medegewerkt. YRREF. Jammer genoeg had 23 April a'weer de laatste competitie wedstrijd tegen D.F.C. plaats. Jammer, dit woord kan ik ge rust schrijven, want wat hebben wij een gezellig seizoen ach ter den rug, trouwens hoe kan dat anders met zoo'n prettig reisgezelschap. Tegen D.F.C. gingen wij al om half negen op stap; na een pracht rit door de bloembollenvelden kwamen wij om 11 uur bij den Ouden Deyl en zaten de dames al spoe dig in de serre aan hun kopje koffie en vertoonden de heeren hunne geweldige capaciteiten op het groene laken; na deze korte onderbreking ging de 'tocht verder naar Dordrecht; bij aankomst op het D.F.C,-veld was het goed merkbaar, dat er niets meer op het spel stond, want de belangstelling was onder A.P. Maar voetbal hebben wij helaas niet gezien, ten eerste kwam Ajax met enkele in'vallers uiit en dan nog een voetbal veld waar goed voetbal onmogelijk was; om het eens goed te rollen zou geen overdadige wee1 de zijn. Wat is het jammer, dat Piet Strijbosch ons gaat verlaten, Ajax had nog heel wat pleizier van dezen jongen papa kunnen hebben, dit jongmensch hoor je nu nooit morren, het moet toch een genoegen zijn om met hem te spelen. Piet, namens het Ajaxreisgezelschap veel succes in je nieuwe omgeving. Om op den wedstrijd terug te komen, een verslag zullen wij maar achterwege laten, daar was hij te onbelangrijk voor; alléén wil ik even memoreeren het mooie doelpunt door Bob ten Have gemaakt. Bij onzen terug reis leek het wel, of Ajax kampioen van Nederland geworden was, zoo'n geweldige stemming heerschte er bij het gezelschap; wij hopen dat het nieuwe seizoen ons evenveel genoegen zal verschaffen als 193233, dan is het weer dik in orde. DON CLUWOS. Het „Ajax'kreisgezelschap.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1933 | | pagina 12