v//////////////////m^^^ A J A X CLUBNIEUWS PAG. 159 CRICKET-TRAINING. De oefeningen beginnen Vrijdagavond 19 Mei a.s, Wacht niet te lang met uwe aanmelding voor cricket. Wij beginnen gauw!! D. SPELREGELS CRICKET (2). De bowler. Deze speler heeft tot taak de batsman ,,out" te krijgen, hetzij door ziin wicket te raken of een zoo- danigen bal te bowlen, dat de batsman den bal de lucht inslaat en de kans loopt uit gevangen te worden. Wij nemen nu ons schetsje (zie vorig Clubnieuws) weer ter hand en zien den bowler achter het eene wicket staan. Hij bowlt zesmaal achter elkaar, waarna het bevel van den umpire klinkt „over". Een ,,over" bestaat dus uit het zesmaal gooien van den bal door den bowler naar het wicket. Nu wordt er van het andere wicket zesmaal ge gooid, echter door een anderen bowler. In een inning zijn dus twee bowlers in actie. Deze bowlers mogen echter lijders het spel verwisseld worden met één der fielders, indien zij geen succes hebben, Deze verwisseling mag echter eerst plaats hebben na af loop van een „over". De fielders zijn bij het bevel „over" precies naar de tegenovergestelde zijde van de pitch geloopen en nemen dus ten opzichte van den nieuwen bowler dezelfde plaats in, tenzij de bowler, meestal in over leg met den aanvoerder, wenscht, dat zij een andere plaats innemen. Stipte gehoorzaamheid aan aan voerder zoowel als bowler is dus gewenscht. Runs maken. Wij hebben reeds gehoord, dat de taak van den batsman is runs te maken. Hij kan dit doen door den bal zoodanig tusschen de fielders door te spelen, dat hij gelegenheid krijgt naar het wicket aan de over zijde te loopen. De aan dit wicket staande batsman moet dan eveneens zoo snel mogelijk naar het zoo juist door zijn collega verlaten wicket loopen. Door dit overloopen is één run gemaakt. Wordt één van de twee wickets omgeworpen, voordat de batsman in zijn crease is aangekomen, m.a.w. voordat eenig deel van zijn lichaam resp. bat, zich binnen de crease bevindt, is hij „out" en neemt een nieuwe batsman de plaats aan het omvergeworpen wicket in. Slaagt de batsman er in den bal een zoodanigen tik te geven, dat deze over de boundary rolt, dan geldt dit voor 4 runs, valt de bal echter buiten de boundary neer zonder den grond binnen de boundary te hebben geraakt, dan geldt dit voor 6 runs. Een zes slaan is dus een buitengewone prestatie. Hiermede heb ik tevens verklaard, waarvoor de boundary dient, D. JEUGB-CRICKET. De Amsterd, Cricketbond heeft het plan op Zater dagmiddag een jeugd-competitie in te stellen voor spelers onder de 16 jaar. Dit besluit is genomen in verband met het feit, dat er op Zendag in vele gevallen te jeugdige spelers aan de competitie deelnemen. Uit veiligheidsoogpunt is dit besluit dan ook ten zeerste toe te juichen, Mag ik derhalve de Ajax-spelers onder da 16 jaar indien zij er iets voor voelen om aan deze competitie deel te nemen, uitnoodigen mij een briefkaart te schrijven. Laat deze gelegenheid tot het reeds nu leeren van het mooie cricketspel niet voorbijgaan. „The King of Sports" wacht op U, F. DUKKER, Minahassastraat 52 n, Amsterdam (O.b CRICKET. Zoo tegen den aanvang van het cricketseizoen breekt in het cricketleven een ware vergaderwoede los. Eerst de Amster- damsche Cricketbond, waar we weder alle getrouwen ontmoetten en waar speciaal de Amsiterdamsche belangen werden be sproken, Een voor ons zeer belangrijk besluit werd daar ge nomen, n m,l, de oprichting van een jeugdcompetitie. Deze com petitie zal woiden gespeeld op Zaterdagmiddag en hieraan zal worden deelgenomen door A.C,C,-V.R,A, met 2 elftallen-V.V.V. en Ajax. Wij, zult u zeggen, hebben toch geen jeugdelftal. Zeer terecht, maar op de vraag of wij ook medededen konden wij, Ajax, met een veertig tot zestig jeugdvoetballers, toch niet ,.neen" zeggen. Daar moeten toch wel 11 jongens van 12 tot en met 16 jaar tusschen zijn, die ons mooie spel willen leeren. Daarom jongens, meldt je direct aan bij den Jeugdleider den

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1933 | | pagina 11